طراحی سایت گالری

۶۷ ماه و ۲۶ روز پیش گالری

img18

در هر جای دنیا که قصد برگزاری گالری را داشته باشید، قطعا با مشکلاتی از قبیل کمبود زمان، اجاره نمایشگاه، پرداخت هزینه‌های گزاف و ... مواجه خواهید شد. البته این در صورتی است که قصد برگزاری گالری از روش‌های سنتی را داشته باشید؛ این قضیه در گالری‌های مجازی کمی متفاوت خواهد بود.

به دلیل آن که امروزه برقراری نمایشگاه‌های هنری به واسطه افراد ثالث بسیار هزینه بردار است، هنرمندان ترجیح می‌دهند به صورت مستقیم با مشتریان خود رابطه برقرار کنند. در واقع به جای کرایه کردن نمایشگاه‌های کوچک و پرداخت هزینه‌های گزاف، از طریق طراحی وب سایت نسبت به نمایش و فروش آثار خود اقدام می‌کنند.

جدای از برگزاری نمایشگاه‌های هنری، هر هنرمندی برای کسب موفقیت در حوزه کاری خود ابتدا باید آثارش را به سمع و نظر مخاطبان برساند. خوشبختانه امروزه با وجود اینترنت و شبکه‌های مجازی، این امر به خوبی میسر شده است. هنرمند می‌تواند جهت شناساندن محصولات خود ابتدا از طریق وب سایت شروع به نمایش و فروش بپردازد و پس از مدتی که اسم و رسمی برای خود به هم زد، نسبت به برپایی گالری اقدام کند.

از این رو، طراحی و پیاده سازی یک وب سایت خوب و در شأن کارهای هنری هنرمند می‌تواند قدم محکمی برای معروف‌تر شدن و موفق‌تر شدن او باشد. و اما سوالی که پیش می‌آید این است که یک طراحی سایت گالری خوب باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد؟ چه استانداردهایی باید پیاده سازی شوند تا مخاطب به مشتری تبدیل شود؟

طراحی سایت گالری

نخستین مطلبی که در طراحی سایت گالری اهمیت پیدا می‌کند، طراحی گرافیک بسیار جذاب و در عین حال ساده و زیبا است تا روح هنر به خوبی به بیننده منتقل شود. معمولا بهتر است در طراحی چنین سایت‌هایی از تکنیک‌هایی به کار برد که به جای لینک صفحات مختلف وب سایت با یکدیگر، اسکرول تنها در یک صفحه اصلی صورت گیرد. البته باید از افکت‌های جذاب این نوع طراحی نیز غافل نشد تا کاربر حین مشاهده احساس خستگی نکند.

تصاویر آثار باید در بالاترین کیفیت خود به نمایش گذاشته شوند. می‌توان از قابلیت‌هایی در کنار تصاویر استفاده کرد تا هیجان برگزاری گالری آنلاین دو چندان شود. به عنوان مثال بهتر است کاربران امکان لایک کردن تصاویر و درج نظر را داشته باشند. این گونه متوجه خواهید شد کدام اثر از استقبال بیش‌تری مواجه شده و بینندگان چه نظری راجع به آن دارند. قابلیت اشتراک گذاری نیز از دیگر امکاناتی است که در این بخش به کار خواهد آمد. بدین معنی که کاربران بتوانند آثار مورد نظر خود را به طور مستقیم از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند. با این حساب هم افراد بیش‌تری آثار شما را مشاهده خواهند کرد و هم رتبه شما در موتور جستجوی گوگل افزایش خواهد یافت.

یکی دیگر از راه‌های جذب مخاطب این است سیستم نظرسنجی راه اندازی کنید. این نظرسنجی می‌تواند در مورد آثار خودتان باشد. حتی می‌توانید مسابقه‌ای ترتیب دهید و از مخاطبان خود بخواهید در صورت تمایل آثار خود را برایتان ارسال کنند. آثار در صفحه‌ای تحت عنوان مسابقه به نمایش در خواهند آمد و سایر کاربران می‌توانند به آن‌ها رای دهند. در آخر هم می‌توانید برای نفرات برتر جایزه‌ای اختصاص دهید.

در صورت تمایل خودتان می‌توانیم صفحه‌ای را به آموزش‌های آنلاین تخصیص دهیم. بدین صورت که به ارائه آموزش‌هایی در حوزه کاری خود بپردازید. این آموزش‌های می‌تواند در قالب‌های مختلف صوتی، تصویری و ویدئویی صورت گیرد. می‌توان قابلیت دانلود را نیز به آموزش‌ها اضافه کرد تا مخاطبان در هر زمان و هر مکان به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

طراحی سایت گالری

یکی از صفحات دیگری که در تکمیل طراحی سایت گالری شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود، صفحه پرسش و پاسخ است. کاربران باید این امکان را داشته باشند که سوالات خود در زمینه هنر را با شما در میان گذاشته و پاسخ شما را دریافت کنند. این قابلیت علاوه بر این که در افزایش اعتبار سایت شما بسیار موثر خواهد بود، موجب افزایش سئو یا بهینه سازی وب سایت نیز خواهد شد. همچنین، کاربران همیشه برای دریافت پاسخ‌هایشان، سایت شما در اولویت خود قرار خواهند داد و هر روز به آن سر می‌زنند؛ این موضوع افزایش نرخ کلیک و بازدید را نیز برایتان در پی خواهد داشت.

قطعا مخاطبان زیادی که روزانه به وب سایت شما مراجعه می‌کنند، تمایل دارند بدانند که مشغول مشاهده آثار چه فردی هستند. از این رو، طراحی صفحه‌ای جهت معرفی و قرار دادن نمونه کارها از ملزومات به حساب می‌آید. می‌توانید معرفی خود را با قرار دادن تصویری تکمیل کنید. همچنین قرار دادن رزومه کاری نیز می‌تواند در پیشبرد اهدافتان بسیار موثر واقع شود.


جهت برآورده کردن کلیه نیازها و خواسته‌های شما، اساس طراحی را بر اصول طراحی سایت اختصاصی قرار خواهیم داد. همچنین در صورتی که به صورت شخصی یا شرکتی اقدام به راه‌اندازی گالری مجازی کرده‌اید، به ترتیب روش‌های طراحی سایت شخصی و شرکتی نیز به کارتان خواهد آمد. تمام سعی ما بر این است تا با به کارگیری تجربیات و دانش خود و همچنین نظرات و تمایلات شما، طراحی سایت گالری به بهترین نحو ممکن شکل گیرد.

شرکت طراحی سایت کوتینت ایده‌های جالب بسیاری در حوزه طراحی سایت گالری دارد که در جلسات مشاوره به بیان آن‌ها خواهد پرداخت. جهت برقراری ارتباط با مشاوران ما کافیست لینک تماس با ما را لمس کنید. همچنین، در صورت تمایل می‌توانید روی لینک نمونه کارها کلیک کرده و پروژه‌های انجام شده را مشاهده فرمایید.