طراحی سایت مدرسه

۶۷ ماه و ۱۰ روز پیش مدرسه

img18

تکنولوژی فناوری اطلاعات در بخش وب سایت به حدی گسترده شده که مدارس دولتی و خصوصی را نیز در بر گرفته است. به طوری که بسیاری از مدیران مدرسه ترجیح می‌دهند امور مربوطه را از این طریق به سمع و نظر دانش آموزان و والدین برسانند. به عبارتی دیگر، امروزه مدارس و امور مربوط به آن به طور گسترده‌ای با طراحی سایت گره خورده است.

ساده‌ترین بخشی که می‌توان در طراحی سایت مدرسه پیاده سازی کرد، ارتباط با دانش آموزان و والدین آن‌ها است. به این ترتیب که یک تابلوی اعلانات مجازی در صفحه اصلی قرار داد و اخبار روز را در آن به نمایش گذاشت. از این تابلو می‌توان برای اعلام نمرات به صورت آنلاین نیز استفاده کرد. البته به منظور ارتباط والدین با پرسنل مدرسه و اطلاع از آخرین وضعیت تحصیلی فرزندان، قابلیت‌های بسیار دیگری نیز در نظر گرفته‌ایم که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره و برخی دیگر را در جلسات مشاوره با شما در میان خواهیم گذاشت.

امروزه با وجود ترافیک و آلودگی در سطح کلان شهرها، عبور و مرور به امری دشوار تبدیل شده است. در همین راستا، می‌توان جهت کاهش رفت و آمد والدین جهت جلسات اولیا و مربیان، ویدئو کنفرانس‌هایی را به صورت آنلاین برگزار کرد تا روند اداره مدرسه و دانش آموز در اختیار آن‌ها قرار گیرد. علاوه بر این، می‌توان صفحه ای را جهت مشاوره والدین در نظر گرفت تا بدون هیچ نگرانی از شناخته شدن، مشکلات خود را با مدیران و مشاوران مدرسه در میان بگذارند.

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه علاوه بر این که امور مربوط به والدین را راحت‌تر می‌سازد، برای دانش آموزان نیز مزایایی را به دنبال دارد. به عنوان مثال، برخی دانش آموزان برای دریافت جزوات و تکالیف به سایر دوستان خود مراجعه می‌کنند. می‌توان صفحه‌ای برای به اشتراک گذاری جزوات و نمونه سوال‌ها در نظر گرفت تا دانش آموزانی که از تکلیف خود عقب مانده‌اند، امکان دسترسی راحت‌تر و سریع‌تری داشته باشند.

جهت پیشرفت دانش آموزان می‌توان امکانی ترتیب داد تا فارغ‌التحصیلان به وب سایت مدرسه سابق خویش مراجعه کرده و با راهنمایی دانش آموزان، سعی در رفع مشکلات آن‌ها داشته باشند. علاوه بر این می‌توانند مقالات و تجربیات خود را نیز در وب سایت به اشتراک بگذارند تا سایر دانش آموزان از آن‌ها استفاده کنند.

یکی از قابلیت‌های کاربردی که امروزه از طرفداران بسیاری نیز برخوردار است، بخش گفتگوی آنلاین یا همان چت می‌باشد. این گفتگو می‌تواند بین اولیا، دانش آموزان و همچنین اولیا با مسئولین مدرسه صورت گیرد. همچنین می‌توان تدبیری اندیشید که چت‌ها در قالب خصوصی یا عمومی صورت گرفته و بر گفتگوی دانش آموزان نیز نظارت صورت گیرد. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، امروزه والدین به دلیل مشغلات کاری، فرصت کم‌تری برای مراجعه به مدرسه پیدا می‌کنند. ما با طراحی این قابلیت و پیاده سازی جدیدترین تکنولوژی‌ها می‌توانیم رونق بیش‌تری به ارتباط والدین با مدرسه ببخشیم.

برگزاری سنجش یا همان امتحانات، از آن موضوعاتی است که وقت دانش آموزان و مدرسان را می‌گیرد و هم این که موجب به هدر رفتن کاغذهای بسیاری نیز می‌شود. می‌توان تدبیری اندیشید تا به وسیله آن برگزاری امتحانات به صورت آنلاین صورت گیرد و در وقت کلاس درسی نیز صرفه جویی به عمل آید. همچنین می‌توان نمودارهای نتایج مربوط به سنجش‌ها را در بخشی طبقه بندی کرد تا در مقایسات نتایج سال‌های آتی به کار بیاید.

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه علاوه بر امکانات بسیاری که در اختیار مدیران، والدین و دانش آموزان قرار می‌دهد، می‌تواند جنبه تجاری نیز داشته باشد. به دلیل آن که سایر والدین و دانش آموزان با مشاهده امکانات و توانایی‌های مدرسه شما به نام نویسی رغبت بیش‌تری نشان داده و قادر به جذب سرمایه بیش‌تری خواهید بود. جهت تاثیر بیش‌تر می‌توانید تصاویر مختلفی از زوایای مدرسه را همراه با جشن‌هایی که برگزار کرده‌اید را نیز به نمایش بگذارید.

یکی دیگر از کارهایی که نباید از انجام آن غافل شد، طراحی کتابخانه آنلاین است. قطعا یک مدرسه بدون کتابخانه با ضعف‌های جدی روبرو خواهد بود و این مسئله در مورد وب سایت نیز صدق می‌کند. قرار دادن کتاب‌های آنلاین جالب می‌تواند دانش آموزان و کاربران زیادی را به سمت وب سایت شما بکشاند و این همان چیزی است که نیاز خواهید داشت. افزایش نرخ کلیک و ماندگاری کاربران در سایت، افزایش سئوی سایت و رتبه بالای گوگل را به دنبال خواهد داشت. این موضوع باعث می‌شود پس از جستجوی کلمات کلیدی مربوطه، سایت شما در نخستین نتایج نشان داده شود و کاربران روی آن کلیک کنند.

جهت تکمیل امکانات طراحی سایت مدرسه می‌توان بخشی را تحت عنوان دعوت به همکاری پیاده سازی کرد تا مدرسان در صورت تمایل به همکاری، دسترسی راحت‌تری به شما داشته باشند. طراحی فرم رزومه می‌تواند در این بخش کارساز بوده و مدیریت درخواست‌ها را نیز سریع‌تر و راحت‌تر گرداند.


پس از مطالعه این مقاله، در صورتی که ترغیب به داشتن یک وب سایت مدرسه با کلیه امکانات شدید، کافیست از طریق لینک تماس با ما نسبت به برقراری ارتباط و دریافت مشاوره رایگان اقدام کنید. تیم کوتینت ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به شما می‌باشد