طراحی سایت دانشگاهی

۶۸ ماه پیش دانشگاهی

img18

امروزه برخی افراد علاقه‌مند به کسب دانش به دلیل مشغله کاری تمایل بیش‌تری به فراگیری مجازی نشان می‌دهند. تا جایی که بسیاری از موسسات آموزشی و حتی دانشگاه‌های مجازی تاسیس شده‌اند تا مسیر ادامه تحصیل این گونه افراد را میسر سازند. خوشبختانه این موسسات مجازی نه تنها در جهان، بلکه در ایران نیز راه‌اندازی شده است و روزانه علاقه‌مندان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

در روش آموزش به صورت مجازی، مهم‌ترین اصل برای برقراری ارتباط با دانشجویان طراحی سایت است. از آن جایی که کاربران نمی‌توانند سوالات و نیازمندی‌های خود را به صورت حضوری بیان کنند، باید یک سایت کامل و جامعی وجود داشته باشد تا پل ارتباطی میان آن‌ها و موسسه را فراهم آورد. با این حساب، عدم داشتن یک وب سایت یا داشتن سامانه‌ای ناقص می‌تواند بزرگ‌ترین ضعف سیستم آموزشی مجازی شما محسوب شود.

قابلیت‌ها و خدمات گسترده و مفیدی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در طراحی سایت دانشگاهی خود به کار گیرید. در ادامه به معرفی این خدمات خواهیم پرداخت.

پیش از انجام هر کاری، بهتر است دانشگاه یا موسسه آموزشی خود را به طور کامل معرفی کنید. در این صورت کاربر آشنایی بیش‌تری با شما پیدا کرده و راحت‌تر می‌تواند انتخاب خود را از بین تمامی موسسات مورد نظر انجام دهد. پس از معرفی موسسه، نوبت به معرفی دروس آموزشی و ترم‌هایی که در حال برگزاری می‌باشند، می‌رسد. یکی از موارد مهمی که همواره باید به آن توجه ویژه داشت، معرفی اساتید است. دانش‌آموزان و دانشجویان تمایل بسیاری دارند که بدانند دروس مجازی خود را با چه اساتیدی خواهند گذراند. قرار دادن تصویر و سوابق کاری اساتید در این امر کمک شایانی به شما می‌کند.

طراحی سایت دانشگاهی

پس از انتخاب موسسه شما برای ادامه تحصیل، نوبت ثبت نام فرا می‌رسد. این بخش از یک فرم کاربرپسند تشکیل شده است تا مخاطب به راحتی ثبت نام خود را انجام دهد. حتی می‌توانید بخشی را جهت ثبت نام اساتید در نظر بگیرید تا از این طریق استادانی که تمایل به همکاری با شما دارند راحت‌تر درخواست خود را مطرح کنند.

فرقی نمی‌کند که آموزش‌های خود را در قالب فایل‌های صوتی، تصویری یا متنی در اختیار دانشجویان قرار دهید؛ بلکه این موضوع حائز اهمیت است که امکان دانلود فایل‌ها را نیز در اختیارشان قرار دهید. دانش پژوهان با استفاده از این قابلیت می‌توانند در هر زمان و هر مکان به فایل‌های آموزشی مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. بخش مقالات و مطالب دانشجویان و اساتید نیز می‌تواند در افزایش بازدید و جذب مخاطبان کاربرد داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که یک بانک اطلاعاتی جامع از مقالات توسعه دهید و از مقالات برگزیده دانشجویان و اساتید برای نمایش استفاده کنید.

هر دانشگاه و موسسه آموزشی واقعی دارای یک تابلوی اعلانات است تا اطلاعات مورد نیاز را به سمع و نظر دانشجویان خود برساند. این نکته در مورد موسسه مجازی شما نیز صدق می‌کند و شما باید در صفحه اصلی خود یک تابلوی اعلانات مجازی نصب کنید تا از این طریق اطلاع رسانی‌های لازم را راحت‌تر و سریع‌تر در اختیار کاربران خود قرار دهید.

طراحی سایت دانشگاهی

هر دانشگاهی قوانین و مقررات مختص به خود را دارد؛ دانشگاه شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. بدین منظور بهتر است صفحه‌ای مجزا طراحی شود تا قوانین مربوطه در اختیار دانشجویان قرار گیرد. ارائه اطلاعاتی از کلاس‌های در حال برگزاری نیز می‌تواند به جذب مخاطب شما کمک بسیاری کند. معمولا این قسمت از سایت برای افرادی که هنوز در مورد ثبت نام در موسسه مجازی شما مردد هستند، کاربرد دارد. بدین صورت که مخاطبان ابتدا در مورد کلاس‌های در حال برگزاری و سطح آن‌ها اطلاعات کسب کرده و با دید بازتری نسبت به شرکت در آن‌ها اقدام می‌کنند.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که دانشجویان شما احتمالا فرصت شرکت در سمینارها و جلسات مهم دانشگاه را نخواهند داشت. پس باید این قابلیت را در اختیارشان قرار دهید تا از طریق ویدئوهای مربوطه در سمینارهای مهم سهیم بوده و از این شراکت احساس رضایت داشته باشند. از دیگر بخش‌هایی که برای دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود،‌ صفحه ارائه اخبار موسسه خواهد بود. می‌توان صفحه‌ای اختصاصی طراحی کرد و در آن به ارائه آخرین اتفاقات و رویدادهای موسسه پرداخت.


شرکت طراحی سایت کوتینت با داشتن تیم حرفه‌ای برنامه نویسی، آمادگی خود را جهت طراحی سایت دانشگاهی اعلام می‌دارد. این شرکت در نظر دارد تا با بهره‌گیری از ایده‌های شما و دخالت دانش و تجربه خود، پروژه‌ای تمام و کمال تحویل مشتریان دهد. جهت آشنایی بیش‌تر با پروژه‌های انجام شده ما کافیست روی لینک نمونه کارها کلیک کنید. همچنین در صورتی که هرگونه سوال یا ابهامی درباره طراحی سایت دارید کافیست از طریق لینک تماس با ما با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید تا به صورت رایگان از مشاورات ما بهره‌مند شوید.