Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 6 نوامبر, 2017 در دیجیتال مارکتینگ | 1 دیدگاه

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخ کلیک وب سایت

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخ کلیک وب سایت

ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شود اما همچنان کارآمدی خود در جذب مشتری را از دست نداده است؛ به طوری که تاکنون بارها و بارها شاهد تاثیر بالای ایمیل‌های تبلیغاتی در افزایش فروش کسب و کارها بوده‌ایم و کاملا از پتانسیل بالای این ابزار ارتباطی آگاه هستیم. از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز به سمت این سبک تبلیغات نرفته‌اید، حتی برای یک بار هم که شده این کار را انجام داده و از رشد کسب و کار خود بهره ببرید.

در مقالات پیشین به تعریف Email Marketing پرداخته بودیم، در این مطلب نیز سعی داریم به دو گروه از افرادی که از این سبک استفاده کرده‌اند، بپردازیم: گروه اول افرادی هستند که در حال حاضر از این روش تبلیغاتی استفاده می‌کنند و تمایل دارند بازدهی تبلیغات ایمیلی خود را افزایش دهند. گروه دوم نیز افرادی هستند که قبلا به Email Marketing پرداخته‌اند اما بازدهی خوبی حاصلشان نشده است. به بیان کلی قصد داریم در این مقاله ۶ تکنیک مختلف را به شما معرفی کنیم که به وسیله آن‌ها تاثیر ایمیل‌های تبلیغاتی را افزایش داده و بازگشت سرمایه بیش‌تری داشته باشید.

چرا برخی ایمیل‌های تبلیغاتی بازدهی مناسبی ندارند؟

همیشه در Email Marketing دو مانع بزرگ در سر راه شما وجود دارد:

 • این احتمال وجود دارد که ایمیل‌های ارسالی شما در صندوق ورودی کاربر در زیر تعداد زیادی ایمیل دفن شوند و دریافت کننده هیچ گاه موفق به مطالعه آن‌ها نشود. یا حتی بدتر از آن، ممکن است ایمیل شما نوسط سرور میزبان به عنوان اسپم شناخته شده و اصلا در صندوق ورودی به نمایش در نیاید.
 • ایمیل توسط کاربر مطالعه شود اما کاربر بر روی لینک‌های موجود در آن کلیک نکند. این عامل کاهش نرخ کلیک یا CTR شما را به دنبال خواهد داشت که دلیل عمده آن نیز ضعف در طراحی قالب ایمیل و محتوای آن می‌باشد.

هر یک از این مشکلات به تنهایی می‌تواند بازار ایمیلی شما را به کلی دگرگون کند و باعث شود فکر کنید که Email Marketing دیگر مرده است. اما نه؛ ایمیل مارکتینگ نقش به سزایی را در افزایش فروش شما خواهد داشت به شرط آن که به درستی از آن استفاده کنید. حتما می‌پرسید چگونه؟ پس با کوتینت همراه باشید.

 

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ

از کاربر خود بابت عضو شدن در خبرنامه سایت تشکر به عمل آورید

پژوهشات حاکی از آنند که دیدن و شنیدن نام یک برند به صورت مداوم می‌تواند تاثیر بسیاری بر ذهن مخاطب داشته باشد. بدین معنی که شما همانند رقبای خود یک فرصت استثنایی دارید تا نام برند خود را در ذهن مخاطب به ثبت برسانید.

ابتدا یک سیستم ارسال ایمیل خودکار برای وب سایت خود طراحی کنید. به این ترتیب زمانی که کاربر در خبرنامه شما ثبت نام می‌کند، یک ایمیل به صورت خودکار برای او ارسال خواهد شد. می‌توانید در این ایمیل از کاربر خود بابت ثبت نام در وب سایت تشکر کنید و یا حتی با ارسال یک هدیه کوچک کمی غافلگیرش کنید. با انجام این عمل هم نام برند شما در ذهن کاربر نقش می‌بندد، هم نشان می‌دهید که برای مشتریان خود اهمیت قائل هستید و هم این که مخاطب ایمیل‌های بعدی شما را نیز باز خواهد کرد.

سعی کنید ایمیل را از آدرس شخصی خود ارسال کنید، نه آدرس رسمی

تجربه ثابت کرده هنگامی که ایمیل‌های تبلیغاتی از یک آدرس شخصی ارسال شوند، شانس باز شدنشان بسیار بیش‌تر خواهد بود. دلیلش هم ساده است: کاربران معمولا به نام یک شخص بیش‌تر از نام یک برند یا شرکت اعتماد می‌کنند.

اطمینان حاصل کنید که رعایت همین نکته ساده می‌تواند تاثیر به سزایی در افزایش نرخ کلیک ایمیل‌های تبلیغاتی شما داشته باشد.

اگر می‌خواهید نرخ کلیک وب سایت خود را افزایش دهید، از قالب واکنش گرا استفاده کنید

طبق تحقیقات صورت گرفته، امروزه بیش از نیمی از ایمیل‌های جهان با استفاده از تلفن همراه خوانده می‌شوند. بنابراین سعی کنید این نکته را در استراتژی ایمیل مارکتینگ خود حتما در نظر داشته باشید که انجام این عمل با استفاده از قالب‌های ریسپانسیو امکان پذیر است.

تنها کاری که می‌بایست انجام دهید آن است که پس از ساخت و طراحی ایمیل خود مطمئن شوید که قالب طراحی شده در موبایل و تبلت به همان اندازه از زیبایی و شکیل بودن برخوردار است که در رایانه‌های شخصی به چشم می‌خورد. البته زیبایی تنها معیار یک ایمیل خوب نیست؛ ایمیل‌های شما می‌بایست کاربردی باشند و درک آن‌ها به راحتی صورت پذیرد.

از عنوان جذاب و وسوسه انگیز غافل نشوید

کاری کنید که ایمیلتان از انبوه ایمیل‌های موجود در صندوق کاربر، متمایز نشان داده شود. برای انجام این عمل نیز تنها یک راه پیش پای شماست: انتخاب یک عنوان جذاب و مناسب!

 

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ

۶ ترفند ایمیل مارکتینگ

نکاتی برای نوشتن عنوان‌های ایمیل بهتر

 • عنوان ایمیل خود را کمتر از ۵۰ کاراکتر در نظر بگیرید تا در تلفن‌های همراه نیز به طور کامل نمایش داده شود.
 • از کلمات رایج در ایمیل‌های مزاحم همچون «کسب درآمد» «افززایش فروش» «کلیک کنید» دوری ورزید.
 • در عنوان ایمیل یک وعده خوب به خواننده بدهید، همانند دانلود رایگان یک کتاب، کوپن تخفیف و غیره
 • از افعال امری استفاده کنید تا حس فوریت و هیجان در کاربر بر انگیخته شود.
 • برای پیشنهاد خود تاریخ انقضا درج کنید، به عنوان مثال بنویسید: فقط تا پایان امروز مهلت دارید.
 • حتی‌الامکان در عنوان ایمیل نام و نام خانوادگی کاربر را لحاظ کنید.

محتوای ایمیل شما تا جای ممکن می‌بایست ساده و قابل فهم باشند

مطمئن باشید هیچ کاربری تمایل ندارد متن طولانی ایمیل‌های تبلیغاتی شما را مطالعه کند، مگر آن که واقعا مطلب جذابی را برایش تدارک دیده باشید. پس بهتر است سریعا به سراغ پیام اصلی خود بروید.

تحقیقات نشان می دهند که به طور میانگین، کاربران تنها ۵۱ ثانیه صرف خواندن یک ایمیل می‌کنند. این موضوع بدین معنیست که کاربر پس از باز کردن ایمیل، تنها نگاهی اجمالی به محتوای آن انداخته و تیترها و بخش های مهم را مورد مطالعه قرار می‌دهد. در نتیجه با نوشتن ایمیل‌های طولانی نه تنها وقت را هدر داده‌اید، بلکه به نرخ کلیک ایمیل نیز لطمه وارد کرده‌اید.

نکاتی برای نوشتن ایمیل‌های تبلیغاتی بهتر

 • سریعا به سراغ اصل مطلب بروید
 • تمرکز خود را بر روی پیام اصلی بگذارید
 • روند مطالعه را برای مخاطب تسهیل بخشید

از یک فراخوان عمل واضح استفاده کرده و تصاویر را لینک کنید

اکنون دیگر متوجه شده‌اید که اکثر مخاطبان، ایمیل‌های تبلیغاتی شما را به طور کامل مطالعه نکرده و تنها نگاهی اجمالی به محتوای آن می‌اندازند. در صورتی که محتوای ایمیل به نظرشان جذاب آمد، بر روی لینک شما کلیک می‌کنند. پس اطمینان حاصل کنید که دکمه فراخوان عمل، یعنی همان دکمه‌ای که می خواهید مشتری بر روی آن کلیک کند، به بهترین شکل طراحی شده و در جای مناسب قرار داده شده شود.

cotinttelegram

ا دیدگاه

 1. دیدگاه

Trackbacks/Pingbacks

 1. ایمیل مارکتینگ | معنی ایمیل مارکتینگ چیست | وب سایت خبری کوتینت - […] حتما بخوانید: ۶ ترفند ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخ کلیک […]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *