Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۹ تیر, ۱۳۹۷ در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین و سودآورترین فعالیت‌ها در بازاریابی موتورهای جستجو به شمار می‌رود. به کارگیری کلمات کلیدی مناسب به راحتی می‌تواند امتیاز وب‌سایت شما را بالا ببرد؛ از طرفی، به کارگیری اشتباه از این روش می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را برای وب‌سایت و حتی کسب و کارتان به ارمغان بیاورد.

با تحقیق کلمات کلیدی به صورت اصولی، علاوه بر این که متوجه می‌شوید کدام عبارات و کلمات کلیدی وضعیت سئوی شما را بهبود می‌بخشند، جامعه مشتریان خود را نیز بهتر خواهید شناخت.

خوب است بدانید که تحقیق کلمات کلیدی تنها به منظور جذب بازدید کننده برای سایت صورت نمی‌گیرد؛ بلکه هدف اصلی از انجام آن، جذب بازدیدکنندگانی است که محتوای سایت برایشان مفید بوده و دقیقا به دنبال محتوا یا محصول شما هستند.

در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که با انجام آن‌ها بتوانید بهترین تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید و ترافیک وب‌سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

سنجش ارزش یک کلمه کلیدی

پیش از انجام هر کاری بهتر است بدانید که یک کلمه کلیدی برای سایت شما چقدر اهمیت دارد؟ به عنوان مثال اگر یک فروشگاه آنلاین کفش دارید، آیا مشتریان شما با جستجوی عباراتی نظیر «کفش قهوه‌ای» یا «کتانی سفید» به وب سایت شما وارد شده‌اند؟

کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو می‌شوند، معمولا در دسترس وب‌مسترها قرار دارند و ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی، اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار می‌دهند. با این حال، این ابزارها نمی‌توانند به ما نشان دهند ترافیکی که از این جستجوها به سایت ما روانه می‌شوند، چقدر ارزش دارد.

پس برای درک ارزش کلمات کلیدی، ابتدا باید درک درستی از وب سایت خود داشته باشیم. علاوه بر این باید فرضیاتی را در نظر بگیرید، آن‌ها را آزمایش کرده و کار را دوباره تکرار کنید.

 

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

 

فرآیند اصولی ارزیابی کلمات کلیدی به چه صورت است؟

بهتر است از خودتان بپرسید که آیا کلمات کلیدی مورد نظر، با محتوای شما در ارتباط است؟ آیا افراد با جستجوی این کلمه، آن چه مد نظر دارند را از سایت شما پیدا خواهند کرد؟ آیا از آن چه پیدا می‌کنند، رضایت دارند؟ اگر پاسخ‌تان به تمامی این سوالات مثبت است، پس می‌توانید تحقیق کلمات کلیدی خود را ادامه دهید.

در موتورهای جستجوی اصلی به دنبال کلمات کلیدی مورد نظر بگردید

دانستن این موضوع که کدام وب‌سایت‌ها از کلمات کلیدی مورد نظر شما سود می‌برند، کمک شایانی به شما می‌کند که دید بهتری نسبت به بازار رقابتی داشته باشید. علاوه بر این متوجه می‌شوید که برای رسیدن به هدفتان چه مسیری را باید طی کنید.

در گوگل ادوردز یا Bing Adcenter از کمپین‌های نمونه برای کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر وب سایت‌تان نسبت به کلمات کلیدی مورد نظر رتبه‌ای کسب نمی‌کند، می‌توانید برای دیدن آن که کلمه فوق چقدر به بهبود نرخ تبدیل شما کمک می‌کند، ترافیک آزمایشی بخرید. برای انجام این کار کافیست در گوگل ادوردز، گزینه Exact Match را انتخاب کرده و ترافیک را به یکی از صفحات مربوط به وب‌سایت‌تان هدایت کنید. معیارهای Impressions و نرخ تبدیل راروی حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلیک اندازه‌گیری کنید.

 

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

 

ارزش هر کلمه کلیدی را با استفاده از داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید، بسنجید

فرض کنید که تبلیغات شما د صفحه نتایج جستجو، طی یک روز توجه ۵ هزار مخاطب را جلب کرده است. ۱۰۰ نفر از آن‌ها از سایت شما بازدید کرده‌اند که از این تعداد ۳ نفر خرید انجام داده‌اند.

در این شرایط، هر بازدید کننده برای کسب و کار شما ۳ دلار ارزش دارد. آن ۵ هزار جلب توجه برای شما نرخ کلیک ۱۸ تا ۳۴ درصد با رتبه ۱ را ایجاد کرده‌اند؛ بدین معنی که حدود ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ بازدید در روز صورت گرفته که با احتساب هر بازدید ۳ دلار، سالیانه بین ۱ تا ۲ میلیون دلار برای کسب و کارتان سود ایجاد می‌کند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های این نوع تبلیغات است.

نیاز موجود برای کلمات کلیدی طولانی را درک کنید

اجازه دهید به مثال کفش فروشی آنلاین بازگردیم. به نظر شما آیا خوب است که برای کلمه کلیدی «کفش» رتبه اول را داشته باشیم یا خیر؟

این که بخواهیم به کلمات کلیدی که روزانه ۵ هزار مرتبه جستجو می‌شوند به نظر فوق‌العاده می‌آید؛ اما واقعیت این است که تنها ۳۰ درصد از جستجوهای انجام شده در فضای وب به این نوع جستجوها اختصاص می‌یابد. پس تکلیف ۷۰ درصد باقی مانده چه می‌شود؟ در واقع باقی این جستجوها مربوط به کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords هستند. این دنباله شامل صدها میلیون جستجوی یکتا است که شاید روزانه تنها به تعدادی انگشت شمار جستجو شوند، اما در مجموع اکثر جستجوهای آنلاین در اینترنت را در بر می‌گیرند.

 

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

 

یک مزیت دیگر کلمات کلیدی طولانی این است که معمولا نرخ تبدیل بهتری دارند؛ زیرا در چرخه‌های تبدیل یا خرید، بیش‌تر دیده می‌شوند. شخصی که عبارت «کفش» را جستجو می‌کند، معمولا در حال وبگردی بوده و احتمالا قصد خرید ندارد. اما اگر عبارت جستجو شده چیزی مثل «قیمت کفش نایکی سایز ۴۲» باشد، احتمالا به دنبال خرید کفش است.

و بالاخره تحقیق کلمات کلیدی

ابزارهای مهمی هستند که شما را در تحقیق کلمات کلیدی یاری می‌دهند. از جمله آن‌ها می‌توان به Google Trends، AdWords Keyword Planner tool، Microsoft Bing Ads Intelligence اشاره کرد. البته ابزارهای دیگری نظیر Moz Keyword Explorer یا Wordtracker نیز وجود دارند که این ابزارها نیز میزان جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر به همراه میزان ترند شدن این کلمات را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

با این تفاصیل، می‌توانید از Google Keyword Planner برای آغاز کار استفاده کنید. این ابزار نه تنها میزان جستجوی کلمات کلیدی پیشنهادی را تخمین می‌زند؛ بلکه هزینه راه‌اندازی کمپین‌های پولی را نیز برای این عبارات محاسبه می‌کند.

به منظور تعیین حجم جستجوی یک کلمه کلیدی مشخص، نوع کلمه کلیدی را روی Exact تنظیم کرده و به دنبال میزان جستجوهای ماهانه محلی بگردید. فراموش نکنید که این اعداد، تعداد کل جستجوها را نشان می‌دهد؛ بدین معنی که بسته به رتبه و تعداد ورود کاربران به سایت شما، این عدد بسیار پایین‌تر خواهد بود.

 

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

 

سنجش میزان دشواری کلمه کلیدی

برای تحقیق کلمات کلیدی، علاوه بر این که باید میزان تقاضای کلمه کلیدی یا تعداد جستجوی یک عبارت خاص را بیابیم، باید بدانیم برای رسیدن به رتبه‌های بالا چه میزان کار باید انجام دهیم.

اگر در قسمت بالای صفحه نتایج جستجو برندهای بزرگ حضور دارند و شما به تازگی کار خود را آغاز می‌کنید، باید بدانید که برای رسیدن به بالای صفحه، راهی طولانی و دشوار را پیش رو خواهید داشت. از جمله ابزارهایی که برای سنجش دشواری کلمات کلیدی به کار گرفته می‌شوند، می‌توان به SEMrush، Moz Keyword Explorer، KWFinder و Keyword Difficulty Tool اشاره کرد.

منبع: نوین

مطالعه مطلب پیش را از دست ندهید: چرا جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران بی‌مصرف است؟

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *