Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۶ تیر, ۱۳۹۷ در تکنولوژی | بدون دیدگاه

چرا جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران بی‌مصرف است؟

چرا جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران بی‌مصرف است؟

تصور این که در آینده چه اختراعاتی به ثبت خواهند رسید، بسیار دشوار است. امروزه گستردگی و پراکندگی پتنت‌ها یا همان اختراعات، افزایش بسیاری یافته است. هنوز مشخص نیست که بشر قصد دارد با اختراع محصولات متفاوت به خصوص در حوزه خودروهای خودران چه فردایی را برای خود رقم بزند.

این موضوع در صنعت خودروسازی به خوبی مشهود است؛ امروزه خودروسازان در تفکر رسیدن به فناوری‌های جدید به سر می‌برند. اخیرا شرکت تویوتا، پتنت جدیدی را در شمال امریکا به ثبت رسانده‌اند که سرنشینان خودرو به وسیله آن می‌توانند تنها با فشار دادن پدال و چرخاندن یک میل لنگ، به خودروهای خودران خود انرژي منتقل کنند.

در توضیح این اختراع ثبت شده می‌توان گفت که مسافران و سرنشینان خودرو پس از آن که به خودروهای خودران مورد نظر خود سوار شدند، می‌توانند انتخاب کنند که با پدال دستی راحت‌تر هستند یا با پدال پا. پس از انتخاب نوع پدال، می‌توانند با چرخاندن میل لنگ انرژی مورد نیاز خودروی خود را تامین کنند.

در واقع انرژی حرکتی که سرنشینان تولید می‌کنند، به انرژی الکتریکی تبدیل شده و در نهایت برق تولیدی انرژی مورد نیاز قوای محرکه را تولید کرده و یا باتری خودروهای خودران آن‌ها را شارژ می‌کند.

 

جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران

جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران

 

بدین ترتیب، خودروهای برقی بدون دستیابی به ایستگاه شارژ می‌توانند برق مورد نیاز خود را تامین کنند. از طرفی، ثبت این اختراع به صرف‌جوئی در زمان نیز کمک شایانی می‌کند؛ به این دلیل که دیگر احتیاجی به صرف زمان برای شارژ باتری خودروها نیست.

احتمالا با شنیدن شرح پتنت فوق، این سوال برایتان پیش می‌آید که اصلا شخصی حاضر به انجام چنین کاری است؟ در واقع جدیدترین اختراع تویوتا، فلسفه تولید خودرو را زیر سوال می‌برد؛ فشار دادن و چرخاندن پدال برای رسیدن از نقطه‌ای به نقطه دیگر، بیش‌تر شبیه به فلسفه وجودی دوچرخه است.

چه عقایدی درباره پتنت جدید خودروهای خودران وجود دارد؟

برخی افراد بر این عقیده هستند زمانی که کرایه تاکسی‌ها بسته به انرژی تولید شده توسط مسافران آن‌ها تغییر پیدا می‌کند، قطعا افرادی پیدا می‌شوند که از این اختراع استقبال بسیار خوبی به عمل آورند. به کارگیری فناوری که بر مبنای این اختراع ساخته شده، روی قیمت خودروها و کرایه تاکسی‌ها تاثیر به سزایی دارند. پتنت تویوتا، بار دیگر این موضوع را ثابت می‌کند که پول است که جهان را می‌گرداند و بسیاری از اتفاقات بر مبنای پول رخ می‌دهند.

اما نظرات متفاوتی هم وجود دارند. حتی اگر نحوه استفاده و انگیزه تولید این پتنت به نظر قانع کننده باشد؛ اما انرژی الکتریکی که انسان می‌تواند به واسطه حرکت پدال تولید کند، قطعا بسیار اندک خواهد بود. این انرژي می‌تواند یک دوچرخه را به حرکت درآورد یا در نهایت مجموعه‌ای از انسان‌ها بتوانند به کمک چنین فرآیندی یک قایق پاروئی را جابه‌جا کنند. اما به طور قطع جابجایی یک وسیله نقلیه به انرژی بسیار بزرگ‌تری احتیاج خواهد داشت.

 

جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران

جدیدترین پتنت به ثبت رسیده از خودروهای خودران

 

نکته دیگری که جای دارد به آن اشاره کنیم، مبلغی است که برای تولید هر واحد انرژی پرداخت می‌شود. متوسط قیمتی که برای هر کیلووات انرژی در امریکا پرداخت می‌شود، چیزی حدود ۱۲ سنت است. این میزان انرژی احتمالا در بازه نیم ساعته قابل تولید است.

با این حساب، احتمالا بسیاری از سرنشینان خودروهای خودران که به تکنولوژی مبتنی بر این اختراع مجهز هستند، ترجیح می‌دهند انرژی مورد نیاز وسیله نقلیه خود را از طریق ایستگاه شارژ تامین کنند.

البته به کارگیری این اختراع در سیستم‌ها و مواقع خاصی، توجیح پذیر است. به عنوان مثال، استفاده از این پدال‌ها در باشگاه‌های ورزشی و حتی در خودروها به منظور صرفه‌جویی در وقت و ورزش کردن، توجیه عقلانی به همراه دارد.

منبع: دیجیاتو

مطالعه مطلب پیش را از دست ندهید: استفاده بهینه از تبلیغات کلیکی در بازاریابی اینترنتی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *