Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 30 جولای, 2018 در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

همه چیز راجعبه سئوی محلی

همه چیز راجعبه سئوی محلی

سئوی محلی(Local Seo) 

مفهوم سئوی محلی (Local Seo) همراه با الگوریتم کبوتر گوگل در سال ۲۰۱۳ ارائه شد.  هنگامی‌که شما جستجویی در گوگل انجام می‌دهید با توجه به موقعیت فعلی‌تان به شما نزدیک‌ترین مکان‌هارو نمایش می‌دهید و شما خیلی راحت و آسان می توانید به آن مکان مورد نظر دسترسی داشته باشید بدون این‌که نیاز باشد جستجوهای طولانی و زمان‌یر انجام دهید. هدف گوگل از ارائه‌ی  الگوریتم کبوتر این است که کاربران خیلی سریع بتوانند به مقصد برسند.

مطالب مرتبط:  الگوریتم پاندا چیست؟

قبل‌تر ها یعنی زمانی‌که این الگوریتم نبود، به عنوان مثال هنگامی‌که ما نزدیک ترین رستوران را در ونک را جستجو می‌کردیم به ما تنها لیستی از رستوران‌هایی را نشان می‌داد که در عنوان‌شان از ونک اسم برده‌اند و  مطالعه این لیست می‌توانست زمان‌بر باشد در حالی‌که ما تنها به دنبال یک رستوران نزدیک هنگامی که درموقعیت مکانی ونک هستیم، بود.

اما الگوریتم کبوتر با رویدکرد سئوی محلی کار ما را بسیار راحت کرد، بدین صورت که هنگامی‌که  ما در گوگل نزدیک ترین رستوران را در ونک جستجو می‌کنیم با توجه به این‌که ما به اینترنت متصل هستیم و آیپی ما مشخص است ،از ما می‌پرسد که آیا اجازه می‌دهید گوگل به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد، و شما اگر بله را بزنید این جستجو خیلی دقیق‌تر می‌شود و به شما نزدیک ترین رستوران را زمانی که در موقعیت مکانی ونک هستید نشان می‌دهد، حتی اگر واژه‌ی نزدیک‌ترین را در جستجوی‌تان استفاده نکنید باز خود گوگل نزدیک ترین رستوران را در موقعیت مکانی فعلی (ونک) به شما نشان می‌دهد.

سئوی محلی برای کسب و کارهای کوچک بسیار واجب و حیاتی است.علت این حرف چیست؟

موتور جستجوی گوگل هر چه قدر زمان می‌گذرد بیشتر دقیق و به روز و هوشمند می‌شود و تمام تلاش‌اش این است که به شما نتایج مرتبط‌تری نشان دهد. اما نکته‌ی مهم دیگر موقعیت مکانی شماست. موقعیت مکانی یکی از مهم‌ترین عواملی است که گوگل برای نمایش نتایج به شما در نظر می‌‌گیرد. به همین علت باید موقعیت مکانی کسب و کارتان را باانجام سئوی محلی به گوگل بفهمانید. از این به بعد اتفاقی که می‌افتد، مخاطبانی که نزدیک به شما هستند و کسب و کاری مرتبط یا دقیقا همان کسب و کار شما را جستجو می‌کنند، کسب و کار شما نیز در نتایج جستجو (SERPS) به آن‌ها نمایش داده می‌شود.

طبق آماری که سایت Think with google  در سال ۲۰۱۴ منتشر کرده است:

بیش از دو سوم کاربران گوشی‌های همراه تمایل دارند که وب سایت‌ و شرکت‌هایی که جستجو می‌کنند از نظر موقعیت مکانی به آن‌ها نزدیک باشند.

و یک سوم جستجوهای که توسط تلفن همراه انجام می‌گیرد مربوط به موقعیت مکانی (Location) می‌یاشد.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که رستورانی که از سئوی محلی استفاده می‌کند آیا تنها می‌خواهد در تنها لیست کاربران نزدیک به خودش جستجو شود؟

و سوال دیگر کاربرانی که از فیلتر شکن استفاده می‌کنند تکلیف‌شان در این جستجوها چیست؟

منبع:

سایت نوین

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *