Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۱ مرداد, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ, سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای

نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای

نیچ مارکتینگ (Niche Marketing) یا بازاریابی جا ویژه یا بازیابی گوشه ای، یکی از موارد جدید بازاریابی است که می‌تواند هر کسب و کاری را با حداقل ریسک به موفقیت و سود دهی برساند. اگر فکر رقابت  با ابر قدرت‌های بازاریابی اینترنتی را دارید، احتمالا بازاریابی گوشه ای با راهکارهای مناسبی که برای کسب و کار شما ارايه می‌دهد،  می‌تواند به شما کمک کند. در این مطلب راجعبه نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای به طور کامل صحبت می‌کنیم.

نیچ مارکتینگ (ٔNiche Marketing) چیست؟

نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای بیان می‌کند که: به جای هدف گذاری بر بازار بزرگ و تمرکز روی کل بازار، فقط بر بخش کوچکی از یک بازار بزرگ متمرکز شوید.

برای درک بهتر موضوع با یک مثال شروع می‌کنیم، شما تصمیم دارید فروشگاه اینترنتی بزرگی مانند دیجی کالا را راه اندازی کنید. از روز اول نباید و نمی‌توانید تمامی تنوع کالاهایی که در دیجی کالا موجود است را در انبار خود فراهم کنید. زیرا حتی اگر بتوانید این مقدار تنوع را فراهم کنید، روی فروش این تعداد زیاد از محصولات با هم نمی‌توانید متمرکز شوید. نمی‌توانید ایمیل مارکتینگ، فعالیت‌های اجتماعی، لینک سازی و سئوی سایت خود را به سمت کدام یک از محصولات یا دسته بندی‌ها سوق دهید. در نتیجه همه کاری انجام می‌دهید، اما هیچ کاری را به درستی نمی‌توانید انجام دهید.

در بازاریابی گوشه ای اگر شما بخواهید مثل یکی از ابر قدرت‌های بازار(دیجی کالا، بامیلو و…) شوید، از ابتدا تمرکز خود را بر بخش کوچکی از بازار می‌گذارید. به عنوان مثال کیف تبلت آیپد ایر را فقط می‌فروشید و با استفاده از این روش به سرعت در سئوی بالا می‌آیید و در Social Media شناخته می‌شوید.

وقتی مدت زمانی سپری شد و در این حیطه، توانستید فروش خوبی داشته باشید و معیارهای مدنظر خود را بدست آوردید ، آن را گسنرش می‌دهید.  پس از مدتی محصولاتی شبیه به محصول قبلی که ارائه داده‌اید را می‌توانید اضافه کنید، به عنوان مثال پس از مدتی محصول کیف تبلت آیپد ایر۲  را هم می‌توانید اضافه کنید. بدین ترتیب با دست گرفتن بازار جزئی هر محصول می‌توانید حیطه‌ی کاری خود را گسنرش دهیم.

به چه علت می‌گوییم نیچ مارکتینگ یا بازاریابی جا ویژه بهتر است؟

مزایا:

در ابتدا فوق العاده تعداد رقبا کم است و شما خواهید توانست عملا بدون رقیب پیش بروید. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که بازار هدف هم کم و کوچیک است. هرچه بازار هدف کوچک‌تر باشد، هنگامی که، رقیبی نداشته باشید کارتان بسیار آسان‌تر است و خواهید توانست به همان تعداد کم مشتری که به محصول شما علاقه‌مند هستند، محصول خود را بفروشید.

وقتی بخواهید در کلمه ی کلیدی ((کیف تبلت آیپد ایر)) جز نفرات اول باشید، این اتفاق به سرعت امکان پذیر است و عملا همان تعداد کم مشتری که به این محصول علاقه‌مند هستند مستقیما وارد سایت شما می‌شوند و در نتیجه به سرعت سئوی سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

مطالب مرتبط: ۶ ترفند ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخ کلیک وب سایت

هنگامی‌که، زمینه‌ی فعالیت خود و سایت‌تان را منحصر به فرد کنید و یکتا می‌کنید، افرادی به سایت شما وارد می‌شوند که همان کلمه‌ی کلیدی خاص زا جستجو کزده‌اند. به عنوان نمونه کیف تبلت آیپد ایر، بیمه شخص ثالث اقساطی، یا هندزفری ایرپاد آپل و… نکته‌ی فوق العاده مهم این روند آن جاست که این افراد خواستار آن محصول یا خدمات شما هستند و اگر به درستی فرآیند لیدسازی را انجام دهید، می‌توانید آن افراد را به لید تبدیل کرده و محصول یا خدماتتان را به آن‌ها بفروشید. فرآیند لید و لید سازی در این‌قسمت حائز اهمیت است.

روند انجام نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای

  1. هدف گذاری بر روی قسمتی از بازار
  2. تحقیق و بررسی راجعبه اندازه‌ی بازار انتخابی
  3. یافتن کانال‌های ارتباطی
  4. بهبود برای آن قسمت از بازار هدف
  5. فروش
  6. تجزیه و کاوش و آنالیز فرآیندها

در نهایت وقتی به معیارهای مورد نظر رسیدیم و محصول مورد نظرمان را ارائه داده و به فروش رساندیم، کارمان را گسترش می‌دهیم.

منبع:

سایت وبمستر خاکستری

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *