Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۲ مرداد, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

نکات ارسال ایمیل

نکات ارسال ایمیل

شما از تنفر مردم نسبت به دریافت ایمیل‌های تبلیغاتی نمی‌توانید، چشم پوشی کنید. آن‌ها برای دریافت خدمات خاصی ثبت‌نام می‌کنند یا ایمیل با محتوای غنی و مفید را مطالعه می‌کنند، بنابراین مهمترین فاکتوری که بر این احساس مخاطب تاثیر می‌گذارد، زمان بندی است. شاید این موضوع از چالش برانگیزترین نکات ارسال ایمیل باشد. بازاریابان بعلت ترس از دست دادن مشتری باید حساسیت ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند و برای اینکه بتوانند بهترین زمان و تعداد ارسال ایمیل را بدست آورند، باید خود را جای مخاطب بگذارند.

در این مقاله سعی بر بیان نکات ارسال ایمیل هستیم که در مسیر بازاریابی با مشکلات کمتری مواجه شویم.

ارسال کمتر از حد ایمیل

 • ارسال ایمیل به مشترکین یعنی دیده شدن در لیست inbox آن‌ها. با دیده شدن شما توسط مشترکین در لیست inbox حتی اگر ایمیل شما را باز نکنند، همچنان امکان برندینگ شما وجود دارد، چون مخاطب اسم شما را می‌بیند و در ذهنش باقی می‌ماند.
 • اگر بعلت ترس از دست دادن لغو عضویت مشترکین خود یا اسپمی شدن، تعداد ارسال ایمیل‌های خود را پایین بیاورید، در واقع فرصت‌های خود را برای فروش از دست داده‌اید، چون ایمیل‌های بیشتر یعنی کسب درآمد بیشتر.
 • افراد به دلیل خاصی در سایت شما ثبت‌نام می‌کنند، به این نکته توجه کنید که آن‌ها حداقل در زمان ثبت‌نام قصد خرید دارند، اما اگر به اندازه کافی به آن‌ها ایمیل ارسال نکنید، احتمالا کسب و کارتان را فراموش خواهند کرد. اگر شما را اسپم کردند، تعجب نکنید و آسیب به اعتبارتان را بپذیرید.

ارسال بیش از حد ایمیل به کاربران

 • طبق آمار بدست آمده ۶۹% کاربران به دلیل دریافت ایمیل‌‌های بیش از حد، اشتراک خود را لغو می‌کنند، در نتیجه این لغو اشتراک یا اسپم شدن، باعث از دست دادن فرصت مارکتینگ می‌شود.
 • وقت افراد به صورتی نیست که در تعداد ایمیل‌های بالا مشارکت داشته باشند. اگر تعداد ایمیل‌ها از حدی بالاتر برود، دیگر تمایلی به خواندن و باز کردن آن‌ها ندارند.
 • در قوانین سرویس‌های ارائه دهنده‌ی ایمیل مارکتینگ، نرخ مشخصی از لغو اشتراک و اسپم وجو دارد که اگر کمپین شما از این مقدار تجاوز کند، ارسال ایمیل‌های شما مختل می‌شود. پس تعداد زیاد لغو اشتراک و اسپم اعتبار شما را خراب می‌کند و به آن آسیب می‌زند.
 • ارسال ایمیل هزینه‌بر است. پس ارسال ایمیل‌های زیاد یعنی افزایش هزینه‌ها بدون اینکه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) افزایش یابد.
 • ارسال ایمیل نیاز به صرف زمان دارد. اگر ایمیل‌های زیاد به کسانی که پیام‌ها را نمی‌خوانند بفرستید، یعنی زمان را هدر داده‌اید.

۲ موضوع بیان شده در بالا مهمترین نکات ارسال ایمیل است که با حل آن به بهترین بازدهی از است روش بازاریابی خواهید رسید.

راه حل مشکل ارسال ایمیل‌ها

برای اینکه ارسال ایمیل‌ از حدی بیشتر یا کمتر نباشد، باید به حد تعادل برسید. طبق گزارش Direct Marketing Association’s National Client Email، حدود ۳۵ درصد از بازاریابان ۲ تا ۳ بار در ماه، ۹ درصد از آن‌ها ۶ تا ۸ بار در ماه و ۱۹ درصد تنها یک بار در ماه ایمیل ارسال می‌کنند. از نطر دیدگاه کاربران، طبق گزارش MarketinSherpa، حدود ۶۱ درصد از آن‌ها تمایل به دریافت یک ایمیل تبلیغاتی در ماه هستند و ۱۵ درصد از آن‌ها با دریافت ایمیل تبلیغاتی روزانه مشکلی ندارند.

طبق آمار گفته شده تفاوت بین انتظارات و نتایج دیده می‌شود. شاید بتوان طبق یک قانون کلی گفت، ارسال ایمیل یکبار در هفته یا ۳ مرتبه در ماه فرکانس خوبی برای ارسال ایمیل باشد. اما این قانون را به صورت کلی نمی‌توان، برای تمامی کسب و کارها در نظر گرفت. شما برای اینکه بدانید، حد تعادل ارسال ایمیل‌هایتان چگونه باشد، باید با توجه به هدف کمپین و نوع کسب‌و‌کارتان تصمیم بگیرید که چه فرکانسی برایتان مفید است و این یکی از مهمترین نکات ایمیل مارکتینگ است.

نکات ارسال ایمیل چیست؟

این مطلب را از دست ندهید: ۶ روش جمع آوری ایمیل کاربران سایت

عوامل موثر بر تعادل ارسال ایمیل

 

 • هدف ایمیل

در ابتدا باید بدانید برای ارسال ایمیل چه هدفی را دنبال می‌کنید. قصد فروش محصول خود را دارید یا هدف پرکردن یک فرم توسط کاربران است و یا قصد هدایت مشترکین به صفحه اجتماعی را دارید؟ طبق آمار و ارقام بدست آمده، اولین ایمیل بالاترین میزان CTR را دارد. پس از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.

 • نوع خدمات یا محصولات

تعداد ایمیل ارسالی به کاربران به آنچه ارائه می‌دهید بستگی دارد. اگر ارائه دهنده اخبار هستید، پس روزانه ایمیل می‌زنید و اگر فروش وسایل گرمایشی کسب‌و‌کار شما است، فقط در فصل زمستان باید ایمیل‌های بیشتری را ارسال کنید.

 • وضعیت بازار

به میزان فرکانس ایمیل و نرخ بازگشت سرمایه رقبای خود توجه کنید و از آن‌ها یاد بگیرید. حواستان باشد از آن‌ها یاد بگیرید، نه تقلید کورکورانه کنید. هدف رقبای شما شاید ارسال ایمیل‌های بیشتر را توجیه کند، اما شما بر اساس نیاز و استراتژی خود برنامه‌ریزی کنید.

جمع‌بندی نکات ارسال ایمیل

شاید بهتر باشد خود مشتریانتان تعداد دلخواه ایمیل‌های دریافتی را مشخص کنند. برای دریافت اطلاعات می‌توانید، از طریق قراردادن گزینه‌ای هنگام عضویت و یا نظرسنجی به دست آورید.

نکته اول: تست A/B را فراموش نکنید. از آن برای پی بردن به بهترین فرکانس استفاده کنید. معیارهای مختلف مثل نرخ لغو اشتراک، شکایت، نرخ کلیک و تبدیل را نظارت و پیگیری کنید.

نکته دوم: زمان ارسال ایمیل نقش پررنگی در تعداد ایمیل‌های ارسالی دارند. به طور مثال در فصل‌های خرید و تعطیلات مشتری‌ها منتطر دریافت ایمیل‌های بیشتر با مضمون تخفیف، هدیه و پیشنهاد‌های بیشتر هستند، پس در این مواقع تعداد ایمیل‌های ارسالی را بیشتر کنید.

نکته سوم: طبق آمار ۳۲ درصد از کاربران به دلیل دریافت ایمیل‌های نامربوط اشتراک خود را لغو می‌کنند. پس فقط بخاطر اینکه ایمیل ارسال کنید، دست به ارسال ایمیل‌های نامربوط نبرید.

نکته چهارم: روز و ساعت ارسال ایمیل را طوری تنظیم کنید که کاربران بیشتری ایمیل‌ها را ببینند و باز کنند. در مقاله ۷ روش برای افزایش نرخ بازگشایی یا Open Rate ایمیل اشاره کردیم، بهترین روز هفته برای ارسال ایمیل سه شنبه است و روز‌های اول و آخر هفته مناسب نیستند. ساعت مناسب ارسال ایمیل‌ها ۸ تا ۱۰ صبح و ۸شب و ۲ بعد ظهر است.

نکته پنجم: برای ارسال ایمیل‌هایتان یک جدول زمانی مشخص تهیه کنید. این جدول به شما امکان برنامه‌ریزی دقیق را می‌دهد و همچنین به مشترکین نظم مشخص برای دریافت ایمیل می‌دهد.

با توجه به این نکات ارسال ایمیل کمپین خود را راه‌ اندازی کنید، تا به بهترین نتیجه برسید.

منبع: تپ‌سل

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *