Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 5 آگوست, 2018 در دیجیتال مارکتینگ, سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

نکاتی راجعبه extension نام دامنه

نکاتی راجعبه extension نام دامنه

General Top Level Domain شامل com , .net, .org. می‌باشد. نهاد تصمیم گیرنده به هر کشوری یک دامنه‌ی دوحرفی را اختصاص داد به عنوان مثال: به ایران ir. و ایتالیا it. و انگلستان uk. وغیره. این دامنه را در اختیار آن کشور قرار دارند. آن کشور حق حاکمیت و مالکیت به آن دامنه دارد. هرکشوری متناسب با قوانین خودش قوائدی را برای آن دامنه تصویب می‌کند. بعضی از کشورها تنها به اتباع خودشان پسوند آن دامنه را می‌دهند.

در برخی از کشورها آن شخصی که می‌خواهد دامنه را به ثبت برساند باید احراز هویت شود. بعضی از کشورها، مثل: Co=Colombiaو .Tv= Tuvalu, .Im=Isle of Men. و extension هایشان را باز گذاشته‌اند و شما می‌توانید از این پسوند برای انتخاب نام دامنه تان استفاده کنید. خطری که اگر پسوند دامنه تان را co. در نظر بگیرید تهدید می‌کند، چیست؟ چون کشور کلمبیا حق حاکمیت برای این دامنه دارد، اگر در آینده نظرش عوض بشود و اصلا نخواهد دامنه شما را تمدید کند. چه اتفاقی برای‌ سایت شما می‌افتد!؟ توصیه جناب طالبی این است که پسوندهایی مانند co. , .tv, .im را برای دامنه‌تان در نظر نگیرید.

New Top Level Domain که حدود ۶۷۰ تا می‌باشد، که به عنوان مثال از blog.,academy.,shop.,info.,com. و…می‌توان نام برد. دامنه های دو حرفی را با دقت بیشتری انتخاب کنید ترجیح این است که از دامنه‌های عمومی مثل com. یا ir. استفاده کنید. از سایت‌هایی مثل GoDaddy یا Hostiran میتوان برای انتخاب نام دامنه و اینکه چه دامنه‌هایی ثبت شده، استفاده کرد.

توجه داشته باشید که بر روی دامنه‌ی ir. خیلی از سرویس ها فعال نیست.

مطالب مرتبط: همه چیز راجعبه سئوی محلی

نکاتی راجعبه انتخاب نام دامنه

نامی که انتخاب می‌کنید، مخفف و کوتاه باشد. نام دامنه نباید بیشتر از ۶۷ کلمه باشد و اینکه کاربران اینترنتی بیشتر از ۱۲ کاراکتر نام دامنه را به خاطر نمی‌سپارند.

نام Domain باید قابل درک باشد.

در صورتی‌که شرکت‌تان فعالیت اش تجاری یا سازمانی می‌باشد، حتما باید نام دامنه‌ای که انتخاب می‌شود دربرگیرنده‌ی فعالیت شرکت باشد.

افراد مشهور و سلبریتی‌ها می‌توانند، نام دامنه‌اشان را براساس نام و نام خانوادگی‌شان انتخاب نمایند.

از به کاربردن نام انگلیسی که معنای فارسی دارند، به عبارتی دیگر فینگلیش هستند، بپرهیزید.

در نام دامنه اعداد و حروف اضافه و غیر ضروری استفاده ننمایید.

از کاراکتر دش یا dash “-”  در نام دامنه استفاده ننمایید.

نام دامنه را به گونه‌ای برگزینید که براساس کاری که انجام می‌دهید مشتریان بتوانند بعد از یک بار مراجعه آن را به خاطر بیاورند و حدس بزنند.

تفکر اشتباهی که راجع‌به پسوند ir. وجود دارد، این است که باعث کندی سرعت بارگذاری سایت‌شان می‌شود. این تفکر اصلا فنی و تکنیکی نمی‌باشد.

منبع:

وبسایت شخصی عادل طالبی

 

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *