Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 4 آگوست, 2018 در دیجیتال مارکتینگ, سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

نکاتی راجعبه کپی شدن مطلب های سایت مان

نکاتی راجعبه کپی شدن مطلب های سایت مان

یک خبر را درسایت‌تان انتشار می‌دهید، عده‌ای این خبر را در سایت‌های‌شان انتشار می‌دهند، می‌خواهید بدانید، که کدام یک را اول گوگل کرول می‌کند؟ کدام یک اول ایندکس می‌شود؟  کدام سایت اهمیت و اعتبار بیشتری دارد؟در ادامه به بررسی انواع کپی شدن مطلب در سایت‌های دیگر می‌پردازیم.

چندین حالت وجود دارد که عبارتند از:

شما یک یادداشت و یا یک مقاله را درسایت‌تان انتشار می دهید، به دو شکل خودکار و غیر خودکار این مطلب می‌تواند پخش بشود. روش خودکار اینکه عده‌ای می‌آیند و این مطلب را کپی می‌کنند و در سایت خودشان انتشار می‌دهند؛ که این حالت باز خودش دو حالت را شامل ‌می‌شود اول اینکه به مطلب سایت شما لینک‌دهند. دوم اینکه به مطلب سایت شما لینک نمی‌دهند.

این‌جا مسئله این است که گوگل اول کدام سایت را کرول می کند و کدام سایت رابه عنوان سایت کپی دهنده می‌شناسد. گوگل طبق الگوریتم‌های خودش، طبق پارامترهای خودش کرول می کند. ممکن است سایت شما به عنوان اولین سایتی که گوگل آن را ایندکس می‌کند نباشد و سایت هایی که کپی مطلب شما را گذاشته‌اند کرول شوند.

برای این‌که از بروز این اتفاق شما جلوگیری بکنید، راه حل‌هایی دارید که شامل موارد زیر می‌گردد:

اول اینکه آن مطلبی که در سایت‌تان انتشار داده اید سریعا به شبکه‌های اجتماعی یا همان Time stampper که شامل: Google+, facebook, Twitter,… لینک دهید. مرحله‌ی بعدی این است که وارد WebMasterTools می‌شوید، بخش Fetch & Render را باز می‌کنید، و آدرس صفحه‌ای که در آن تازه مطلب ایجاد کردید را وارد می‌کنید، بعد گزینه‌ی Fetch را کلیک می‌کنید سپس پس از انجام این مرحله گزینه‌ی Index را کلیک می‌کنید، در نتیجه یک دیتابیس در گوگل برای مطلب شما ایجاد می‌شود.

اگر شخصی از سایت شما بدون اجازه‌‌تان مطلبی را کپی کرده باشد، شما باید DMCA (Digital Millennium Copyright Act) Complain در سایت‌هایی مانند Lumendatabase انجام بدهید، این سایت Complain می‌کند و با گوگل نیز در ارتباط است و با این Complain ها کپی رایتر را مشخص می‌کند و برای آن‌که نشان دهید، شما اولین سایتی بودید که این مطلب را انتشار داده‌اید باید لینک Time stampper را برای‌شان بفرستید.

حالت بعدی، زمانی‌که خود شخص کپی کننده به آن صفحه از سایت‌تان لینک گذاشته است، درچنین شرایطی نیاز به Complain نیست، اصطلاحا خود شخص Freuse کرده است. اگر DMCA هم صورت گیرد، آن شخص در دفاعیه می‌تواند بگوید که Freuse انجام داده‌ام و در ایران Freuse هم در اکثر موارد قابل قبول است مگر این‌که، در مواردی صاحب منبع اعلام کند که اجازه‌ی انتشار این مطلب را حتی با ذکر منبع نیز ندارید، دفاعیه مورد قبول واقع نمی‌شود و سایت شما پنالتی شده و سریعا از نتایج گوگل حذف می‌شود و دامنه شما جزو دامنه‌های سوخته در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین اگر سایت کپی کننده لینک داده باشد که شما به هدف‌تان رسیدید و اگر اول آن سایت کرول شود، چون به سایت شما لینک داده است، خود گوگل متوجه می‌شود که این مطلبی که در سایت کپی کننده وجود دارد از صفحه‌ی دیگری آورده شده و خود این صفحه‌ی دوم با اینکه کرول شده است، اطلاع داده که من مطلب را از این سایت کپی کرده‌ام، همان لینکی که دارد کفایت می‌کند.

نتیجه گیری: کپی شدن مطلب از سایت‌مان با ذکر منبع به نفع ما می باشد.

 

رپورتاژ آگهی

گاهی رپورتاژ آگهی می‌دهید که خبرتان منتشر شود. در رپورتاژ آگهی یکی از اهداف‌مان در کنار اهداف دیگر مانند: BrandAversting, دیده شدن، فروش و غیره می‌تواند سئو نیز باشد. شما میخواهید یک رپورتاژ آگهی انجام بدهید و بعد می‌خواهید اطلاع پیدا کنید که کدام یکی از این‌ها اول منتشر شدند.

رپورتاژ آگهی دو نوع است:

  • خودکار
  • غیرخودکار

مطالب مرتبط: آیا انتشار رپورتاژ آگهی برای شما سودی دارد؟

رپورتاژ آگهی خودکار

در این روش از یک newsweaver مثل اخبار رسمی استفاده می‌کنید. خبر،مقاله‌تان را به اخبار رسمی می‌دهید، یک هزینه‌ای از شما دریافت می‌کند، متناسب با هزینه‌ی دریافتی خبر شما را در سایت‌های مهم دیگر انتشار می‌دهد، به طور مثال ۳۰ سایت نشان‌تان می‌دهد و می‌گوید هزینه ی انتشار در این سایت‌ها ۵۰۰ هزار تومان می‌شود، ۱۰۰ سایت دیگر به شما نمایش می‌دهد و اعلام می‌کند که برای انتشار در این سایت‌ها باید یک میلیون تومان هزینه کنید، بسته به هدف‌تان نگاه می‌کنید که سایت‌تان در کجاها قرار می‌گیرد و آن هزینه را پرداخت می‌کنید و دیگر لازم نیست در این مورد صحبت کنید.

رپورتاژ آگهی غیرخودکار

به عنوان مثال به تپسل اطلاع می‌دهید که می‌خواهید این خبر را برای‌تان پخش کند، به‌ شما قیمت می‌دهد، شما آن هزینه‌ی مورد نظر را پرداخت می‌کنید و کار انجام می‌شود. در رپورتاژ آگهی باید لینک به سایت‌تان را نیز درج بکنید، به عبارتی دیگر یکی از قواعد رپورتاژ آگهی این است که لینک برگشتی به سایت باید درج شود. حالا در تپسل گاهی به صورت خودکار سایت‌های مهم خبری دیگر مانند: ایلنا، ایسنا و.. از تپسل کپی برداری می‌کنند به عبارتی دیگر کپی شدن مطلب از سایت‌تان که از طریق تپسل انجام می‌گیرد. باتوجه به روشی که الآن گفتیم و قبل‌تر ذکر کرده‌ایم کاملا مشخص می‌شود کدام مطلب اول است.

استفاده از Newsweaver خیلی به صرفه‌تر است زیرا از طریق مکاتبه با یک طرف می‌توانید سایت‌تان را در ده‌ها سایت دیگر قرار دهید.

منبع:

وبسایت شخصی عادل طالبی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *