Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۲۰ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

مراحل تولید محتوا در سایت چیست؟

مراحل تولید محتوا در سایت چیست؟

موتورهای جستجو به طور خاص گوگل، امروزه هوشمندتر عمل می‌کنند و سایت‌هایی با محتوای با کیفیت را بالاتر از سایر سایت‌های دیگر قرار می‌دهد، زیرا تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوای با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شود، رتبه وب‌سایت شما رشد چشمگیری داشته باشد، بنابراین بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها یکی از بخش‌های خود را به تولید محتوا در سایت اختصاص می‌دهند.

در مورد اهمیت و ارزش تولید محتوا در سئو سایت می‌توان گفت، یکی از مهمترین روشهای جذب مخاطب به سایت، تولید محتوای جذاب و مطابق با اصول سئو است. این ابزار با کمترین هزینه، مشتریان جدید برای شما به همراه خواهد آورد.

 تولید محتوا در سایت چگونه باید صورت گیرد

 

۱) انتخاب کلمات کلیدی

اولین قدم ایجاد ایده برای تولید محتوا است. با توجه به موضوع وب‌سایت خود شروع به تولید ایده کنید. یکی از دلایلی که به تولید محتوا می‌پردازیم، به کار بردن کلمات کلیدی داخل وب‌سایت می‌باشد. بنابراین با لیست کلمات کلیدی که در نظر گرفته اید، شروع به نوشتن کنید.

برای یافتن کلمه کلیدی مناسب باید میزان ترافیک هر کدام از این کلمات و میزان رقابت آن‌ها را بیابید، که برای این کار از ابزارهای موجود استفاده کنید. بعد از انتخاب کلمه کلیدی مورد نظر می‌توانید، برای آن کلمه اقدام به نوشتن کنید.

این مطلب را از دست ندهید: چگونگی تحقیق کلمات کلیدی

۲) تحقیق و جستجو؛ قبل از شروع هر کاری

هدف شما باید تولید یک محتوای خاص باشد تا مخاطب را به خود جذب کند. برای این کار بهتر است، اول گشتی در اینترنت بزنید یا با افراد متخصص مشورت کنید. در این صورت متوجه می‌شوید چه مقالات و محتواهایی با کلمات کلیدی شما نوشته شده است.

۳) عنوان جذاب؛ جذب مخاطب

شاید یکی از مهمترین دلایلی که مخاطب مطلبی را برای خواندن انتخاب کند، عنوان آن است. اگر عنوانی جذاب بنویسید، مخاطب هم جذب می‌شود. نکات زیر را هنگان نوشتن عنوان دقت کنید!!!

 • طول عنوانی که برای محتوای خود انتخاب کرده‌اید نه بلند باشد نه کوتاه.
 • اگر برندتان شناخته شده است از آن استفاده کنید، ولی نه زیاد که لطمه بزند.
 • مخاطب بعد از دیدن عنوان شما باید به آن احساس نیاز کند و نتواند از آن بگذرد.
 • استفاده از کلمات جذاب فراموش نشود.

تولید محتوا در سایت

 

۴) نوشتن و تولید محتوا در سایت

بعد از تمامی این مراحل شروع به نوشتن کنید. زبان نوشتاری شما با توجه به نوع مخاطبتان است، اما در هر صورت باید روان و واضح باشد. این چند نکته مهم را در نوشتن دقت کنید:

 • از به کار بردن جملات طولانی در تولید محتوا خودداری کنید.
 • استانداردهای موجود در مورد طول محتوا را حتما رعایت کنید.
 • از توضیحات اضافه بپرهیزید اما مطلب به طور کامل توضیح داده شود.

“توجه داشته باشید، اشتباهات نگارشی و زبانی، اعتماد مخاطبان را به شما کم خواهد کرد.”

 

۵) عکس؛ ارتباط با مخاطب

انسان با عکس ارتباط بیشتری برقرار می‌کند و علاقه به دیدن عکس دارد. اگر از تصاویر در محتوا استفاده نکنید، جذابیت محتوا را از بین برده‌اید. این تصاویر هرچقدر جذاب‌تر انتخاب شوند، جلب توجه بیشتری برای مخاطب دارند.

۶) اجرای نکات سئوی محتوا

تمامی زحماتی که برای نوشتن محتوا می‌کنید، اگر بدون اجرای نکات سئو باشد، بی فایده است. این چند مورد اصلی را به خاطر داشته باشید:

 • بهینه‌سازی متا تگ‌ها
 • بهینه‌سازی تگ‌های H
 • بهینه‌سازی لینک‌های داخلی
 • بهینه‌سازی تصاویر
 • بهینه‌سازی توضیح تصاویر(تگ Alt)

۷) بازبینی و نگارش نهایی محتوا

بعد از اتمام این مراحل شما فرآیند‌ تولید محتوا را به اتمام رسانده‌اید. در انتها نگاهی دیگر به محتوایی که تولید کرده‌اید بیاندازید و هرگونه خطا و اشتباهی را برطرف کنید. البته اگر از فرد دیگری نیز برای نگارش محتوای خود استفاده کنید، امکان هرگونه خطا در نگارش کمتر می‌شود.

بعد از اتمام این مراحل شما محتوایی با موضوع سایت خود تولید کرده‌اید، که بر اساس سئو می‌باشد و به شما در جذب مخاطب کمک می‌کند.

منبع: وب۲۴ و سئوکار

 

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *