Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 8 جولای, 2018 در تکنولوژی | بدون دیدگاه

آشنایی با قابلیت‌های‌ جدید Google Earth

آشنایی با قابلیت‌های‌ جدید Google Earth

Google Earth سرویسی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به تمام نقاط جهان به صورت آنلاین سفرکنند واین سرویس اطلاعات جغرافیایی جهان را در اختیارتان قرار می‌دهد و در فضای مجازی به همه جای زمین پرواز کرده و تصاویر ماهواره‌ای ، نقشه‌ها ، پستی و بلندی‌ها ، ساختمان‌های سه بعدی ، کهکشان‌های خارج از جو زمین و ژرفای اقیانوس‌ها را مشاهده کنید. برای آشنایی با قابلیت‌های جدید Google Earth ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

گوگل در اوایل تیرماه سال جاری نسخه‌ی جدید گوگل ارث خود را پس از سال‌ها انتظار منتشر کرد؛ نسخه‌ی فعلی حدود۲ سال زمان برده است.

قابلیت‌های جدید Google Earth به شرح ذیل است:

کارت‌های اطلاعات (Knowledge Cards):

از مکان‌های مورد بازدید اطلاعات بیش‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Points of Interest:

هنگامی که کاربر در مکان‌های خاصی قرار دارد، متناسب با آن پیشنهاداتی برای بازدید کاربر ارائه می دهد.

Feeling Lucky:

قابلیت‌های جدید Google Earth بدین صورت است که یست هزار مکان دیدنی که کم تر شناخته شده هستند در این قسمت قرار دارند و در یک انتخاب تصادفی به شما یکی از آنها را نمایش می دهد.

 

Voyager:

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید Google Earth روایت‌های داستانی مربوط به هر منطقه‌ای را به شکلی جذاب و کاربر پسند به شما ارائه می دهد، روایت داستانی توضیحات کامل تری برای آن محتوا ارائه می دهد و کاربر با این محتوا بسیار راحت می‌تواند ارتباط برقرار کند. به طور مثال شما می‌توانید روایتی از دامنه های شیب‌دار هیمالیا که منزل‌گاه پلنگ‌های بومی این منطقه بوده است را در نظر بگیرید. این یکی از قابلیت‌های بسیار شاخص گوگل ارث  در نسخه‌ی جدید است. نکته‌ی قابل توجه دیگر Voyager این است که می‌توانید تمدن‌های باستانی و تاریخی که سال‌ها مورد استفاده بشر بوده را مشاهده کنید و وقتی، در برگه فوق به قسمت History و سپس Lost Civilizations from Above  بروید امکان مشاهده‌ی مناطق باستانی گم‌شده را نیز خواهید داشت.

نقشه‌های سه‌بعدی:

از قابلیت‌های جدید دیگری در Google Earth  این است که می‌توانید مکان‌های مورد نظرتان را به صورت دوبعدی یا سه بعدی بنا به انتخاب خود مشاهده کنید. با چرخش ۳۶۰ درجه می‌توانید نگاهی دقیق‌تر به صخره‌ها،دیواره‌ها،حتی فضای داخل ساختمان‌ها داشته باشید.

مستندهای حیات وحش:

با شروع همکاری گوگل و BBC Earth امکان مشاهده ی صحنه های جالبی از حیات وحش زمین با روایت گویندگان شناخته شده درGoogle Earth فراهم شده است.

Street View :

با استفاده از این امکان می‌توانید وارد خانه‌های مختلفی از کلبه‌های گلی گرفته تا خانه‌باغ‌ها شوید. یک تجربه‌ی بی‌نظیرو عالی است که به شما این امکان را می‌دهد تا اطراف خانه، وسایل و مبلمان و حتی اعضای خانواده را ببینید و با خلقیات‌شان آشنا شوید. این تصاویر برای افرادی که به سفر علاقه دارند و کودکانی که نسبت به زندگی دیگر مردم جهان کنجکاو هستند، تجربه ای آموزنده است. نکته ی مهم شما برای این سفر نیازی به خرید بلیط ندارید.

گوگل ارث نسخه‌ی جدید فعلا برای کروم و اندروید در دسترس قرار گرفته است و ظرف چند هفته آینده برای IOS هم عرضه خواهد شد.

 

قابلیت‌های جدید Google Earth

قابلیت‌های جدید Google Earth

منابع:

سایت کجارو

سایت ایرنا

سایت الی گشت

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *