Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۵ دی, ۱۳۹۶ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

علت این که موفق به جذب مشتریان نمی‌شوید چیست؟

علت این که موفق به جذب مشتریان نمی‌شوید چیست؟

هرچقدر هم که فروشنده خوبی باشید، هیچ گاه موفق نخواهید شد فروش خود را به صد در صد برسانید و مشتریان زیادی را برای خود نگاه دارید. اما اگر مدتی است که مشتری چندانی به سمت شما جذب نمی‌شوند، احتمالا دلیل خاصی دارد که باید پیگیرش شوید. خوشبختانه می‌توان این امید را داشت که وقتی مشکل مورد نظر شناسایی شد، فرآیند فروش را بهبود ببخشیم و در نهایت نتایج بهتری کسب کنیم.

در ادامه قصد داریم ۵ دلیل اصلی عدم خرید مشتریان از شما را معرفی کنیم تا با بررسی آن‌ها، به مشکل خود پی ببرید. با کوتینت همراه باشید.

احتمالا سعی می‌کنید محصولاتتان را به همه مردم بفروشید

یک روند خوب فروش بیش‌تر در مورد کیفیت صدق می‌کند نه کمیت. اگر نتوانستید مشتری چندانی به سمت خود جذب کنید، صلاحیت مشتریان خود را بسنجید. ببینید که آیا آن‌ها را به خوبی هدف قرار داده‌اید؟ آیا می‌دانید که چرا آن‌ها گزینه‌های خوبی برای فروش هستند؟ یا فقط سعی می‌کنید به هر کسی که سر راهتان قرار گرفت و کوچک‌ترین علاقه‌ای به محصولاتتان نشان داد، چیزی بفروشید؟

 

نکاتی برای جذب مشتریان

نکاتی برای جذب مشتریان

 

اگر چه شاید این گونه به نظر برسد که کنار گذاشتن برخی مشتریان کار عاقلانه‌ای نیست، اما محدود کردن دامنه تمرکزتان به مشتریانی که حداقل صلاحیت لازم برای خرید از شما را دارند، باعث موفقیت هر چه بیشترشان خواهد شد. نه تنها احتمال بیش‌تری دارد که این مشتریان از شما خرید کنند، بلکه شما نیز زمان بیش‌تری برای گفتگو با مشتریان مناسب در اختیار خواهید داشت و می‌توانید بیانیه فروشتان را برای هر کدام از آن‌ها به صورت شخصی سازی شده تدوین کنید و موقعیت‌های فروش فوق‌العاده‌ای برای خود رقم بزنید.

شاید خودتان مشتریان را از خود می‌رانید

امروزه دیگر اکثر مردم به تماس شماره‌های ناشناس پاسخ نمی‌دهند؛ چرا که نمی‌خواهند به اجبار چیزی به آن‌ها فروخته شود. اگر فروشندگان بخواهند از ایمیل نیز به عنوان بازاری مزاحم استفاده کنند، دیگر پیام‌های الکترونیکی از سوی مخاطبان ناشناس نیز خوانده نخواهد شد.

اشتیاق مصنوعی خود را کنار بگذارید. دست از اعمال فشار بر مشتریان نیز بردارید. در عوض، رفتاری واقعی در پیش بگیرید و ارزشی واقعی به مشتری اعطا کنید. شاید بهتر باشد که خود را به عنوان یک مشاوره در نظر بگیرید نه فروشنده. همچنین باید تا می‌توانید در مورد مشتریانتان اطلاعات کسب کنید تا با پرسیدن سوالات ساده، وقت آن‌ها را نگیرید.

حتما بخوانید: چگونه مخاطبین را مجاب به خرید آنلاین از وب‌سایت خود کنیم؟

احساس ضرورت ایجاد نکرده‌اید

محصولی که عرضه می‌کنید، شاید مهم‌ترین چیزی باشد که ذهنتان را به خود مشغول کرده است. اما این محصول برای مشتری فقط یکی از آن چیزهایی است که توجه او را به خود جلب می‌کند. اگر دلیلی برای خرید به موقع به مشتری ندهید، او احتمالا به طور کلی پیشنهاد فروش شما را فراموش می‌کند.

آیا می‌خواهید تلاشتان برای جذب مشتری ثمره‌ای داشته باشد؟ پس سوالاتی بپرسید که مشتری متقاعد شود کسب و کار یا رفاه زندگی‌اش به محصول شما بستگی دارد. به این فکر کنید که اگر فلان زمان این محصول را نداشته باشد چه اتفاقی می‌افتد و چه چیزی را از دست می‌دهید؟ می‌توانید از عواقب نداشتن این  محصول برایم بگویید؟ آیا خرید این محصول برای شما اولویت دارد؟ این محصول چندمین اولویت شماست؟ چه مدت است که به خرید این محصول فکر می‌کنید؟

از پاسخ منفی می‌ترسید و سعی می‌کنید با آن روبرو نشوید

رو به رو شدن با پاسخ منفی، شاید خیلی سخت و ترسناک به نظر برسد؛ اما واقعیت این است که نمی‌توانید پاسخ‌های منفی را به طور صد در صد کنار بگذارید. چرا که اگر به طور مستقیم نیز با آن‌ها روبرو نشوید، باز هم می‌دانید که وجود دارند.

بهترین زمان برای رفع این دغدغه‌ها این است که در مراحل ابتدایی یا میانی فروش که هنوز ذهن مشتری کاملا باز است، دست به کار شوید. برای این که بدانید چه چیزی مانع از خرید مشتری‌تان شده از او بپرسید: اگر تمایلی به خرید ندارید، می‌توانید دلیلش را به من بگویید؟ ما در مورد دلایل علاقه شما به این محصول صحبت کردیم. آیا می‌توانید کمی وقت بگذارید و به من بگویید که چه چیزی باعث عدم تمایلتان به خرید شده است؟ طبیعی است که قبل از خرید چنین محصولی کمی احساس نگرانی کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید دغدغه‌هایتان را به من بگویید تا کاری جهت رفع آن‌ها انجام دهم. در مورد مزایای این محصول نیز صحبت کرده‌ایم. به نظرتان چه معایبی ممکن است شما را از خرید بازدارد؟

 

نکاتی برای جذب مشتریان

نکاتی برای جذب مشتریان

اجازه نمی‌دهید مشتریان احساس امنیت کند

هیچ کس تمایل ندارد کاری را انجام دهد که به آن اطمینان صد در صد ندارد. این موضوع باعث متوقف شدن بسیاری از فرآیندهای فروش می‌شود. بالاخره این موضوع را در نظر بگیرید که مشتری تصمیم به خرید بگیرد، بودجه لازم را گردآوری کند، زمان و انرژی بگذارد و از محصول شما استفاده کند؛ اما در نهایت متوجه شود که آن محصول نه تنها کارایی و سودی برایش ندارد، بلکه به درد نخور هم بوده است. به همین دلیل یکی از وظایف شما به عنوان نماینده فروش این است که کاری کنید مشتریان نسبت به هزینه‌ای که می‌کنند، احساس امنیت و آسودگی خاطر داشته باشند. این کار به روش‌های گوناگون امکان پذیر است.

از جمله بهترین روش‌های اطمینان بخش این است که شرکتتان شرایط خرید خاصی را برای مشتریان منظور کند؛ بازگشت پول در صورت عدم کسب نتایج خاص یا دوره آزمایشی استفاده از محصول مورد نظر. این که بدانید مشکل عدم فروش تقصیر مشتری نیست و همه چیز به خودتان ارتباط دارد، شاید ناراحت کننده باشد. اما حالا که لااقل دلایل این مسئله را متوجه شده‌اید، می‌توانید گامی مناسب در جهت رفع مشکلتان بردارید.

منبع: برترین‌ها

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *