Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۳۱ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ

شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ

یکی از مهمترین روش‌ها برای ایجاد رابطه ماندگار و اعتمادساز، شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ است. هیچ‌کس به دریافت ایمیل‌های کلی که برای همه ارسال می‌شود، علاقه‌ای ندارد و اکثر مردم دریافت ایمیل‌های شخصی را ترجیح می‌دهند. طبق آمار بدست آمده ایمیل‌های شخصی نسبت به ایمیل‌های استاندارد غیر شخصی ۲۹% نرخ بازگشایی و ۴۱% نرخ کلیک بیشتری دارند.

تحقیقات و بررسی‌ها حاکی از آن است که مشتریان ما تمایل دارند، با آن‌ها به عنوان افراد خاصی برخورد شود که نیاز‌ها و خواسته‌های منحصر به فردی دارند، نه فقط به عنوان یک مشتری در لیست فهرست مشتریان شرکت باشند.

در ادامه به روش‌هایی خواهیم پرداخت که به کمک آن‌ها می‌توانید، کمپین‌های ایمیل مارکتینگ موفق‌تری را پیاده‌سازی کنید.

مزایای شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ

  • افزایش احتمال خوانده شدن توسط کاربران و درنتیجه افزایش نرخ بازگشایی و نرخ کلیک
  • افزایش نرخ تبدیل
  • افزایش اعتبار و محبوبت کسب‌وکار
  • افزایش مشارکت مشترکین
  • افزایش فروش

روش‌های جمع‌آوری اطلاعات

برای استفاده از شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ در ابتدا باید اطلاعات مورد نیاز برای این کار را به دست آورید. تعدادی از روش‌های جمع‌آوری اطلاعات شامل موارد زیر است:

فرم ثبت‌نام

در فرم ثبت‌نام خود تعدادی آیتم که برای اهداف کسب و کارتان نیاز دارید اضافه کنید. مثل؛ تاریخ تولد، محل زندگی، موقعیت شغلی، جنسیت، سن و…با این کار اطلاعات زیادی در مورد مشترکین خود به دست آورید که اجازه شخصی سازی را به شما می‌دهد.

یکپارچگی

اگر قبلا کمپین ایمیلی برای مشترکین خود ارسال کرده‌اید، اکنون با تلفیق ابزار ایمیل مارکتینگ مورد استفاده با CRM، به اطلاعات و جزئیات زیادی درباره مشترکین خود دست یابید و از آن اطلاعات برای شخصی‌سازی استفاده کنید. سیستم CRM و نرم افزار فروش خود را با یکدیگر هماهنگ کنید که این فرآیند به صورت خودکار انجام شود.

رفتار کاربر در وب‌سایت و رفتار خرید نیز از فاکتور‌های مهم برای شخصی‌سازی به حساب می آیند. با چنین اطلاعاتی شخصی‌سازی و تقسیم بندی بهتر انجام می‌شود.

نظرات کاربران

از ارسال ایمیل‌های no-reply خودداری کنید؛ مشترکین را به پاسخ دادن به ایمیل‌هایتان، اشتراک گذاری و اظهارنظر در مورد محصولات و خدمات خود تشویق کنید و از آن‌ها درخواست این کار را بکنید. نهایتا شما از این نظرات برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران استفاده خواهید کرد.

شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ

این مطلب را از دست ندهید: نکات ایمیل مارکتینگ

روش‌های شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ

تکنیک‌های زیادی برای این کار وجود دارد و تنها مختص به آوردن نام مشترکین نسیت. شخصی‌سازی های پیشرفته مانند تغییر محتوای ایمیل بر اساس خصوصیات دموگرافی مثل سن، جنس، محل زندگی و … موثرترند. شما قادر به شخصی‌سازی تقریبا تمام بخش‌های ایمیل مارکتینگ هستید. در زیر تعدادی از این بخش‌ها آورده شده است:

نام فرستنده

یکی از معمول‌ترین روش‌هایی که برای شخصی‌سازی استفاده می‌شود، نام فرستنده است. اولین چیزی است که دریافت‌کننده در صندوق ایمیل خود مشاهده می‌کند و معمولا در صفحه موبایل و کامپیوتر با فونت بزرگتری نمایش داده می‌شود، تا دریافت‌کنندگان به سرعت فرستنده ایمیل را تشخیص دهند.

برای جلب توجه بیشتر مشترکین، بهتر است، از نام‌های مختلف فرستنده برای مشترکین استفاده شود. مثلا نام فرستنده همان کارشناس فروشی باشد که با مشتریان در ارتباط بوده است. حتی فرستنده می‌تواند، از عکس در کنار اسم خود استفاده کند، تا کاربران احساس بهتری نسبت به ایمیل دریافتی داشته باشند. مردم بیشتر تمایل به برقراری ارتباط با افراد را دارند و پس از آن می‌خواهند، با شرکت، محصولات و خدمات آشنا شوند.

عنوان ایمیل

پس از نام فرستنده دومین چیزی که در صندوق ورودی مشاهده می‌شود و بر تصمیم‌گیری مشترکین برای باز کردن یا نکردن ایمیل تاثیر می‌گذارد، موضوع ایمیل است. عنوان ایمیل برای بهتر دیده شدن با فونت بزرگتر و تیره‌تر نوشته می‌شود. طبق آمار استفاده از نام کوچک دریافت‌کننده در عنوان ایمیل، احتمال بازکردن ایمیل را ۱۵% افزایش می‌دهد.

محتوای ایمیل

موثرترین مرحله شخصی سازی در ایمیل مارکتینگ برای افزایش درگیری مخاطب شخصی‌سازی محتوای ایمیل است.

  • متن ایمیل

شخصی‌سازی در متن ایمیل از جمله روش‌هایی است که در افزایش نرخ کلیک تاثیر بسزایی دارد. معمول‌ترین روش در این فرآیند استفاده از نام کوچک مشترکین در متن ایمیل است. بسته به هدف ایمیل، از اطلاعات دیگری مثل سن، جنسیت، تاریخ تولد و… می‌توان در متن ایمیل استفاده کرد.

  • تصاویر

اگر بخواهیم از متن ایمیل فراتر برویم، استفاده از تصاویر مختلف برای جذب مشترکین بر اساس اطلاعات شخصی آن‌ها پیشنهاد می‌شود که روشی خوب برای افزایش نرخ کلیک است. طبق آمار بدست آمده استفاده از تصاویر مرتبط با محل زندگی مشترکین در کمپین ایمیل مارکتینگ، ۲۹% نرخ کلیک بیشتری نسبت به ارسال تصویر عمومی برای مشترکین به دست آورده است.

  • کل محتوا

اگر بخواهیم، شخصی‌سازی را به صورت جدی‌تر انجام دهیم، می‌توان این ترفند را در تمام بخش‌ها و عناصر ایمیل انجام داد. مثلا ارسال ایمیل‌های حاوی محصولات مردانه برای مشترکین مرد و ارسال محصولات زنانه برای زنان را می‌توان نام برد. این‌کار موجب افزایش نرخ کلیک خواهد شد.

  • محصولات پیشنهادی

این محصولات را می‌توان به سه دسته محصولات مشتریان خاص، محبوب‌ترین محصولات در هفته گذشته و محصولات جدید اضافه شده به وب‌سایت تقسیم کرد. برای استفاده از این ترفند باید رفتار کاربران در وب‌سایت را بررسی کرد و از داده‌های بدست آمده استفاده کرد.

شخصی‌سازی بر اساس مکان و زمان

باید ایمیل‌های مربوط به هر گروه از کاربران را در زمان‌های دلخواه آن‌ها ارسال کنید. برای این کار باید داده‌های بدست آمده از کاربران را بررسی، تجزیه و تحلیل کرد و زمان مناسب برای ارسال ایمیل را پیدا کنید. شاید مشترکین شما در مکان‌های مختلف دنیا زندگی کنند، بنابراین برای ارسال ایمیل، ساعت محل زندگی هر کاربر و موقعیت مکانی او را در نظر داشته باشید. این ترفند باعث افزایش نرخ بازگشایی و کلیک می‌شود.

منبع: گویاآیتی و تپ‌سل

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *