Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ در تجربه کاربری UX | بدون دیدگاه

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

امروزه تنها داشتن یک سایت یا اپلیکیشن زیبا برای جذب مشتری کافی نیست؛ مجاب کردن مشتری به خرید یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که نباید از آن غافل شد. تکنیک‌های بسیاری برای انجام این کار وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به انحصار، کمیابی و سند اجتماعی اشاره کرد. البته این تکنیک‌ها به همین جا ختم نمی‌شوند و موارد بسیار دیگری وجود دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کاربران برای هر آن چه که واقعی‌تر باشد، هزینه بیش‌تری می‌پردازند

تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که کاربران برای آن چه به نظرشان واقعی‌تر جلوه می‌کند، حاضرند مبلغ بیش‌تری پرداخت کنند. به عنوان مثال زمانی که تصاویر یک محصول را می‌بینید، در مقایسه با زمانی که تنها توضیحات متنی آن را مطالعه می‌کنید، رقبت بیش‌تری برای خرید پیدا می‌کنید.

از این رو باید یک زاویه ۳۶۰ درجه‌ای از محصولات یا خدمات خود در اختیار کاربران قرار دهید. از قرار دادن تصاویر مختلف و توضیحات کامل نیز غافل نشوید.

برای افزایش شانس انجام یک کار، آن را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید

می‌توانید برای فرآیندهای طولانی خود از تکنیک کوتاه کردن بخش‌ها استفاده کنید. بدین ترتیب شانس انجام شدن آن‌ها توسط مخاطبان افزایش می‌یابد. پس به مخاطبان خود فشار نیاورید و از آن‌ها بخواهید با برداشتن قدم‌های کوچک و ساده در مسیر مورد نظر شما پیش بروند.

برای جذب مشتری ارقام یک قیمت را کم‌تر جلوه دهید

حتما شما هم با اتیکت‌هایی از قبیل ۹۹۰۰ تومان به جای ۱۰۰۰۰ تومان مواجه شده‌اید. اما آیا می‌دانستید که از نظر ما ارزش یک قیمت ثابت وقتی که ارقام کم‌تری داشته باشد هم کم‌تر است؟ به عنوان مثال اعداد ۲۵۰۰۰۰ ریال را با ۲۵ تومان مقایسه کنید! این دو قیمت دقیقا یکسان هستند؛ اما در نظر ما ۲۵ تومان ارزش کم‌تری نسبت به ۲۵۰۰۰۰ ریال دارد. دلیل آن هم این است که ارقام کم‌تری دارد.

 

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

 

ذات تنبل همه انسان‌ها را در نظر داشته باشید

همه ما ذاتا تنبل هستیم و معمولا تلاش می‌کنیم مسیری با کم‌ترین فشار و درد را در پیش بگیریم. به همین دلیل برای جذب مشتری باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشیم. برای مثال به جای آن که از کاربر بخواهیم یک حساب کاربری درست کند تا بتواند یک کار مشخص را انجام دهد، اجازه دهیم پس از آن که خرید خود را قطعی کرد، در آخرین مرحله حساب کاربری خود را تنظیم کند.

توجه داشته باشید که به طور ذاتی به سمت گزینه میانی کشیده می‌شویم

اگر بخواهید یک بیمه برای خود و خانواده‌تان انتخاب کنید، سراغ کدام یک از گزینه‌های زیر می‌روید؟

  • ارزان‌ترین بیمه‌ای که می‌توانید انتخاب کنید
  • بیمه‌ای که خدمات مناسبی دارد و قیمت آن کمی گران‌تر است
  • بیمه عالی که تمام حوادث را تحت پوشش قرار می‌دهد اما گران‌ترین انتخاب است

انتخاب اکثریت ما گزینه میانی است. به همین دلیل، بد نیست که فکر کنید می‌خواهید مخاطبان به سمت کدام گزینه شما جذب شوند و آن را به عنوان گزینه میانی خود برجسته کنید.

زمانی که دلیل انجام یک کار را می‌دانیم، احتمال این که آن کار را انجام دهیم بیش‌تر است

همه ما زمانی که بدانیم چرا موردی دارای اهمیت است، رغبت بیش‌تری نسبت به انجام آن نشان می‌دهیم. به عنوان مثال احتمال این که پولی را به خیری اهدا کنیم، زمانی که بدانیم اهدای ما در چه راهی استفاده خواهد شد، بیش‌تر است.

کالا یا خدماتی که توسط فرد معتبر معرفی شود، ارزش بیش‌تری دارد

تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید زمانی که کالایی توسط شخصی محبوب یا معروف، معرفی می‌شود، از استقبال بیش‌تری برخوردار می شود؟ بنابراین بد نیست که نظر یک متخصص یا فرد شناخته شده را در مورد محصول خود ارائه دهید. به این فکر کنید که چه کسی می‌تواند یک نظر معتبر به شما ارائه دهد و چگونه می‌توانید از اعتبار او به درستی استفاده کنید.

 

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

راهکارهای UX برای جذب مشتری به خرید

 

ما به شدت تحت تاثیر نوع قاب بندی چیزی هستیم

همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که برای جذب مشتری نوع قاب بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال اگر به مشتری بگویید که تنها ۲ هزار تومان در روز از او دریافت می‌کنید، برایش بسیار معقول‌تر خواهد بود تا این که بگویید باید ۷۳۰ هزار تومان در سال پرداخت کند.

هر چه به هدف نزدیک‌تر شویم، انگیزه ما برای به اتمام رسیدن آن بیش‌تر خواهد شد

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که نصف یک فیلم مزخرف را ببینید و بعد نصف دیگر آن را فقط به این دلیل ببینید که نصفه اول را تماشا کرده‌اید؟ چندان عجیب نیست؛ هر چه به پایان کار نزدیک‌تر باشیم، انگیزه ما برای به اتمام رساندن آن بیش‌تر خواهد شد.

می‌توانید به جای تعداد مراحل کامل شده، تعداد مراحل باقی مانده از یک فرآیند را به اطلاع کاربران خود برسانید.

توجه داشته باشید که هر چه خواندن توضیحات سخت باشد، پیروی از آن نیز سخت است

تا جای ممکن سعی کنید همه چیز را به ساده‌ترین شکل ممکن به مخاطبان توضیح دهید و از طفره رفتن پرهیز کنید. افراد متون و توضیحات ساده را بهتر متوجه می‌شوند و پیروی از آن برایشان راحت‌تر به نظر می‌رسد. با ساده کردن امور، فرآیند جذب مشتری نیز ساده‌تر صورت خواهد گرفت.

منبع: نوین

مطالعه مطلب پیش را از دست ندهید: موفقیت برند با داستان سرایی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *