Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

برای دستیابی به شجاعت از همین حالا شروع کنید

برای دستیابی به شجاعت از همین حالا شروع کنید

تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که کاش شهامت انجام دادن آن کار را داشتم؟ یا برایتان پیش آمده که به گذشته نگاه کنید و آرزو کنید کاش کمی شجاع‌تر عمل کرده بودید؟ اگر این افکار بارها در ذهنتان شکل گرفته است، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب از کوتینت گروپ را از دست ندهید.

همه ما نیاز داریم که در موقعیت‌هایی از زندگی‌مان، شجاعانه‌تر عمل کنیم. ولی باید این موضوع را قبول کرد که اغلب در مورد شجاع بودن، حرف زدن بسیار راحت‌تر از عمل کردن است. این موضوع نیازمند اقداماتی فراتر از تمایل ذاتی ما است که از خودمان در برابر رتج محتفظت کنیم و از خطر از دست دادن چیزی که برایمان ارزشمند است همچون غرور و شغلمان جلوگیری کنیم.

با این حساب جای هیچ گونه تعجبی نیست که برخی افراد همیشه با ترس به زندگی می‌نگرند تا این که بالاخره روزی به عقب نگاه می‌کنند و افسوس ریسک‌هایی که هیچ گاه انجام ندادند را می‌خورند.

البته جای دارد به این نکته توجه کنیم که هیچ فردی با مصونیت در مقابل ترس متولد نشده و همه ما این قدرت را داریم که بر آن غلبه کنیم. از این رو شجاعت خصلتی نیست که تنها انسان‌های خوش شانس از آن بهره‌مند شوند؛ بلکه مهارتی است که می‌توان آن را فرا گرفت. همان گونه که عضلات خود را در باشگاه ورزشی می‌پرورانید، می‌توانید شجاعت خود در زندگی را با داشتن برنامه‌ای روزانه برای “تمرین شجاعت” بسازید.

در ادامه قصد داریم ۱۰ راهکار برای تقویت عضلات شجاعت شما ارائه کنیم؛ اگر نمی‌دانید این عمل را از کجا شروع کنید قطعا این مقاله به کارتان خواهد آمد. کافیست طی ۱۰ روز آینده تنها یک کار شجاعانه را به طور مداوم انجام دهید؛ خواهید دید که احساس شجاعت بیش‌تری پیدا می‌کنید و آینده روشن‌تری نیز پیش روی خود می‌بینید.

 

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

هدفی جسورانه برای خود انتخاب کنید

همه ما بیش‌تر از بابت این که به خاطر شجاعت خیلی زیادمان ناکامی را تجربه کنیم، به دلیل بزدلی خود شکست می‌خوریم. پس اگر بخشی از زندگیتان وجود دارد که از آن رضایت ندارید همانند روابطتان با دیگران، کسب و کارتان و بدنتان، هدفی جسورانه برای خود انتخاب کنید که به شما انگیزه دهید. اهدافی نظیر آن که طی دو سال آینده درآمدتان را دو برابر کنید یا در مسابقه دو ماراتن رتبه اول را از آن خود کنید. بسیاری از افراد همیشه خودشان را دست کم می‌گیرند و هیچ گاه متوجه نمی‌شوند که چه قابلیت‌هایی دارند. این را بدانید: لازمه آن که بزرگ‌تر عمل کنید، این است که بزرگ‌تر فکر کنید.

جای فرصت‌های خوب را به فرصت‌های فوق‌العاده دهید

این که تمام روز خود را با مشغله‌های مختلف پر کنید، کار بسیار آسان و مفرحی است؛ اما سوال اینجاست که چه جور مشغلاتی؟

اگر به بسیاری از پیشنهادات، دعوتنامه‌ها و فرصت‌های خوبی که سر راهتان قرار می‌گیرند پاسخ مثبت دهید، این احتمال وجود دارد که تمام ظرفیت خود برای انجام کارهای فوق‌العاده‌ای که منتظرتان هستند را از از دست بدهید. ممکن است جواب منفی شما به دیگران، دلسردی آن‌ها را برانگیزد اما خیلی بهتر از این است که بعدا خودتان را دلسرد کنید. گاهی اوقات می‌بایست به فرصت‌های خوب جواب منفی دهید تا برای فرصت‌های فوق‌العاده فضا ایجاد شود.

حتما بخوانید: روش‌های متقاعد کننده تبلیغات موبایلی

اگر چیزی را می‌خواهید آن را درخواست کنید

اگر از این که چیزی که می‌خواهید یا نیاز دارید را به دست نمی‌آورید احساس ناتوانی می‌کنید، به این فکر کنید که شاید آن را اصلا درخواست نکرده باشید. دیگران قادر به این نیستند که ذهن شما را بخوانند و اگر انتظار داشته باشید که این کار را انجام دهند، اغلب موجب دلسردی و خشم می‌شود. اگر چیزی وجود دارد که خواستارش هستید، باید این را یاد بگیرید که درخواستش کنید. باید بدانید که در صورت درخواست کردن، چیزی را از دست نخواهید داد؛ حتی اگر پاسخ منفی بشنوید، حداقل شرایط برایتان روشن شده است.

معذرت خواهی کردن را بیاموزید

هیچ انسانی کامل نیست و حق اشتباه کردن دارد. این امکان وجود دارد که برخی اوقات غرور، عدم اعتماد به نفس یا حتی حسادت بر شما غلبه کند. درست همان گونه که ممکن است برای هر فرد دیگری رخ دهد. در این شرایط سعی کنید مسئولانه برخورد کنید و بابت اشتباهی که مرتکب شدید، عذرخواهی کنید. حتی اگر آسیب وارد آمده غیرعمدی باشد، سعی کنید آن را جبران کنید؛ در این صورت روابط شما قوی‌تر خواهد بود.

 

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

برای گرفتن حق خود ایستادگی کنید

همیشه این قانون کلی در زندگی را در نظر داشته باشید: هر چیزی که تحمل کنید به سرتان می‌آید. اگر تحمل کنید که کسی به حد شما تجاوز کند، کنایه‌های نیش‌دار به شما بزند یا فرصت‌های شما را نادیده بگیرد، می‌توانید این انتظار را داشته باشید که اتفاقات مشابه باز هم برایتان رخ خواهد داد. در واقع شما با ایستادگی نکردن مقابل این گونه رفتارها، در حس حقارت خود شریک خواهید شد. پس برای حق خود ایستادگی کنید، به دیگران بفهمانید که انتظار دارید چگونه با شما رفتار کنند. هرگز جلوی افرادی که قصد دارند شما را بترسانند، قد خم نکنید.

خودتان را به رخ بکشید

اشتباه نکنید، مقوله ترویج شخصی از خودبینی بسیار متفاوت است. در دنیای کسب و کار امروزی، ترویج شخصی موضوع بسیار مهمی است؛ پس فروتنی غلط را کنار بگذارید. حمایت از خود به معنی نشان دادن برتری یا خودبینی نیست، بلکه باعث می‌شود که استعدادهایتان را مطرح کنید. در هر صورت، هر چه افراد بیش‌تری بدانند که چه چیزی می‌دانید، به همان ترتیب افراد بیش‌تری می‌توانند کمک کنند که به آن برسید.

شهامت انجام کارهای خلاف قاعده را داشته باشید

گاهی اوقات ترس ما از مورد توهین قرار گرفتن یا آزرده کردن دیگران باعث می‌شود که از انجام کار مورد نظرمان صرف نظر کنیم. حرفه شما هر چه که باشد، باید ریسک پذیر باشید و حرف‌های خود را به گوش دیگران برسانید. حتی باید این مهارت را در خود تقویت کنید که وقتی با تفکر دیگران موافق نیستید، مخالفتتان را اعلام کنید. اجازه ندهید که تمایل درونی شما برای این که دیگران دوستتان داشته باشند، مانع از این شوند که نظرات خود را محترمانه بیان کنید. وقتی تمام تلاش شما این باشد که بتوانید با دیگران اخت بگیرید و آرامش خود را حفظ کنید، تفاوتی که می‌توانید ایجاد کنید را نادیده می‌گیرید.بعضی قاعده‌ها را باید زیر پا گذاشت.

برای کسب شجاعت از تلاش ناکام دست بکشید

عادت اکثریت ما مبنی براین است که وقتی تلاش زیادی برای کاری انجام داده‌ایم، حتی اگر شانس شکست بسیار بالا باشد نیز باز هم به تلاش و سرمایه‌گذاری روی آن ادامه دهیم. اگر روی چیزی سرمایه‌گذاری کرده‌اید (این سرمایه‌گذاری می‌تواند از نوع زمانی، پولی و انرژی باشد) که به طور کاملا واضح پاسه نمی‌دهد، این شجاعت را داشته باشید که آن را رها کنید. تنها سعی کنید از آن تجربه، درسی بگیرید و به راه خود ادامه دهید. هر یک روز که روی چیزی سرمایه گذاری می‌کنید که شما را به آن چه می‌خواهید نزدیک نمی‌کند، روزی است که شما را از سرمایه گذاری کردن بر روی آن چیز که واقعا ارزشش را دارد، دورتان می‌کند. خلاصه مطلب این که اگر خودتان را در چاله‌ای دیدید، دست از کندن بردارید.

 

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

تکنیک‌های دستیابی به شجاعت

کینه توزی را از خود دور کنید

گاندی این موضوع را به خوبی توصیف می‌کند: “افراد ضعیف هرگز نمی‌توانند ببخشند. بخشش خصلت قدرتمندان است.” بخشیدن تنها به معنی فراموش کردن گذشته نیست؛ بلکه از آن در مقابل دیگران و خودتان نیز استفاده نکنید. برای این که بتوانید از شر کینه خلاص شوید، دست به قلم شوید و نامه‌ای برای شخصی که از او عصبانی هستید بنویسید. برای او بیان کنید که زمان آن فرا رسیده تا فراموشش کنید و به راه خود ادامه دهید. هیچ لزومی به ارسال نامه وجود ندارد؛ فقط کافیست آن را بنویسید. نگاه داشتن خشم موجب آن می‌شود که همیشه با زنجیری بسته شده به پاهایتان در زندگی حرکت کنید. این که کینه خود را رها کنید به شما اجازه می‌دهد تا سبک‌تر و آزادتر به جلو حرکت کنید.

علی رغم تردیدی که دارید، قاطع عمل کنید

اغلب ترس از اتخاذ تصمیمی اشتباه موجب آن می‌شود که آفراد نتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند. با این که دودل بودن عدم تصمیم گیری در کوتاه مدت می‌تواند عاقلانه به نظر برسد، ولی ممکن است تاثیرات منفی روی موفقیت، کسب و کار، روابط، آرامش ذهنی و وضعیت اقتصادی شما بگذارد. از این رو برای لحظاتی به آرامی بنشینید و به ندای درونی خود گوش فرا دهید، سپس تصمیم خود را بگیرید. همواره این را به یاد داشته باشید که زندگی به اقدامات پاداش می‌دهد نه به تردیدها.

زمانی که تصمیم بگیرید ترس را کنار گذاشته و شهامت انجام کارهایی که شما را می‌ترساند را پیدا کنید، متوجه می‌شوید که واقعا چقدر توانمند و شجاع هستید. پس از همین امروز شروع کنید تا کارهایی را انجام دهید که شما را از دایره آسایش‌تان خارج می‌کند. هر بار که در حضور ترس این اقدام را انجام دهید، قدرت آن را کم‌تر و قدرت خود را تقویت خواهید کرد.

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *