Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۳ مرداد, ۱۳۹۷ در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

تگ Title و H1 یکسان باشد یا خیر؟

تگ Title و H1 یکسان باشد یا خیر؟

در بخشی از سئو نقطه نظرات متفاوتی وجود دارد و این به این دلیل است که الگوریتم‌های گوگل متن باز نیستند و ما نمی‌توانیم متوجه شویم که در پشت صحنه چه اتفاقاتی می‌افتد. فردی بر حسب تصادف، حدس، آزمون و خطا و… متوجه می‌شود که یک پارامتری در سئو تاثیر گذار است و بعد آن را منتشر می‌کند. دیگران هم تاثیر این پارامتر را تست می‌کنند، یا به تایید عموم می‌رسد یا خیر. بعضی از موارد هستند که با قطعیت مورد تایید بقیه قرار نمی‌گیرند و نقطه نظرات متفاوتی در آن قسمت شکل می‌گیرد! مثل این سوال:  تگ Title و H1 یکسان باشد یا خیر؟ که در ادامه‌ی مقاله به آن می‌پردازیم.

سئو از جنس Relation نیست بلکه از جنس No-Relation می‌باشد، یعنی این‌که، ممکن است من تغییری در سایت‌ام انجام دهم و با این تغییرات سایت‌ام در نتایج جستجو بالا بیاید. خوب گاهی این اتفاق علت و معلولی می‌باشد، یعنی به این دلیل که من این تغییرات را ایجاد کردم این اتفاق افتاده است. گاهی‌ام اصلا به تغییراتی که ما ایجاد کردیم ربطی ندارد وبه علت تغییراتی است که در الگوریتم‌های گوگل به وجود آمده است و بالا امدن سایت ما ربطی به تغییرات ما ندارد! در چنین شرایطی این اختلاف نظرها پیش می‌آید.

می‌دانید که:

Title همان متدهایی است که در بخش  Head صفحات قرار می‌گیرد و عنوانی است که در مرورگر نمایش داده می‌شود. کلمات کلیدی باید در Title باشند، و جز پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار در سئو می‌باشد. (وزن بالایی در تعیین رتبه دارد)

H1 معمولا عنوان صفحه می‌باشد، و بین تگ‌های Heading، تگ H1 اهمیت ویژه ای در سئو دارد.

تگ Title و H1 یکسان باشد یا خیر؟

نظرات متفاوتی که در این زمینه وجود دارد عبارتند از:

  • تگ Title و H1 باید یکسان باشند!
  • تگ Title و H1 باید یکسان نباشند!
  • در نهایت عده‌ای معتقدند می‌تواند یکسان باشد،می‌تواند یکسان نباشد! (نظر خود جناب عادل طالبی همین مورد است)

تگ Title و H1 را در چه مواردی می‌توانیم یکسان بگیریم؟

تقریبا در اکثر موارد این دو را باید یکسان گرفت، مگر این‌که آن سایت Domain Authority بالایی داشته باشد و خود سایت هم بک لینک‌های زیادی داشته باشد، در چنین شرایطی خود سایت و صفحات سایت با استفاده از سئو در نتایج خوبی نمایش داده می‌شوند.

مطالب مرتبط: افزایش محبوبیت و تعداد بک لینک ها

جناب طالبی می‌فرمایند: (( در مطالب جدیدی که درون این سایت‌ها می‌گذارند ترجیح می‌دهند که تگ Title و H1 را متفاوت از هم بگیرند، به این دلیل که این فرصت فراهم می‌شود که keywordهای مختلفی  را در نتایج بهتری ببینیم. ))

به عنوان مثال: سایتی با Domain Authority بالا، که بک لینک‌های زیادی دارد و در زمینه‌ی سئوی سایت هم خوب کار عمل کرده‌اند، می‌خواهند خبری درون این سایت بگذارند که Title خبر “تاثیر افزایش دلار” می‌باشد، در قسمت H1 به جای  دلار اگر واژه‌ی ارز را قرار دهیم، ” تاثیر افزایش قیمت ارز (دلار و…) بر اقتصاد کشور ما ایران ”  در این حالت که H1 را متفاوت در نظر می‌گیریم، در کلمات کلیدی مشابه نیز بالا می‌آید و تاثیر مثبتی بر سئوی سایت ما می‌گذارد.

منبع:

وبسایت شخصی عادل طالبی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *