Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۳۱ تیر, ۱۳۹۷ در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

تکنیک آسمان خراش

تکنیک آسمان خراش

یکی از بهترین روش‌ها برای بالابردن ترافیک و بهبود سئو سایت می‌باشد.تکنیک آسمان خراش توسط یکی از متخصصان سئو برایان دین مطرح شد و اگر به طور صحیح پیاده سازی شود، نتیجه‌ی فوق العاده عالی خواهد داشت. محتوا اولین حرف را در سئو می‌زند. در این مطلب توضیح کاملی درباره‌ی تکنیک آسمان خراش مطالعه خواهیم کرد.

پیشنهاد می‌شود مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید: گوگل چگونه کیفیت محتوا را تشخیص می‌دهد؟

تکنیک آسمان خراش چیست؟

محتوای عالی و با کیفیت مهم‌ترین فاکتور در سئو سایت می‌باشد. در شهر ساختمان‌‌های بلند و بسیاری وجود دارد، اما هیچ کدام از آن‌ها به اندازه‌ی برج خلیفه، برج میلاد توجه‌ها را به خودشان جذب نمی‌کنند. همیشه بلندترین برج، قدیمی‌ترین برج و… بیشتر مورد توجه است.

نکته‌ی بسار مهم در تکنیک آسمان خراش این است که محتوای شما باید طولانی و با کیفیت باشد و توجه‌ها را به خودش جذب کند، به گونه‌ای که مردم از آن سخن بگویند.

طبق استانداردها متن باید حداقل ۳۰۰ کلمه باشد اما همان‌گونه که می‌دانیم هرچه طول محتوا بیشتر باشد، بهتر است. طبق تحقیقاتی که برایان دین، انجام داده است، میانگین طول محتوای نتیجه یک گوگل، هزار و نهصد کلمه بوده است، و در نتایج دیگر این مقدار کمتر می‌شود.

تمرکز تکنیک آسمان خراش در این است که می‌گوید باید محتوای طولانی یعنی بیش از دو هزار کلمه، باکیفیت و عالی تولید کنید. نتیجه چیست؟

هنگامی‌که محتوا ارزشمند و طولانی باشد، در نتیجه:

 • اگر محتوای‌تان پربازدید و پرطرفدار باشد، ممکن است، باعث شود که افراد دیگر به محتوای شما به عنوان یک منبع(مرجع) لینک بدهند.
 • زمان لازم را دارید که لینک های داخلی به دیگر محتواهای خود بدهید، در نتیحه لینک سازی داخلی سایت خود را افزایش داده‌اید.
 • زمان لازم را پیدا می‌کنید تا از تعداد عکس‌های بیشتری در محتوا استفاده کنید.
 • برای افزایش خوانایی به چندین زیر عنوان یا تگ‌h2 نیاز دارید و به شما این امکان را می‌دهد تا کلمات کلیدی بیشتری را در تگ h2 استفاده کنید.

هنگامی‌که راجع‌به جزئیات دقیق‌تر و بیش‌تری صحبت کنید باعث می‌شود،نیازهای مخاطب در آن یک محتوا برطرف شود.

مراحل اجرای تکنیک آسمان خراش

برایان دین سه مرحله برای اجرای این تکنیک معرفی کرده است، که برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب ما هم از این روند پیروی می‌کنیم.

پیداکردن موضوعی که بتوان به آن لینک داد

اگر محتوایی با تکنیک آسمان خراش  نوشتید و موضوعی برای آن انتخاب کردید که دیگران بتوانند به آن لینک دهند ولی آن موضوع هیچ جذابیتی برای دیگر افراد نداشت، به آن موضوع هیچ لینکی داده نمی‌شود حالا هرچه قدر محتوای شما با کیفینت و طولانی باشد.

از ابزارهایی مانند: Visual.ly, Google News,BuzzSumo و…برای یافتن یک موضپع پر طرفدار و پر بازدید می‌توانید استفاده کنید اما دقت کنید، اکثر این ابزارها Free نیستند و برای سرویس های‌شان باید هزینه‌های زیادی بپردازید. با استفاده از Google Trends متوجه می‌شوید چه حوزه‌ای پر بازدیدتر و محبوب‌تر است و با استفاده از تکنیک آسمان خراش می‌توانید، در مورد آن موضوع بنویسید.

مطالب مرتبط: چگونه تجربه کاربری و محتوا بر رتبه سایت تاثیر می‌گذارند؟

تولید محتوایی(Content Generation) بسیار با کیفیت‌تر و بهتر

به عنوان مثال اگر ((بیست روش افزایش سئو خارجی)) وجود دارد، شما مطلبی تحت عنوان ((صد و بیست روش افزایش سئو خارجی)) باید بنویسید. به عبارتی دیگر باید محتوایی بهتر از محتوایی که هم اکنون وجود دارد، تولید کنید. اگر شما محتوایی تحت عنوان ((سی روش افزایش سئو خارجی)) تولید کنید، طولی نمیکشد که محتوایی تحت عنوان ((چهل روش افزایش سئو خارجی)) از شما سبقت می‌گیرد. ولی هنگامی‌که صد و بیست روش افزایش سئو خارجی باشد کار بسیار دشواری و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

راه‌کارهای بهتری که با استفاده از آن‌ها می‌توان محتوای بهتری تولید کرد.عبارتند از:

 • تولید محتوایی بلندتر
 • تولید محتوایی جدیدتر: اگر محتوای باکیفیت‌ و کاملی قبل از شما انتشار پیدا کرده است، نکات قدیمی آن را که منسوخ شده‌اند حذف نمایید و نکات به روزتر را به آن اضافه کنید و مطلب را به روز رسانی کنید.
 • تولید محتوایی با طراحی جذاب‌تر و بهتر: به طور قطع، به محتوایی با طراحی بهتر لینک‌های بیشتری می‌دهند تا محتوای یکسان اما با طراحی نامناسب!
 • تولید محتوایی عمیق‌تر با جزئیات بیشتر : حتما مشاهده کرده‌اید، مطالبی وجود دارند که به صورت لیست‌گونه و تیتروار موارد را ذکر کرده‌اند. شما برای هر مورد از این لیست می‌توانید،توضیحات بیشتری ذکر کنید.

محتوا را پخش کنید

اگر یک محتوای SkyScraper تولید نمایید، ولی کسی آن را مطالعه نکند، هیچ فایده‌ای ندارد. مهم‌ترین مرحله تکنیک آسمان خراش پروموت کردن و پخش کردن آن است

چگونه محتوای خود را پخش کنیم؟

تمامی لینک‌هایی که به مطلب رقیبتان وجود دارد را با استفاده از ابزارهایی مانند Ahref,Majestic استخراج کنید. به تمامی مدیران سایت‌هایی که از مرحله‌ی قبل به دست آوردید، ایمیلی با این محتوا ارسال کنید.

سلام جناب آقای فلانی یا سرکار خانم فلانی،

امروز داشتم مطالب سایت شما رو مطالعه می کردم و اتفاقی با این مطلب مواجه شدم : (صفحه ای که به سایت رقیب شما لینک داده است)
و متوجه شدم که به سایت فلان لینک دادین.
من هم مطلبی در این زمینه نوشتم البته کمی بهتر : (لینک و عنوان مطلب خودتون)
تفاوت مطلب من این است که بروز تر و کامل تر و دقیق تر نوشته شده و شاید بخواین بهش لینک بدین.

با تشکر، فلانی

دقت کنید که محتوای این ایمیل، کپی متنی می‌باشد که برایان دین در مرحله سوم اجرای تکنیک SkyScraper آورده است. ایمیل ارسالی به این صورت می‌باشد اما شما محتوای آن را باید بهینه‌تر کنید و مواردی به آن اضافه کنید.

در نهایت شما این ایمیل را به چه افرادی می‌فرستید؟

 1. هم اکنون به محتوایی مشابه محتوای تولیدی شما لینک داده‌اند.
 2. از محتوای شما لذت می‌برند و به آن علاقه‌مندند.
 3. سایتی متناسب با محتوای سایت شما دارند.

برایان دین ادعا کرده است که یازده درصد مدیرانی که به آنها ایمیل داده است،به او لینک داده‌اند و مدیران بیان کردند که تعداد لینک‌ها مهم نیست بلکه کیفیت این لینک‌ها مهم است که با استفاده ار روش کلاه سفید به‌دست آمده‌اند و ارزشمند هستند.

در نهایت شما یک محتوا با تکنیک آسمان خراش نوشته‌اید با پیروی از سه مرحله‌ی برایان دین انتشار داده‌اید. این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد ولی نتایج شگفت انگیزی دارد و رتبه خوبی که در گوگل به دست می‌آورد به این آسانی پایین نمی‌آید.

منبع:

سایت وبمستر خاکستری

 

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *