Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۱۲ دی, ۱۳۹۶ در شبکه های اجتماعی | بدون دیدگاه

تغییرات شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

تغییرات شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

مدت زمان کوتاهی از ورودمان به سال ۲۰۱۸ می‌گذرد؛ آیا تاکنون با خود اندیشیده‌اید که در این سال چه تغییراتی در شبکه‌های اجتماعی رخ خواهد داد یا چه فاکتورهایی بیش‌ترین اهمیت را برای کسب و کارتان پیدا خواهند کرد؟ در ادامه قصد داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم، با ما همراه باشید.

به طور قطع نحوه کار با شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ دچار تغییراتی خواهد شد، اما آیا این تغییرات در جهت مثبت بوده و موتور بازاریابی شرکت شما را دوباره فعال می‌کند یا خیر؟ در ادامه ۳ روش برای تطبیق خود با تغییرات شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ ذکر شده است.

نقش شبکه‌های اجتماعی در استک بازاریابی را درک کنید

شبکه‌های اجتماعی به راحتی قادرند کسب و کار شما را از فرش به عرش برسانند؛ اما این عمل هنگامی رخ می‌دهد که شما نقش این شبکه‌ها را در استک بازاریابی درک کنید. به منظور درک استک بازاریابی، نیازمند آن هستید که بفهمید چگونه نرم افزارها و ابزارهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید به شما اجازه می‌دهند که موثرتر کار کنید. اولین قدم شما تحلیل و بررسی است. آن‌ها از چه ابزارهایی استفاده می‌کنند و آیا این ابزارها هنوز هم موثر واقع می‌شوند؟

اکنون ابزارهای در دست خود را مشاهده و فکر کنید که این ابزارها چگونه به شما کمک می‌کنند که شبکه‌های اجتماعی را در استراتژی کلی بازاریابی خود بگنجانید. در سال ۲۰۱۸ باید شبکه‌های اجتماعی را از انزوا خارج کرده و آن‌ها را به بطن شرکت خود وارد کنید. از پشتیبانی مشتریان گرفته تا بازاریابی، بدانید که تکنولوژی، ابزارها و دیتا چگونه بین یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

 

شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

 

به عنوان مثال، بسیاری از کسب و کارها برای ایجاد آگاهی در مورد برند خود از شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده می‌کنند. اما در استک بازاریابی از فیسبوک می‌توان برای مقاصد بازاریابی، توسعه کسب و کار و پشتیبانی مشتریان استفاده کرد و به نوعی این شبکه اجتماعی از حالت تک بعدی خارج می‌شود.

همچنین باید از مشتریان خود مطمئن شوید که تجربه آن‌ها تا حد ممکن شخصی سازی شده است یا خیر. سفارشی کردن لحظات کوچک، یعنی آن لحظاتی که مشتریان باید چیزی را بدانند یا کاری را هم اکنون انجام دهند، شانس شما برای جلب توجه مشتریان در زمان تصمیم‌گیری را افزایش می‌دهد.

رستوران‌ها یک نمونه عالی از این مورد هستند. از زمانی که گرسنگی آغاز می‌شود و شخص به دنبال رستوران می‌گردد تا زمانی که میز انتخاب می‌شود و پیش خدمت به سوی مشتری می‌آید پ غذا سرو می‌شود، هر لحظه از این موقعیت‌ها یک فرصت عالی برای تبدیل مشتری به یک طرفدار پر و پا قرص به حساب می‌آیند.

کارمندانتان را در استفاده از شبکه‌های اجتماعی توانمند کنید

شکی نیست که سرمایه‌گذاری روی کارمندان می‌تواند آن‌ها را به وکیل مدافع و سفیران برند شما تبدیل کند. این روزها شرکت‌های مختلف به ارزش توانمندسازی کارمندان در استفاده از شبکه‌های اجتماعی واقف شده‌اند و از آن به عنوان مکمل افزایش آگاهی از برند استفاده می‌کنند.

بر اساس آمار به دست آمده، یک کارمند فعال در شبکه‌های اجتماعی به طور متوسط ۴۲۰ دوست فیسبوکی، ۴۰۰ ارتباط لینکدینی و ۳۶۰ فالوور در توییتر دارد. به این اعداد و ارقام خوب توجه کنید. اگر ۱۰ کارمند داشته باشید که در استفاده از شبکه‌های اجتماعی توانمند هستند و به نوعی وکیل مدافع سازمان شما در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند، می‌توانید به ۱۱هزار و هشتصد نفر دسترسی داشته باشید.

حتما بخوانید: با کاربردهای اینترنت اشیاء در زندگی آشنا شوید

علاوه بر این، این اتصالات در شبکه‌های اجتماعی از بیش‌ترین پتانسیل برای تبدیل شدن به مشتری برخوردار هستند. در واقع، ۹۰ درصد از خریداران به توصیه‌های افرادی که شخصا می‌شناسند، اعتماد می‌کنند و فقط ۳۳ درصد از آن‌ها به برندها اعتماد دارند.

البته برخی سازمان ها نیز ممکن است با دید شک و تردید به این قضیه نگاه کنند، اما این شک و تردید از فقدان درک و آموزش ناشی می‌شود. اگر آموزش و حمایت صحیح از کارمندان در شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد، خواهید دید که آن‌ها به بهترین سفیران برند شما تبدیل می‌شوند.

روی میکرو اینفلوئنسرها تمرکز کنید

پیش از این، بازاریابی اینفلوئنسر در برقراری ارتباط و کار کردن با نام‌های بزرگ خلاصه می‌شد. یعنی همان افراد مشهور اینستاگرام با صدها هزار و میلیون‌ها دنبال کننده.

اما سالیان اخیر شاهد چرخش نوک پیکان بازاریابی اینفلوئنسر به سمت میکرو اینفلوئنسرها هستیم. برندها به تدریج به این حقیقت که در ارتباط با اینفلوئنسرها کیفیت بر کمیت اولویت دارد واقف می‌شوند و به سمت میکرو اینفلوئنسرها سوق پیدا می‌کنند.

 

شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸

 

افراد میکرو اینفلوئنسر ممکن است فقط ۲۵۰۰۰ فالوور داشته باشند، اما بخش عظیمی از این فالوورها با صفحه تعامل دارند، فعال‌اند و آماده هستند هر چیزی که میکرو اینفلوئنسر تبلیغ می‌کند را خریداری کنند.

همان طور که شبکه‌های اجتماعی به تکامل می‌رسند، تنها روش برای باقی ماندن در صدر این است که نزدیکی خود را با مخاطبان حفظ کنیم. توجه داشته باشید که اگر زمانی را به درک نیازهای مخاطبان خود اختصاص ندهید، هیچ کدام از تاکتیک‌های گفته شده در بالا کارساز نخواهند بود.

منبع: برترین‌ها

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *