Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۷ مرداد, ۱۳۹۷ در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

تاثیر پرسش و پاسخ بر سئوی سایت

تاثیر پرسش و پاسخ بر سئوی سایت

هدف از راه‌اندازی بلاگ برای سایت،افزایش سئوی سایت است. با استفاده از Keyword Density شما می‌توانید سئوی بهتری برای سایت‌تان داشته باشید. Keywords Density یا چگالی کلمات کلیدی به عقیده‌ی برخی سئوکاران اهمیت ویژه‌ای دارد؛ یعنی، هر چقدر تعداد کلمات کلیدی سایت شما در صفحات مختلف به شکل مناسب و درستی توزیع شده باشد و لینک‌های داخلی (Internal Links) داشته باشید، بر سئوی سایت می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

حالا در این وبلاگ شما گاهی مجبور هستید F & Q یا Free Question ، خدمات پشتیبانی یا ساپورت داشته باشید. مشکلاتی که گاهی مخاطبان‌تان با سایت،سرویس و محصولات‌تان داشته باشند را آنجا جواب می‌دهید. عملا در بسیاری از موارد باعث می‌شود که این Keyword Density پایین بیاید. زیرا پاسخ‌هایی که به پرسش‌های افراد می‌دهید، ممکن است ارتباط مستقیمی با استراتژی سئو ی شما نداشته باشد.

سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این روند می‌تواند به سئوی سایت شما آسیب بزند یا خیر؟و اگر بخواهید صدمه نزند باید چه کاری انجام دهید؟

اگر مطالبی که در وبلاگ‌تان قرار می‌دهید، ارتباطی با دیگر مطالب سایت‌تان نداشته باشد، می‌تواند به سئوی سایت‌مان صدمه بزند و باعث پایین آوردن چگالی کلمات ما بشود.

از طرفی دیگر شما باید این مطالب را در سایت‌تان قرار دهید، زیرا باید به مخاطب‌تان هم فکرکنید. باید رضایت بازدید کنندگان و مخاطبان سایت‌تان را جلب نمایید. از طرفی این محتوا ممکن است به سئوی سایت‌مان لطمه بزند، زیرا کلمات کلیدی که در آن وجود دارد، مرتبط با سایت‌تان نیست و این احتمال وجود دارد که باعث امتیاز منفی برای سایت شما بشود. دز چنین شرایطی یک راه‌کار بسیار خوب وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

مطالب مرتبط: اهمیت SERP و description

متا تگ Robots

در بخش Head صفحات سایت‌تان یک متاتگی به‌نام Robots وجود دارد، در حالت کلی این متا تگ را با دو حالت index , noindex و Follow ,Nofollow می‌شناسیم.

  • ‌Noindex,Nofollow
  • ‌Noindex,follow
  • ‌index,follow
  • ‌index,Nofollow

وقتی در متاتگی index,follow وجود دارد، یعنی تمامی موتورهای جستجو، گوگل، ربات یاهو، ربات یاندکس لطفا این صفحه را ایندکس کنید. به عبارتی به طور صریح قید می‌شود.

وقتی در متاتگی index,nofollow وجود دارد، خطاب به ریات گوگل اعلام می‌نماید که این صفحه را ایندکس نماید، اما لینک‌هایی که در این صفحه وجود دارد را  Follow ننماید. این حالت چه زمانی رخ می‌دهد؟ به مثال توجه نمایید، در صفحه‌ی پیوندها یک سری سایت را را به مخاطبان‌تان معرفی کردید، و اطلاع ندارید که ارزش سات مقصدتان و محتوای آن به چه صورت می‌باشد، به همین دلیل ترجیح دادید که این صفحات را nofollow کنید.

Robots = Index,Nofollow

در انتها زمانی‌که محتوای صفحه با محتوای سایت‌تان مرتبط نیست و موضوع اصلی این مطالب راجعبه همین شرایط بود، در چنین شرایطی موارد زیر را بکار می‌بریم.

Robots = NoIndex, Nofollow      Robots = NoIndex, follow

Robots = NoIndex, Nofollow یعنی موتورهای جستجو محتوا را ایندکس نکنید و لینک‌ها را هم Follow نکنید.

Robots = NoIndex, follow یعنی موتورهای جستجو محتوا را ایندکس نکنید ولی لینک‌ها را  Follow نمایید.

منبع:

وبسایت شخصی عادل طالبی

 

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *