Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 1 آگوست, 2018 در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

بیلبوردها و تبلیغات محیطی

بیلبوردها و تبلیغات محیطی

بیلبورد به تابلوی نسبتا بزرگی گفته می‌شود، که فضای پر رفت و آمد و مناسبی را در اختیار سرمایه داران و عرضه کنندگان کالا و خدمات جهت نصب آگهی می‌گذارد. تبلیغ شهری  یا همان تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین و اثر گذارترین نوع تبلیغات محیطی به شمار می‌آیند که شامل نصب بنر، بیلبورد، تراکت‌های تبلیغاتی یا هر روش دیگری برای جلب رضایت عابر پیاده یا سواره می‌باشد. در ادامه بر بررسی بیلبوردها و تبلیغات محیطی می‌پردازیم.

عوامل موثر بر تبلیغات محیطی

شرکت‌ها زمانی که به تبلیغات محیطی می‌رسند، باید از سنجه‌های کمی که در ایران حاکم است استفاده کنند.

اندازه ی بیلبورد

ارتفاع بیلبوردها باعث می‌شود میدان دید کاربر زیاد و موثر باشد، یا بیلبورد متحرک  باشد، یا طرح‌هایی که روی آن قرار می‌گیرد در مسیر مسافرت یک مشتری جالب توجه باشد. بیلبوردهایی هستند که آگاهی رسانی و اطلاع رسانی راجعبه یک محصول یا یک برند جدید می‌یاشند اما بیلبوردهایی نیز هستند که نزدیک‌ترند و میزان توقف مخاطب بیشتر است؛ مثل استرابردها، با این‌ها می‌شود، ارتباط نزدیک‌تری به لحاظ حسی با مخاطب ایجاد کرد، این فاصله می‌تواند حس مخاطب به بیلبورد را نیز تغییر بدهد. اندازه ‌ی بیلبورد و ارتفاع بیلبورد باید مناسب باشد، نباید به گونه‌ای باشد که یک وسیله‌ نقلیه بتواند بیاید جلوی تبلیغات محیطی شما که هنوز تیلیغی روی آن منتشر نشده است را بگیرد.

یک بیلبورد بزرگ در اتوبان همت چه حسی را به مخاطب القا می کند؟

زاویه مناسب بیلبوردها

زاویه مناسب  بیلبورد با خیابان باید صفر یاشد، هر چه زاویه بیلبورد شما نسبت به یک اتوبان  یا یک خیابان عمودی‌تر باشد بالطبع مناسب تر است و نیازی نیست که مخاطب برای مشاهده این بیلبورد سرش را بچرخاند. بیلبورد برندهای معروف مثل مک دونالد و نظایر آن‌ها که روی دیوار نصب شده‌اند برای ارتباط با عابر پیاده بوده‌اند و خلاقیت در آن‌ها موج می‌زند  و باعث جلب توجه عابر پیاده می‌شوند.

محیط اطراف بیلبورد

زمانی که شما در حال انتخاب بیلبوردی را انتخاب می‌کنید حتما اگر مشاور یا حتی اگر سفارش دهنده‌ی تبلیغات هستید، مراجعه‌ی شخصی و حضوری داشته باشید. علت؟ زیرا گرافیک حاکم بر اطراف بیلبورد تاثیر به‌سزایی بر روی دیده شدن، نشدن و حس مثبت، منفی  طرح دارا می‌باشد. براساس Guide Line های بصری برند به طراحی می‌پردازیم، اما یادمان نرود، اگر محلی که بیلبورد ما واقع شده است از این قواعد دور یا برنامه‌های آلترناتیو  را  در این بصر مورد برنامه ریزی یا پیش‌بینی قرار نداده‌اید باید مقداری تامل کنید یا طرح‌تان را با توجه به محیط طراحی کنیم یا از آن طراحی محیطی صرف‌نظر کنید و از جایگاه آن‌ها در آن مسیر استفاده کنید.

مخاطب

از یک منظر دو نوع مخاطب دارید، آن‌هایی که پیاده و آن‌هایی که سواره هستند. تبلیغات محیطی داریم که این دو را پوشش می دهند؛ به همین علت براسا Target market ای که داریم باید برای این دو نوع مخاطب تبلیغات را انجام دهیم. که این نوع تبلیغ می‌تواند برای ما امتیاز مثبت یا منفی داشته باشد.

تا بدین جا راجعبه بیلبوردها و تبلیغات محیطی صحبت کردیم و در ادامه راجعبه بیلبوردها و تبلیغات محیطی و تاثیر آن‌ها بر دیجیتال مارکتینگ صحبت می‌کنیم.

تاثیر بیلبوردها و تبلیغات محیطی بر دیجیتال مارکتینگ

در بازاریابی سنتی به راحتی به مخاطبان محلی خود دسترسی دارید و راحت می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید، مخصوصا اگر بخواهید در یک منطقه‌ی خاص جغرافیایی فعالیت کنید بیلبورد، مجلات محلی، تراکت تاثیر بسزایی دارند؛ به عبارتی دیگر بازاریابی سنتی در یک منطقه‌خاص بر سئوی محلی سایت ما نیز تاثیر گذار است.

در بازایابی سنتی که در این‌ مطلب بیشتر بیلبورد مد نظرمان است چون مردم به آن عادت کرده‌اند ارتباط بیشتری با آن برقرار می‌کنند و فرآیند جلب توجه مخاطب راحت‌تر اتفاق می‌افتد. مخاطب از طریق بصری با برند ما ارتباط برقرار کرده و در گوگل محصول و خدمت ما را جستجو می‌کند؛ این نوع کاربران مستقیم(redirect)  وارد سایت ما‌ می‌شوند و تعداد کلیک ها را بالا می‌برند. هنگامی که، وارد سایت شدند از این به بعد طراحی و نقشه راه و  موارد دیگر تاثیر گذارند که این کاربر را به مشتری تبدیل کنند یا خیر. دقت کنید که در بازاریابی سنتی ما روی تعداد زیادی مخاطب سرمایه گذاری می‌کنیم. که این مخاطبان لید های ما هستند و به راحتی با فرآیند لید و لید سازی می‌توانیم آنها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنیم.

منبع:

سایت علیجاه شهرباتوئی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *