Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۲۶ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ, شبکه های اجتماعی | بدون دیدگاه

بهترین روش بازاریابی چیست؟ ایمیل مارکتینگ یا شبکه‌های اجتماعی

بهترین روش بازاریابی چیست؟ ایمیل مارکتینگ یا شبکه‌های اجتماعی

در طی سالیان اخیر روند رو به رشد تعداد کاربران عضو در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و … این فرضیه را در ذهن ایجاد می‌کند که شاید ایمیل مارکتینگ کارآیی خود را از دست داده است. اما برای پاسخ به این سوال که بهترین روش بازاریابی اینترنتی ایمیل است یا شبکه‌های اجتماعی، باید از چند جهت موضوع را بررسی کنیم.

تعداد مخاطبان

در ابتدا به تعداد مخاطبان می‌پردازیم. طبق آمار بدست آمده تعداد کاربرانی که از ایمیل استفاده می‌کنند، ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر می‌باشد. در صورتی که تعداد کاربران فیسبوک به ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر رسیده است. این تعداد کاربر در سراسر دنیا بسیار زیاد است، اما هنوز به تعداد کاربران ایمیل نمی‌رسد و انتظار می‌رود، تعداد کاربران ایمیل افزایش یابد و پیش بینی می‌شود، تا سال ۲۰۱۹ به ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.

سال۲۰۱۵۲۰۱۶۲۰۱۷۲۰۱۸۲۰۱۹
حساب‌های ایمیل در سراسر جهان4,3534,6264,9205,2435,594
درصد رشد6%6%6%6%
کاربران ایمیل در سراسر جهان2,5862,6722,7602,8492,943
متوسط اکانت به ازای هر نفر3%3%3%3%

مقدار استفاده از ایمیل و شبکه‌های اجتماعی

طبق تحقیقات صورت گرفته می‌توان گفت، اکثر مصرف‌کنندگان بیش از استفاده از هر کانال ارتباطی، ابتدا ایمیل خود را چک می‌کنند.

افرادی که ابتدا ایمیل خود را چک می‌کنند، وظیفه مدارتر از افرادی هستند که صبح خود را با فیسبوک یا توئیتر آغاز می‌کنند.

کاربران فضای مجازی در پاسخ به این سوال که ایمیل را ترجیح می‌دهید یا شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک و… ایمیل را گفته‌اند. حدود ۹۱% آن‌ها ایمیل را انتخاب کردند و گفتند، حداقل یک‌بار ایمیل خود را چک می‌کنند.

می‌توان نتیجه گرفت، اکثر کاربران ابتدا ایمیل خود را چک می‌کنند و از این ابزار ارتباطی بیشتر از دیگر کانال‌های آنلاین استفاده می‌کنند. اما مهم‌ترین نکته این است که آن‌ها از ایمیل خود برای چه هدفی استفاده می‌کنند؟

با پژوهش‌های صورت گرفته شده، می‌توان گفت، حدود ۷۷% کاربران ایمیل را برای دریافت پیام‌های تبلیغاتی ترجیح می‌دهند. این بهترین خبر برای بازاریابان ایمیلی است.

هرچند وقتی صحبت از ارتباط شخصی به میان می‌آید، ممکن است، تصور کنید که مردم رسانه‌های اجتماعی را ترجیح می‌دهند. البته این هدفی است که رسانه‌های اجتماعی برای آن شکل گرفته‌اند.

بهریتن روش بازاریابی چیست؟

ایمیل یا شبکه اجتماعی، بهترین راه فروحتن کدام است؟

بر اساس تبلیغات مرکز اگزت تارگت(Exact Target) کاربران دریافت ایمیل تبلیغاتی را امری عادی می‌دانند و فروش محصول از طریق ایمیل برای آن‌ها کاملا پذیرفته است. جالب‌تر آنکه کاربران دریافت پیام تبلیغاتی را از طریق رسانه‌های اجتماعی امری غیر عادی می‌دانند و در بین آن‌ها کمتر پذیرفته است.

این مسئله را با یک مثال توضیح می‌دهیم؛ پیشنهادات خرید و تخفیف برای امر فروش بسیار حیاتی است، پس باید بدانید، کاربران و مشتریان چه کانالی را برای دریافت آن ترجیح می‌دهند و کجا به دنبال آن‌ها هستند. وقتی مردم به دنبال خرید هستند، ایمیل کانال ارتباطی است که انتخاب اول آن‌هاست.

۴۴% کاربران فضای مجازی، ایمیل‌های خود را به منظور دریافت تخفیف و یا پیشنهادات خرید از طرف شرکت یا سازمانی که می‌شناسند، چک می‌کنند. در حالی که فقط ۴% مردم از فیسبوک برای این موضوع استفاده می‌کنند. پس مشتریان شما منتظر دریافت تخفیف و پیشنهادات از طریق ایمیل‌شان هستند. اما نکته مهم این است که آیا واقعا این ایمیل‌ها منجر به فروش می‌شود و بهترین روش بازاریابی است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته از مرکز McKinsy iConsumer، حدود ۶۶% کاربران بیان کردند که در نتیجه ایمیل تبلیغاتی، خرید خود را انجام داده‌اند. در طرف مقابل بررسی همین وضعیت در میان شبکه‌های اجتماعی نشان داد که کاربران تنها ۲۰% در نتیجه تبلیغات فیسبوک خرید انجام داده‌اند و کمتر از ۶% از آن‌ها از طریق پیام‌های تبلیغی توئیتر خرید کرده‌اند.

پس جواب سوال بالا، بله است.

مالکیت

در انتها به بررسی وضعیت مالکیت ایمیل مارکتینگ در مقایسه با شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم. با ایمیل مارکتینگ شما مالک همه چیز هستید، اما با فیسبوک یا توئیتر یا هر شبکه دیگر شما مالکیت آن را برعهده ندارید. طبق قوانین سرویس‌دهی فیسبوک و توئیتر اکانت کاربری شما می‌تواند، به صورت یک‌طرفه مسدود شود. به طور مثال طبق قانون توئیتر در این مورد گفته؛ ما می‌توانیم تمام یا بخشی از سرویس‌های حساب شما را مسدود و یا دسترسی‌های شما را در هر زمان و به هر یا هیچ دلیلی محدود کنیم، چنانچه به این نتیجه رسیدیم که:

۱- شما مرتکب جرم شده و یا قوانین توئیتر را زیر پا گذاشته‌اید. ۲- چنانچه برای ما مشکلی ایجاد کنید و یا به طور بالقوه این احتمال برود که در آینده سازمان ما را تهدید خواهید کرد. ۳- در صورتی که حساب شما برای مدت طولانی بدون استفاده بماند. ۴- ما تعهدی در مورد استفاده تجاری طولانی مدت شما از حساب کاربری‌تان نخواهیم داد. ما در تمامی این موارد صاحب حق هستیم.

نتیجه گیری

در مقایسه بین ایمیل و شبکه‌های اجتماعی برای یافتن بهترین روش بازاریابی اینترنتی می‌توان گفت که ایمیل همچنان کانال اصلی کاربران برای برقراری ارتباط با برندهای معتبر به صورت آنلاین است. اما نمی‌توان از یکی استفاده کرد و از دیگری چشم پوشید. یک بازاریاب خبره سعی می‌کند، از هر دوی آن‌ها استفاده کند. استفاده از ایمیل مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی هر کدام با هدف خاصی است:

شبکه‌های اجتماعی برای جذب کاربران فضای مجازی به سمت وب‌سایت شما، گزینه‌ی مناسبی است. با این شبکه‌ها شما می‌توانید ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید. از نقش ایمیل مارکتینگ هم می‌توان به معرفی محصولات، هدایت و افزایش میزان فروش بیان کرد.

منبع: یاسراخگری و همورا

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *