Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۳ دی, ۱۳۹۶ در بیوگرافی و داستان موفقیت | بدون دیدگاه

با این تکنیک‌ها قبل از ۳۰ سالگی میلیونر شوید!

با این تکنیک‌ها قبل از ۳۰ سالگی میلیونر شوید!

گرنت کاردون (Grant Cardone)، کارشناس فروش بین‌الملل که از سوی روزنامه نیویورک تایمز به عنوان پرفروش‌ترین ناشر شناخته شده است، یکی از موفق‌ترین کارآفرینان و میلیونر های دنیا محسوب می‌شود. شوی رادیویی این فرد ثروتمند با عنوان Cardone Zone یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های رادیویی است. او تاکنون سه شرکت با عناوین کاردون اینترپرایز، هلدینگ املاک کاردون و گروه کاردون را تاسیس کرده است. او دیدگاه‌های کارشناسانه خود پیرامون فروش و تجارت را به عنوان یک فرد موفق برای ایجاد انگیزه در افراد، در پنج جلد منتشر و به فروش رسانده است. موضوعات کتاب او شامل مواردی همچون «فروش برای نجات، راهنمای نجات از مخمصه، اگز اول نباشی آخر می‌شوی، قوانین ۱۰X و بفروش یا به حراج برو» می‌شود.

اخیرا کاردون برای سایت شناخته شده کارآفرینی، مطلبی به تحریر آورده که ۱۰ میلیون راز میلیونر شدن را آموزش می‌دهد. در ادامه قصد داریم نکاتی از این نویسنده میلیونر را به شما معرفی کنیم. با کوتینت نیوز همراه باشید.

از نظر عمده مردم، میلیونر شدن و تا قبل ۳۰ سالگی به یک فرد پولدار تبدیل شدن بیش‌تر به یک رویا شبیه است تا واقعیت! اما از نظر منطقی این موضوع نه تنها فانتزی نیست، بلکه ممکن و در دسترس نیز است. من در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم و تقریبا ورشکسته و تا خرخره در قرض بودم؛ اما تا سن ۳۰ سالگی به یک میلیونر تبدیل شدم. در سن ۲۱ سالگی هیچ گاه به این فکر نکرده بودم که روزی به فرد پولداری تبدیل شوم. نه این که آرزویی در سر نداشته باشم، اما همیشه به این فکر می‌کردم کاری پیدا کنم که بتوانم خرج زندگی‌ام را در بیاورم. پس از آن که اوضاع مالی‌ام بهبود پیدا کرد و تبدیل به یک سرمایه‌دار شدم، همیشه در ذهنم کارهایی را که در این مدت انجام داده بودم و نکاتی که منجر به موفقیتم شد را مرور می‌کردم. حال قصد دارم ۱۰ گام موثر برای میلیونر شدن تا سن ۳۰ سالگی را با شما در میان بگذارم، با این امید که به دردتان بخورد.

دنبال پول بروید

در شرایط اقتصادی امروزی نمی‌توانید یک مسیر برای پولدار شدن داشته باشید و چشم به میلیونر شدن بدوزید. دوران تلاش برای یک درآمد و تضمین آن و به رفاه رسیدن به سر رسیده است. دیگر نمی‌توان در یک اداره سخت کار کرد و به رفاه دست یافت. امروزه هر فردی که قصد میلیونر شدن دارد باید نقشه راه داشته باشد و بر اساس برنامه‌ریزی عمل کند. اولین گام برای میلیونر شدن این است که درآمد خود را افزایش دهید، این افزایش را همیشه مد نظر داشته باشید و هر روز با خود تکرار کنید. به عنوان مثال درآمد من ۹ سال پیش ۳۰۰۰ دلار در ماه بود و حالا به ۲۰ هزار دلار در ماه افزایش یافته است. از همین امروز به دنبال پول بروید؛ این تصمیم شما را مجبور به این می‌کند که درآمدهای خود را کنترل کنید و فرصت‌ها را دریابید. منظور از افزایش درآمد این است که شما در هر روز باید به فکر یک منبع درآمد جدید باشید نه آن که فقط در یک کار فروش‌تان را بیش‌تر کنید؛ بلکه راه‌های کسب درآمدتان را افزایش دهید.

 

رازهای موفقیت گرانت کاردون

رازهای موفقیت گرانت کاردون

تظاهر نکنید؛ واقعا پولدار شوید

من اولین ماشین یا حتی اولین ساعت لوکس خود را تا زمانی که درآمد مناسبی نداشتم، تهیه نکردم. زمانی این کار را انجام دادم که چندین منبع درآمد مطمئن داشتم. حتی زمانی که به یک میلیونر تبدیل شدم نیز ماشین قدیمی خودم را سوار می‌شدم. این که سعی کنید خود را پولدار نشان دهید چیزی به شما اضافه نمی‌کند، یا حتی این که دیگران فکر کنند شما پولدار هستید. سعی کنید شما را به خاطر چارچوب‌های کاری‌تان بشناسند نه برای زرق و برق‌هایی که به زندگی اضافه می‌کنید.

برای سرمایه گذاری پس انداز کنید نه برای مواقع اضطراری

تنها دلیل پس انداز، استفاده از آن برای سرمایع گذاری است. پول پس اندازتان را در یک حساب امن و غیر قابل دسترس قرار دهید. هیچ گاه از این حساب برای کار دیگری استفاده نکنید؛ حتی برای امور اورژانسی! این کار شما را وادار می‌سازد که مرحله یک را دنبال کنید. یعنی برای نیازهای اورژانسی و سایر نیازها به دنبال درآمد دیگری باشید، نه آن که به پس اندازتان تکیه کنید.

من تا به امروز تقریبا سالی دو بار ورشکسته شده‌ام. دلیلش هم این بوده که مازاد پولم را در حسابی گذاشته‌ام که نتوانم به آن دسترسی داشته باشم. این سرمایه قرار است برای شما درآمد بیافریند نه این که تنها زخمی را درمان کند و از بین برود. به این فکر کنید که اگر این سرمایه را در اختیار نداشتید، ممکن است در آینده جدا از دور ماندن از آرزوهایتان، چالش‌های مالی داشته باشید که با درآمد روزمره شما حل نشود. فکر کنید اگر این پول را خرج کنید، پدر نان آور خانه را کشته‌اید و حالا کسی نیست که تامین‌تان کند. یا به این فکر کنید که گاوی در خانه دارید که شیر می‌دهد و هر سال برای شما گوساله‌ای می‌زاید؛ شاید فروشش بتواند سقف بالای سرتان شود اما قطعا از روز پس از فروشش گرسنه خواهید ماند.

حتما بخوانید: تکنیک‌های ذهنی برای مدیریت بهتر زمان

از وام‌های بدون کاربرد دوری کنید

برای خودتان یک قانون بگذارید که به هیچ دلیل پولی را قرض نگیرید که سودی برایتان ندارد. من برای خرید یک ماشین پولی قرض گرفتم و دلیلش این بود که آن ماشین برای من درآمد داشت. بیش‌تر افراد برای جامه عمل پوشاندن به آرزوهای کوچک‌شان وام‌هایی می‌گیرند که سال‌ها اقتصاد آن‌ها را به چالش می‌کشاند. خرید ماشین، خرید ال سی دی یا حتی سفر دلایل خوبی برای گرفتن وام نیستند. وام باید سرمایه زایشی شما را افزایش دهد، نه آن که تنها بر بدهی‌های شما بیفزاید تا به اصطلاح تفریحی به زندگی شما افزوده شود. افراد پولدار فقط در صورتی وام می‌گیرند که بخواهند آن را سرمایه کنند و منبع درآمدهایشان را افزایش دهند. مردم فقیر وام می‌گیرند تا چیزهایی بخرند که مردم پولدار را پولدارتر کنند.

با پول همچون یک عاشق حسود برخورد کنید

میلیون‌ها نفر آرزوی آزادی مالی دارند، اما تنها آنهایی که آن را در اولویت خود قرار می‌دهند، میلیونر می‌شوند. برای آن که پولدار شوید و پولدار بمانید، باید این کار را در اولویت خود قرار دهید. پول همچون یک عاشق حسود است. به آن بی‌توجه شوید، آن هم به شما بی‌توجه می‌شود. شاید حتی بدتر از شما، ترکتان می‌کند و به سراغ کسی می‌رود که پول در اولویتش باشد. پول با کسی می‌ماند که آن را دوست داد و برای نگه داشتنش برنامه می‌چیند. خود را بی‌نیاز از درآمد بدانید، پول از شما دوری می‌کند.

پول هیچ گاه نمی‌خوابد

پول چیزی راجع به ساعت، برنامه ریزی یا تعطیلات نمی‌داند؛ پس شما هم آن‌ها را فراموش کنید. پول عاشق افرادی است که چارچوب‌های کاری قوی دارند. من وقتی ۲۶ سال سن داشتم، در فروشگاهی کار می‌کردم که تا ساعت ۷ عصر باز بود؛ اما همیشه می‌توانستید من را تا ساعت ۱۱ شب در حال فروش بیش‌تر از تایم معمول مشاهده کنید. هیچ وقت تلاش نکنید که زرنگ‌ترین یا خوش شانس‌ترین فرد باشید. تا جایی که می‌توانید کار کنید تا تضمین دهید که از همه بیش‌تر کار می‌کنید. کار کردن بیش‌تر به شرط داشتن درآمد بیش‌تر! هیچ وقت در شرایطی قرار نگیرید که کار می‌کنید اما درآمدی را برای خود متصور نشوید.

فقر هیچ معنایی ندارد

من زمانی فقیر بودم و این حس خیلی بدی داشت. همیشه به قدر قناعت پول داشتم و این واقعا برایم دردناک بود. باید همه ایده‌ها و مسائلی که منجر به فقر شما می‌شود را حذف کنید. به قول بیل گیتس، این که شما فقیر به دنیا بیایید تقصیر شما نیست اما اگر فقیر از دنیا بروید، دیگر کسی جز خودتان مقصر نیست. شما باید واژه فقر را برای خود بی‌معنا کنید. باید به نحوی عمل کنید که همیشه درآمد لازم برای نیازها و حتی بیش‌تر را داشته باشید و در کنار آن راهی برای پس انداز و سرمایه گذاری نیز باشد.

 

رازهای موفقیت گرانت کاردون

رازهای موفقیت گرانت کاردون

یک مربی میلیونر پیدا کنید

بیش‌تر ما در طبقه متوسط یا فقیر جامعه به دنیا می‌آییم و همیشه خودمان را در محدودیت‌ها و ایده‌های همان گروه نگاه می‌داریم. من همیشه کارهای میلیونرها را مطالعه می‌کنم و آن کارها را دو برابر بای خودم اجرایی می‌کنم. برای خوتان یک مربی شخصی میلیونر بیابید و همیشه کارهایشان را مطالعه کنید. بیش‌تر افراد پولدار شدیدا سخاوتمند هستند و دانش و منابع خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. ایده‌ها و افکار یک میلیونر شاید نتواند برای شما کسب و کار شود اما قطعا می‌تواند شما را در مسیر کسب و کار فعلی‌تان جلو بیندازد. همیشه ایده‌های خوب ذهن را باز می‌کند.

از پول خود برای برداشتن وزنه‌های سنگین استفاده کنید

سرمایه گذاری در واقع جام مقدس میلیونر شدن است. این جام را باید سر بکشید تا کامیاب شوید. این واقعیت را سرلوحه خود قرار دهید که سرمایه شما باید درآمد بیش‌تری از کار شما بیافریند. اگر درآمد مازاد نداشته باشید، نمی‌توانید سرمایه گذاری کنید. دومین جایی که من کارم را در آن شروع کردم، شرکتی بود که ۵۰ هزار دلار برای سرمایه گذاری از من طلب کرد؛ آن شرکت در ۱۰ سال گذشته هر ماه به من ۵۰ هزار دلار سود می‌دهد. سومین شرکت سرمایه گذاری من در حوزه املاک بود؛ جایی که من با ۳۵۰ هزار دلار سرمایه آغاز به کار کردم. آن پول تقریبا بخش عظیمی از دارایی‌های من بود، اما همچنان آن سرمایه را امروز دارم و برای من درآمدزایی دارد. سرمایه گذاری تنها دلیل برای انجام دیگر گام‌های میلیونر شدن است و پول شما باید کار کند و وزنه‌های سنگین را برای شما بردارد.

برای ۱۰ میلیون دلار گام بردارید، نه برای یک میلیون دلار

تنها اشتباه مالی من در طول عمرم این بود که به اندازه کافی بزرگ فکر نکردم. شما را به این تشویق می‌کنم که به بیش از یک میلیون دلار فکر کنید. روی این سیاره خاکی اصلا قحطی پول نیست، تنها تعداد کمی از افراد هستند که به اندازه کافی بزرگ فکر می‌کنند. آرزوها باید بزرگ و باورآفرین باشند. باید فرد را نگران کنند. نگران این که به آن آرزو دست نیافته است. اگر این طور باشد هر ساعت به دنبال آن می‌رود و همچون قسطی که باید پرداخت شود، برای آن بال بال می‌زند.

با دنبال کردن این ۱۰ گام، تضمین می‌کنم که پولدار خواهید شد. سعی کنید از افرادی که می‌گویند آزادی مالی یک طمع ذاتی است دوری کنید. از طرح‌های یک شبه پولدار شدن دوری کنید، چارچوب کاری داشته باشید و هیچ وقت تسلیم نشوید. زمانی که یک میلیونر شدید برای کمک به دیگران اشتیاق داشته باشید و به همه کمک کنید که به یک میلیونر تبدیل شوند.

منبع: برترین‌ها

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *