Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 20 مه, 2018 در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

اگر از ما بپرسند بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان چه نام دارد، به طور قطع پاسخ ما “گوگل” خواهد بود. حال اگر از ما بپرسند دومین موتور جستجوی بزرگ دنیا چه نام دارد، پاسخ چیست؟ شاید نام بردن از سایت تخصصی محتوای ویدئویی دور از ذهن باشد؛ اما پاسخ صحیح “یوتیوب” است.

یوتیوب، ماهیانه ۱.۵ میلیارد کاربر آنلاین دارد و تنها محلی برای تماشای ویدئوهای طنز محسوب نمی‌شود؛ بلکه منبعی برای پاسخ به سوالات کاربران است.

روزانه یک میلیارد ساعت از ویدئوهای یوتیوب در سراسر جهان دیده می‌شود. تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن هستند که تا سال ۲۰۲۱ حدود ۸۲ درصد از حجم اینترنت به ویدئو اختصاص داده خواهد شد. تمام بازاریابان نیز بر این عقیده هستند که ویدئو نقش مهمی در آینده بازاریابی خواهد داشت.

حال این سوال پیش می‌آید که کسب و کار شما چگونه از مزایای ویدئو مارکتینگ بهره خواهد برد؟ یوتیوب فرصت مناسبی برای بازاریابی ویدئویی برندها فراهم کرده است؛ اما چگونه باید از آن استفاده کرد؟

در ادامه قصد داریم چهار ایده کاربری جهت ساخت ویدئوهای جالب، خلاق و درگیرکننده به شما ارائه دهیم تا در بازاریابی ویدئویی مورد استفاده قرار دهید.

 

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

 

با بازاریابی ویدئویی راه حلی برای حل مشکلات ارائه دهید

ویدئوها پلتفرم مناسبی برای پاسخ به سوالات هستند. شما می‌توانید با استفاده از ویدئو به سوالات مشترک مشتری‌های برند خود پاسخ دهید. به عنوان مثال یک رستوران می‌تواند ویدئویی در مورد آداب انعام دادن به کارمندان رستوران تهیه و آپلود کند. یک طراح جواهر می‌تواند ویدئویی پیرامون نحوه تعویض باتری ساعت در اختیار عموم قرار دهد. یک پیمانکار می‌تواند نحوه اندازه‌گیری مساحت اتاق را در یک ویدئو آموزش دهد.

البته باید توجه داشت که این ویدئوهای نحوه انجام کار برای نمایش در جلسات مهم شرکت مناسب نیستند؛ بلکه شرکت را به عنوان منبع خوبی از اطلاعات مفید به کاربران معرفی می‌کنند.

تفاوت‌ها را نشان دهید

نشان دادن تفاوت محصولات یکی از ایده‌های جالبی است که برای ساختن ویدئو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در یک ویدئو شرایط استفاده از هر محصول برند و جزئیات کار با آن را برای کاربر توضیح دهید. این ویدئوها به کاربر کمک می‌کنند تا راحت‌تر نسبت به انتخاب محصولات اقدام کند و از خرید خود راضی باشد.

نحوه انتخاب محصول را توضیح دهید

گاهی اوقات محصولات تبلیغ شده در یوتیوب بسیار پیچیده هستند. سعی کنید ویدئوهایی درست کنید و در آن‌ها بگویید که هنگام خرید چه معیارهایی باید مورد توجه قرار گیرند. ویژگی‌های کلیدی محصول، حدود قیمت و سوال‌هایی را که باید از فروشنده پرسیده شود، ب طور کامل بیان کنید.

 

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

با ایده‌های بازاریابی ویدئویی آینده بازاریابی خود را تضمین کنید

 

نحوه کار با محصول خود را توضیح دهید

بازاریابی ویدئویی باعث می‌شود مشتری نسبت به خرید محصول مصمم شود یا آن را برای همیشه کنار بگذارد. فرض کنید در یک ویدئو به مخاطبان نشان دهید نصب و استفاده از محصولی که تولید کرده‌اید تا چه اندازه آسان است. در این ویدئوها روی نمایش ویژگی‌های اصلی تمرکز کنید؛ اما ویژگی‌های جانبی و فرعی را نیز به طور کامل توضیح دهید. نشان دادن میان‌برهای نرم افزار و جیب مخفی لباس، نمونه‌هایی از ویژگی‌های فرعی محصول هستند.

آینده بازاریابی در تولید محتوای ویدئویی است

با اضافه کردن ویدئو به استراتژی بازاریابی، کسب‌وکار شما نیز بخشی از ترافیک حجیم یوتیوب یا دیگر سرویس‌دهنده‌ها را به خود اختصاص خواهد داد. مراحل حضور مشتری در هر مرحله از کسب‌وکار را در نظر بگیرید و برای هر مرحله محتوای ویدئویی تولید کنید. بعد از آماده شدن چند ویدئو، آن‌ها را به اشتراک بگذارید و برای بالا بردن تعداد بیننده‌ها تلاش کنید. از ویدئوهای خلاقانه برای پاسخ به سؤال‌ها و معرفی آپدیت‌های محصول استفاده کنید. برای هر ویدئو اقدام به عمل مناسبی در نظر بگیرید، توضیحات متنی مناسب تهیه کنید و تصویر بندانگشتی   (Thumbnail)  مناسبی برای نمایش محتوای ویدئو تهیه کنید.

منبع: زومیت

مطالعه مطلب پیش را از دست ندهید: راهکارهایی برای بهینه سازی فرم ورود کاربر

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *