Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۱۹ تیر, ۱۳۹۷ در سئو و بهینه سازی | بدون دیدگاه

این ۴ اشتباه را در سئو وب سایت خود انجام ندهید.

این ۴ اشتباه را در سئو وب سایت خود انجام ندهید.

همانطور که می‌دانیم سئو وب سایت یک پروسه طولانی مدت و دائمی می‌باشد که سبب می‌شود یک سایت در نتایج جستجو به رتبه مناسبی برسد و بازدیدکنندگان سایت افزایش یابد. این امر به دلیل تغییرات مداوم الگوریتم موتورهای جستجو و آپدیت‌های پیاپی آن می‌باشد.

گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها در نتایج و انتخاب بهترین سایت از الگوریتم‌های فراوانی استفاده می‌کند. افراد متخصص در سئو و وبمسترها با اتکا به علم، دانش، تجربه و آشنایی که با این الگوریتم‌ها دارند، در تلاش هستند، سایت‌ها را به گونه ای بهینه‌سازی کنند، که بر اساس معیار‌های گوگل باشند و در صدر نتایج به نمایش در بیایند.

مهمترین عوامل در فرآیند سئو دقت، صبر و تحمل می‌باشد، اما متاسفانه در این پروسه اشتباهاتی رخ می‌دهد که نه تنها نتیجه آن به تعویق افتادن فعالیت شما بلکه باعث می‌شود، کار شما نتیجه مثبتی نداشته باشد.

سئو وب سایت

در ادامه به برخی از این اشتباهات اشاره کرده‌ایم:

  • کلمات کلیدی؛ اولین قدم

قبل از شروع هر کاری باید به تحقیق کلمات کلیدی برای سایت بپردازیم. انتخاب کلمات کلیدی باید بر مبنای اهداف سایت مورد نظر و همچنین ساسیت‌های کلی آن باشد. این اولین قدم در راستای سئوی وب سایت می‌باشد که مرتبط با نتیجه دادن و ندادن نهایی کار است. اولین کلمه کلیدی برای هر سایت، نام سایت است، در صورتی که این کار را انجام ندهید، ممکن است در جستجوی نام سایت شما، سایت‌های دیگر در اول قرار گیرند و شما بعد از آن‌ها!! بعد از انتخاب کلمات کلیدی مهم برای سایتتان نکته حائز اهمیت نحوه استفاده از آن‌ها است، متاسفانه استفاده نابجا و پشت سر هم از کلمات کلیدی برای افزایش چگالی کلمه از رایج‌ترین اشتباهات سئوکاران است، که برای موتورهای جستجوگر خوشایند نیست و الگوریتم جدید گوگل این موارد را به خوبی تشخیص می‌دهد و به جریمه کردن سایت ختم می‌شود.

  • لینک‌سازی داخلی؛ بسیار مهم اما خطرناک

لینک سازی یکی از تاثیرگذارترین کارها برای سئو وب سایت می‌باشد، که باید طبق قاعده صورت گیرد. طبق این قاعده کلی و حدودی، در هر صفحه با توجه به طول محتوای آن بین ۰ تا ۱۰ لینک کفایت می‌کند. اما نکته دیگر در لینک سازی این است که لازم نمی‌باشد از تمامی صفحات به هم لینک داده شود. این اشتباه سئو از بارزترین اشتباهات در لینک سازی داخلی می‌باشد که ساختار و معماری سایت را طوری می‌کند، که از تمامی صفحات به تمامی صفحات دیگر لینک مستقیم وجود داشته باشد، که برای سئو وب سایت بسیار خطرناک است. در لینک سازی داخلی به طلایی ترین نکته بسنده می‌کنیم؛ تنها از صفحات کم اهمیت‌تر به صفحات مهم‌تر سایتتان لینک دهید، نه بلعکس!!

  • بهینه سازی تصاویر؛ جذاب‌ترین راز مخفی سئو

وجود تصاویر گرافیکی زیبا دارای نتایج مثبتی برای هر سایت است. یکی از راه‌های جذاب نمودن محتوای تولید شده، استفاده از عکس می‌باشد. اما یک مسئله ای که نباید فراموش شود، این است که موتورهای جستجو قادر به دیدن عکس نمی‌باشند، بلکه فقط توضیحات مربوط به آن‌ها و میزان مرتبط بودن با عنوان را بررسی می‌کنند. پس برای بهینه‌سازی تصاویر لازم است، که توضیحات عکس و همچنین توضیحات متای جایگزین به خوبی و مرتبط با عنوان و کلمه کلیدی انجام شود.

حتما بخوانید: نحوه بررسی وضعیت سئوی سایت‌های رقیب

  • محتوا؛ پادشاه سئو

تولید و تنظیم محتوا برای سایت کار آسانی نیست و نیاز به دانش و زمان دارد. اگر محتوای خوب تولید کنید، گوگل شما رو پیدا خواهد کرد. اما یکی از بدترین اشتباهات در مسیر سئو وب سایت که ناشی از تنبلی و ناآگاهی رخ می‌دهد کپی کردن محتوا و متن‌ سایت‌های دیگر است. نتیجه این کار کم شدن اعتبار سایت است.

با استفاده از نکات زیر بدون اشتباه از محتوای سایت‌های دیگر استفاده کنید.

  • تغییر جمله بندی ها و ویرایش مجدد

  • اضافه و کم کردن چند سر تیتر

  • جا به جا کردن ترتیب متن

با استفاده از این چند تکنیک ساده، احتمال تشخیص کپی بودن محتوا را بسیار کاهش دهید.

در این مقاله سعی شد به ۴ مورد از رایج‌ترین اشتباهات در سئو وب سایت پرداخته شود، در صورتی که اشتباهات در این مسیر بیشتر است، امیدوارم از نکات گفته شده در سایت خود استفاده کنید.

منبع: سایت استوری و وب برندینگ

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *