Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۲۳ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

اصطلاحات رایج در ایمیل مارکتینگ را بدانیم

اصطلاحات رایج در ایمیل مارکتینگ را بدانیم

اگر از ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنید، حتما با اصطلاحات این حوزه برخورد کرده‌اید. در ادامه سعی داریم، با تعاریفی ساده شما را با اصطلاحات رایج در ایمیل مارکتینگ آشنا کنیم.

Opened

افرادی که ایمیل شما را باز می‌کنند، در لیست Opened قرار می‌گیرند. تعداد ایمیل‌های باز شده به تعداد کل ایمیل‌های ارسال شده نرخ باز شدن یا Opened Rate می‌گویند که این عدد با درصد نشان داده می‌شود. نرخ ۱۰۰ درصد بهترین حالت است که به دلایلی به ندرت اتفاق می‌افتد. نرخ ۲۰ الی ۳۰ درصدی، برای این پارامتر عدد مناسبی خواهد بود.

Clicked

پاسخ استانداردی برای تعریف این پارامتر وجود ندارد. شرکت‌های مختلف این پارامتر را به گونه‌های مختلف اندازه‌گیری می‌کنند. آیا همه کلیک‌ها اندازه‌گیری می‌شود یا یک کلیک به ازای هر ایمیل باز شده؟ ما Click Rate را اینگونه تعریف می‌کنیم، نسبت تعداد ایمیل منحصر به فرد کلیک شده به تعداد کل ایمیل ارسال شده که آن را با درصد می‌سنجند. نرخ کلیک شدن ۵ درصد از کل ایمیل‌های ارسالی عدد مناسبی خواهد بود.

HTML Email یا Plain Text Email

دو نوع ایمیل برای ارسال وجود دارد، ایمیل‌های HTML شامل رنگ، گرافیک، جدول و ایمیل‌های Plain Text که فقط به صورت متنی ساده می‌باشد. ارسال هر دو نوع ایمیل از آن جهت بهتر است که همه کلاینت‌های دریافت ایمیل، ایمیل‌های HTML را دریافت نمی‌کنند.

Bounced

اگر شرایطی اتفاق بیفتد که ایمیل به مخاطب نرسد، آن ایمیل Bounced می‌شود. یعنی هرگاه ایمیل Deliver نشود و برگشت بخورد، آن آدرس ایمیل در لیست Bounced قرار می‌گیرد. آدرس ایمیل اشتباه، پر بودن حجم فضای ایمیل مخاطب که امکان دریافت ایمیل نداشته باشد و یا خاموش بودن سرور دریافت‌کننده از عوامل Bounced شدن می‌باشد. این لیست‌ها به دو گروه تقسیم می‌شوند:

Hard Bounced

این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که ایمیل دریافت کننده اشتباه بوده و یا به طور کل منقضی شده است که در این حالت پنل ارسال ایمیل به طور اتوماتیک آدرس ایمیل را از لیست شما خارج می‌کند.

Soft Bounced

این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که یک مشکل نرم افزار در سمت گیرنده وجود داشته باشد، مثلا حجم فضای ایمیل گیرنده پر شده باشد یا یک خطای نرم‌افزار در سمت گیرنده اتفاق بیفتد. این ایمیل‌ها ممکن است در ارسال بعدی بدون مشکل باشند.

اصطلاحات رایج در ایمیل مارکتینگ

 

Email Provider

به شرکت‌ها یا ارئه دهندگان سرویس که از طریق آن‌ها می‌توان ایمیلی دریافت یا ارسال نمود، Email Provider گفته می‌شود. یاهو، جیمیل و هات میل از سرویس دهندگان رایگان می‌باشند.

باید در پنل‌های ارسال ایمیل مارکتینگ سرویس‌دهنده خودتان را به عنوان ارسال‌کننده ایمیل‌ها تعریف کنید و از آنجا که در ایمیل مارکتینگ استفاده از سرویس‌های رایگان توصیه نمی‌شود، باید از شرکتی که هاست، ایمیل یا سایت خود را از آنجا گرفته‌اید بخواهید DNSهایی را برایتان تنظیم کند.

این مطلب را از دست ندهید: نقش ایمیل مارکتینگ در بازاریابی

Spam

ایمیل‌های اسپم توسط سرویس دهنده های ایمیل درجه بندی شده و در Inbox ایمیل شما قرار داده نمی‌شود. در این حالت مخاطب ایمیل هیچ‌گاه ایمیل‌ها را مشاهده نمی‌کند و یا برای دیدن آن باید به لیست اسپم خود سر بزند. درجه بندی صورت گرفته شده به صورت اتوماتیک و بر اساس الگوریتم است که در طراحی ایمیل باید به آن موارد توجه کرد. نرخ اسپم شدن ایمیل‌های ارسالی مشخص نمی‌شود، ولی می‌توان گفت درصدی از ایمیل‌های باز نشده خواهد بود. لذا توجه به اصول طراحی و ارسال ایمیل جهت جلوگیری از Spam بسیار حساس و مهم است.

Spam Complaint

اگر مخاطب ایمیل تشخیص بدهد ایمیل ارسالی شما منفعتی برای او ندارد، آنگاه با کلیک بر روی دکمه‌ای این موضوع را به سرویس دهنده ایمیل اطلاع می‌دهد که در این حالت Spam Complaint رخ می‌دهد. در این حالت نه تنها کاربر از دریافت مجدد ایمیل‌های شما انصراف داده است، بلکه این اتفاق را به صورت اعتراضی بیان کرده است، تا ضمن کاهش امتیاز شما احتمال Spam خودکار را افزایش دهد.

نرخ Spam Complain بر اساس تعداد مشخص می‌شود. در اکثر پنل‌ها اگر تعداد اعتراض‌ها بیش از ۰٫۰۵ درصد ایمیل‌های ارسالی باشد، پنل شما غیر‌فعال می‌گردد.

Subscriber/subscriber

در حوزه ایمیل مارکتینگ Subscribe به عملیاتی گفته می‌شود که فرد(Subscriber) در خبرنامه ثبت‌نام می‌نماید. در واقع Subscriberها اعضای خبرنامه های شما هستند.

Unsubscribe

یعنی توانایی مشترکین برای انصراف از اشتراک خود در لیست ایمیلی شما. دو نوع انصراف وجود دارد انصراف کلی یا انصراف از یک لیست خاص.

قراردادن لینک لغو عضویت توسط شما انجام می‌گیرد که با این کار ضمن حفظ حقوق مخاطب خود احتمال Spam Complain را کاهش می‌دهید. قطعا باید کاری کرد که تعداد لغو عضویت ناچیز باشد.

Double opt-in یا Opt-in

سه نوع لیست ایمیل وجود دارد، Opt-in، لیست‌هایی هستند که کاربران یکبار در آن‌ها ثبت نام کرده‌اند و اجازه ارسال ایمیل را به شما داده‌اند، Double Opt-in کاربرانی هستند که علاوه بر ثبت‌نام در لیست ایمیلی شما از طریق لینکی در ایمیل خود این ثبت‌نام را دوباره تایید کرده‌اند. نوع سوم لیست‌های لید می‌باشند که به صورت دستی تولید شده است.

Call To Action

در فضای مجازی مانند وب‌سایت و یا ایمیل‌های تبلیغاتی، عبارت (CTA) Call To Action به یک بنر، کلید، شکل گرافیکی خاص و یا مطلبی گفته می‌شود که کاربران را متقاعد به کلیک بر روی آن نموده تا بواسطه‌ی آن اهداف مهم وب‌سایت یا ایمیل محقق گردد.

در این مقاله سعی شده است که شما با اصطلاحات رایج در ایمیل مارکتینگ آشناییت پیدا کنید تا در استفاده از این حوزه به مشکل برنخورید.

منبع: همورا و گویا آی تی

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *