Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 3 ژوئن, 2018 در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

همانند هر صنعت دیگری، چشم‌انداز بازاریابی نیز نسبت به گذشته با تغییرات بسیاری مواجه بوده است. امروزه استراتژی‌های بازاریابی، کانال‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و شما به عنوان یک بازاریاب مستلزم آن هستید که هر چند مدت یک بار بررسی‌هایی را از استراتژی‌های خود انجام دهید.

همان طور که مستحضرید، بازاریابی از جمله آن مشاغل پرخطری است که می‌تواند تنها با یک اشتباه تمام زحمات و منابع مالی‌تان را به هدر دهد. از این رو بر آن شدیم تا با ارائه این مطلب، اشتباهات بازاریابی که می‌توانند یک کسب و کار را در سال ۲۰۱۸ به خطر اندازند، مورد بررسی قرار دهیم.

عدم دگرگونی از شخصی‌سازی به فردگرایی

این روزها همه جا صحبت از شخصی‌سازی است؛ اما بازاریابان هنوز برای ایجاد یک تجربه معنادار برای مشتریان در جدال هستند. به جای آن که از خود بپرسید آیا پیام‌هایتان را شخصی‌سازی می‌کنید یا نه، بهتر است پاسخ این پرسش‌ها را دهید:

  • آیا هنوز هم با ذکر نام مشتریانتان شخصی‌سازی انجام می‌دهید؟
  • آیا از بینش فردی استفاده می‌کنید؟

عدم تابعیت از قانون ۸۰/۲۰

شاید تا به حال در مورد قانون ۸۰/۲۰ شنیده‌اید. این قانون که با نام اصل پارتو نیز شناخته می‌شود، می‌گوید که ۸۰ درصد تاثیر از ۲۰ درصد عوامل ناشی می‌شود. اما آیا شما این قانون را در بازاریابی خود به کار می‌گیرید؟

چه تمرکز شما روی بازرایابی محتوایی باشد، چه شبکه‌های اجتماعی و چه بازاریابی ایمیلی، ۸۰ درصد از تلاش‌های شما باید روی ارائه ارزش به مشتریان متمرکز شود و ۲۰ درصد از تلاش‌های خود را به فعالیت‌های ترویجی اختصاص دهید. این کار موجب تعامل مشتریان شده و یک رابطه بلند مدت را می‌سازد.

 

شما این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

شما این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

 

نادیده گرفتن بازاریابی حفظ؛ یکی از مهم‌ترین اشتباهات بازاریابی

بازاریابی حفظ باید ستون فقرات استراتژی بازاریابی شما باشد. حتما می‌پرسید چرا؟ به دو دلیل: اول آن که فروش به کسی که با او ارتباط برقرار کرده‌اید آسان‌تر است و دوم این که فروش به مشتریان فعلی سود بیش‌تری برایتان دارد.

  • بد نیست به این آمارها هم نگاهی بیندازید: سود فروش به مشتریان فعلی چیزی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است؛ اما سود فروش به مشتریان احتمالی بالقوه فقط بین ۵ تا ۲۰ درصد است.
  • هزینه به دست آوردن یک مشتری جدید حدود ۶ تا ۷ برابر حفظ مشتری فعلی است.
  • زمانی که فردی به مشتری شما تبدیل می‌شود، اطمینان حاصل کنید که بازاریابی‌تان به او متوقف نمی‌شود. این روزها ایجاد وفاداری بسیار مشکل است.

مطالعه مطلب پیش را از دست ندهید: با شروین پیشه ور کارآفرین ایرانی آمریکایی سیلیکون ولی آشنا شوید

مستند نکردن استراتژی بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی بهترین ابزار شما برای متمایز شدن از دیگران است. این رویکرد از بازاریابی توسط حدود ۹۴ درصد از کسب و کارهای کوچک، ۹۳ درصد از کسب و کارهای B2B و ۷۷ درصد از سازمان‌های B2C مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استراتژی بازاریابی محتوایی را پیش از شروع به ایجاد داستان و سایر موارد برای نام تجاری خود مستند کنید. این کار نه تنها تولید و توزیع محتوا را ساده می‌کند، بلکه تاثیرگذاری آن را نیز افزایش می‌دهد.

 

شما این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

شما این اشتباهات بازاریابی را مرتکب نشوید

 

نادیده گرفتن کانال‌ها و پلتفرم‌های جدید

موفق‌ترین شرکت‌ها در دنیای کنونی آن شرکت‌هایی هستند که از کانال‌ها و پلتفرم‌های جدید استفاده می‌کنند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این شرکت‌ها فقط به کانال‌ها و استراتژی‌های قدیمی پایبند نمی‌مانند. بر اساس مطالعات مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد، خرده‌فروشی‌هایی که از چندین کانال استفاده کرده‌اند نسبت به کسب‌وکارهایی که از یک کانال استفاده می‌کنند، سود بیشتری به دست آورده‌اند.

از آن جایی که دنیای دیجیتال مدام در حال تکامل است، استفاده از کانال‌های بازاریابی نوظهور برای ارتباط با مشتری یک ضرورت است.

استفاده از ایمیل به عنوان ابزار تبلیغاتی

دوره‌ای در بازاریابی ایمیل وجود داشت که ایمیل صرفا برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. متخصصان مدرن می‌دانند بازاریابی ایمیلی نقش مهمی در ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد به منظور درگیر کردن، تبدیل و حفظ مشتریان دارد. نادیده گرفتن این مسئولیت‌ها نوعی دیگر از اشتباهات بازاریابی است و می‌تواند پیامدهای جدی برای هر کسب‌وکار آنلاین داشته باشد. اگر می‌خواهید بازاریابی ایمیلی‌تان موفقیت‌آمیز باشد، باید یک تغییر ذهنی مهم را بپذیرید: از ایمیل به عنوان یک ابزار تعامل استفاده کنید، نه یک ابزار تبلیغاتی.

عدم صرف زمان روی پردازش پیام

اگر پیش از ارسال پیام به مخاطب زمانی برای پردازش آن اختصاص نمی‌دهید، بدانید که سخت در اشتباه هستید. به این موضوع فکر کنید که می‌خواهید مشتریان بالقوه‌تان چه چیزی را باور کنند. فرقی نمی‌کند که مطلب‌تان را از طریق وبلاگ، ایمیل، فیس‌بوک و … به اشتراک می‌گذارید؛ هر کلمه‌ای که می‌نویسید باید پیام‌تان به وضوح و به شیوه‌ای قانع کننده انتقال یابد. در بازاریابی تنها کانال اهمیت ندارد و پیام نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازاریابی آینده بسیار پیچیده‌ای دارد و تنها افرادی که بتوانند تجربیات معناداری به مشتریان ارائه دهند، می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. اگر می‌خواهید در دنیای دیجیتال موفق شوید، کافیست تجربه مناسبی را در اختیار مشتریان قرار دهید.

منبع: برترین‌ها

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *