Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۲۷ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ, شبکه های اجتماعی | بدون دیدگاه

استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی

استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی

استوری اینستاگرام قابلیتی جدید می‌باشد که در سال‌های اخیر به اینستاگرام افزوده شده و علارغم این که، جدید است حتی از استوری اسنپ چت که سابقه‌ی بیشتری دارد اما رشد قابل توجهی داشته است. باتوجه به این آمار کاملا منطقی است که استوری اینستاگرام را هم جز ابزارهای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برشماریم. در ادامه‌ی مطلب به معرفی استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی خواهیم پرداخت.

مطالعه قابلیت IGTV اینستاگرام را ازدست ندهید.

کاربرد استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام به برندسازی کسب و کارها کمک بسیاری می‌کند. کاربرد اصلی لایو و استوری اینستاگرام که تقریبا با هم شناخته می‌شوند برای کسب و کارها در این است که پشت صحنه‌ی سیستم‌های خودشان را به مخاطب نشان می‌دهند. به عنوان مثال: آواتک و آی نتورک مثال‌های خوبی هستند که به‌خوبی در استوری اینستاگرام‌ توانسته‌اند پشت صحنه‌ی امور شرکت‌شان را نمایش دهند.

استوری اینستاگرام  شامل قابلیت‌هایی اعم از: حالتsuperzoom, حالتRewind Playback، حالتBoomerang، استفاده از متن و خط کشی‌ها، استفاده از فیلترهای صورت، استفاده از تگ لوکیشن، استوری‌ها، اموجی‌ها، گیفت‌ها، استفاده از هشتگ، افزودن لینک می‌شود.

استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی

در این قسمت چهار روش برای بازاریابی از طریق استوری اینستاگرام اشاره می‌کنیم، بازاریابی از طریق استوری اینستاگرام محدودیتی ندارد و شما می‌توانید روش‌های جدیدی را خلق کنید.

۱.اعلان پست‌های جدید به مخاطبان

زمانی‌ که پست جدیدی می گذارید، این پست در میان پست انبوه کاربرانی که مخاطب ما فالو کرده است، گم می‌شود و ممکن است پست ما را هیچ‌وقت مشاهده نکند. هدف ما این است که کاری انجام دهیم که این احتمال به صفر برسد. برای این منظور در استوری خود اطلاع دهید که پست جدیدی گذاشته‌اید و از کاربر بخواهید که آن پست را ببیند. دقت کنید که استوری باید جذاب و خلاقانه باشد.

۲. برای مخاطبان‌تان سوال مطرح نمایید.

یکی از موارد بسیار عالی و تاثیر گذار برای برقراری ارتباط با مخاطبان‌تان، این است که از آن‌ها سوال بپرسید و از آن‌ها جواب بگیرید. این عمل باعث می‌شود که افراد به شما احساس نزدیکی کنند، و اگر پس از پاسخ به پرسش‌تان، شما نیز پاسخی به کاربر بدهید این نزدیکی چند برابر می‌شود.

یکی دیگر از موارد متداول این است که از مخاطب بخواهید جواب یک سوال یا پرسش را در دایرکت به شما بدهد. مورد دیگر استفاده از قابلیت نظر سنجی در بخش استیکرهای اینستاگرام است، دو گزینه در این قابلیلت برای کاربر تعریف می‌شود و این استیکر به صورت خودکار درصد کاربران موافق یا مخالف را نمایش می‌دهد. نکته‌ی بسیار حیاتی و مهم اگر کاربر جواب پرسش شما را نوشت، حتما پاسخی به‌شان بدهید یا از آن‌ها برای مشارکت در این ‍پرسش تشکر کنید.

تخفیفات و پیشنهادات را در استوری به مخاطبان‌تان ارائه دهید:

ماهیت استوری اینستاگرام ۲۴ است و عملا فانی و زودگذر می‌باشد، راه حل بسیار خوب و جالبی برای القای زمان محدود به کاربر است. شما قادر هستید در استوری تخفیفات، پیشنهادات، جشنواره‌های خود را بگوید و به کاربران‌تان القا کنید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

در استوری لینک، لوکیشن و هشتگ بگذارید

تگ لوکیشن و هشتگ باعث می‌شود، استوری‌تان بیشتر دیده شود. در نتیجه اگر استوری جذابی داشته باشید ممکن است به افزایش فالور هم ختم شود. افزودن لینک به استوری اگر لینک سایت‌تان باشد، باعث افزایش بازدید سایت‌تان می‌شود. در این مطلب استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی را با هم مطالعه کردیم.

منبع:

سایت وبمستر خاکستری

 

 

 

 

 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *