Pages Menu
Categories Menu

ارسال در ۵ تیر, ۱۳۹۷ در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

استفاده بهینه از تبلیغات کلیکی در بازاریابی اینترنتی

استفاده بهینه از تبلیغات کلیکی در بازاریابی اینترنتی

رفته رفته تبلیغات سنتی جای خود را به تبلیغات کلیکی آنلاین داده است. مخاطبانی که هر روز در حال گشت و گذار در فضای مجازی هستند را می توانید به مشتریان ارزشمندی برای خود تبدیل کنید.

تبلیغات کلیکی شیوه رایجی در میان تبلیغات مختلف و بازاریابی دیجیتال است که با استفاده درست از آن می توان باعث رشد و پیشرفت کسب و کار شود.

PPC (Pay Per Click)

PPC  یا پرداخت به ازای هر کلیک است که آگهی موردنظر خود را ایجاد می کنید و برای کلمات کلیدی مختلف برای آگهی پیشنهاد قیمت می دهید.

در این نوع تبلیغات، موتور جستجو فقط زمانی‌که کاربری روی آگهی کلیک می‌کند، مبلغی را از شما دریافت می‌کند.

به ازای هر کاربری که روی تبلیغ کلیکی شما کلیک می کند و وارد صفحه وب سایتی که در آگهی به آن لینک داده اید می شود، باید مبلغی به ارائه دهنده خدمات کلیکی پرداخت شود. اگر مبلغی که برای یک واژه کلیدی پیشنهاد می دهید بالاترین پیشنهاد در مزایده باشد احتمالا در جایگاه اول نمایش داده خواهد شد.

 

pay-per-click

pay-per-click

اهمیت تبلیغات کلیکی

ترافیکی که برای وب سایت شما با استفاده از این تبلیغات کلیکی ایجاد می شود باعث می شود به جایگاه نخست برسید اگر به اندازه کافی هزینه کنید. اگر آگهی خوبی نوشته باشید و مردم عبارات کلیدی شما را جستجو کنند، با فعال شدن آگهی کلیک هایی را دریافت خواهید کرد و به سرعت به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

پس باز کردن حساب کاربری در گوگل ادورز ترافیک هدفمندی ایجاد کنید. تبلیغات کلیکی را می توان تغییر داد و با تغییر شرایط بازار و سلیقه مشتریان سازگار کرد.

درصورت استفاده از واژه‌های کلیدی طولانی، تبلیغات کلیکی گزینه‌ی ایده‌آلی است، زیرا می‌توانید ترافیک بسیار هدفمندی را برای وبسایت خود ایجاد کنید و فقط بخشی از هزینه‌ای را بپردازید که برای روش‌های دیگر تبلیغات می‌پردازید.

برخی از سرویس های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی قسمتی از بودجه خود را بین چند موتور جستجو و وب سایت های دیگر تقسیم می کنند و یک ترافیک ناخواسته ایجاد می شود. ممکن است که این ترافیک ایجاد شده از نظر آماری سطح بالایی از ترافیک و بازدید از وب سایت شما را نشان‌دهد، ولی شما باید کمپین‌های شبکه‌های فرعی را جدا کنید و بادقت آگهی‌های خود را مدیریت کنید تا بتوانید به اندازه‌ی پولی که پرداخت می‌کنید، نتیجه بگیرید.

کمپین های تبلیغاتی

اگر برای محصول یا خدمات خود کمپین های کوتاه مدت می خواهید استفاده از تبلیغات کلیکی روشی عالی برای جلب توجه مشتریان خواهد بود. برای ۴۸ یا ۲۴ ساعت کمپینی  را راه اندازی می کنید و هر زمان هم که نیاز شد می توانید آگهی را تغییر دهید.

واکنش مستقیم

فروشگاه های آنلاین نمونه بسیار خوبی است که مردم پس از ورود به سایت، محصول مورد نظر خود را با یک کلیک خریداری می کنند. هر کلیک یک مشتری بالقوه‌ی واقعی است، پس هزینه‌کردن برای افزایش تعداد کلیک‌ها کاملا منطقی است.

به کار بردن اصطلاحات مرتبط

اگر به دنبال ترافیک برای عبارت کلیدی خاصی هستید تبلیغات کلیکی به نفع شما خواهد بود زیرا به صرفه و ارزان است و مجبور نیستید برای یک واژه شناخته شده هزینه بالایی بپردازید و با هزینه خیلی کمتری برای یک عبارت طولانی  به هدف خود خواهید رسید. این واژه های کلیدی عبارات طولانی و بسیار خاصی هستند که ممکن است هر کسی به آن توجه نکند در واقع عبارات جستجوی بلندی هستند و با پرداخت تنها بخشی از هزینه ترافیک هدفمندی برای وب سایت خود ایجاد کرده اید.

Remarketing

با بازاریابی مجدد می توانید کاربرانی را که قبلا از وب سایت شمات بازدید داشتند را مشتریان خود تبدیل کنید. با آگهی های ویدئویی و تصویری مخاطبان را جذب کنید. برای اینکه کاربران به وب سایت شما بازگردند و خرید کنند، بازاریابی مجدد تاکتیکی مقرون به صرفه برای افزایش درآمد خواهد بود.

 

تبلیغات-کلیکی

تبلیغات-کلیکی

تبلیغات کلیکی موثر

به عبارت دیگر شما باید بر تبدیل کلیک‌ها به مشتری تمرکز کنید و فقط افزایش تعداد کلیک‌ها مهم نیست.

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل را اندازه گیری کنید تا بر طبق بودجه خود پیش بروید. نرخ تبدیل یعنی یکی از بازدیدکنندگان وب سایت اقدام مورد نظر شما را انجام دهد. برای مثال:

بازدیدکننده از شما خرید می‌کند.

بازدیدکننده فرم درخواست فروش را پرمی‌کند.

بازدیدکننده اوراق سفید یا white paper (راهنمای کمک به خوانندگان) را دانلود و ثبت‌نام می‌کند.

در گوگل آنالیز (Google Analytics) سیستم رهگیری رایگانی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که تبدیل‌های ایجادشده از تمام منابع تبلیغات کلیکی را بسنجید و ترافیک، درآمد و میزان تبدیل‌های خود را رهگیری کنید.

با استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مشخص می شود که چه زمانی سرنخ به مشتری تبدیل شده است و متوجه می شوید که کدام یک از آگهی ها به درآمد واقعی تبدیل می شوند.

امروزه تبلیغات کلیکی یکی از ابزارهای اصلی بازاریابی اینترنتی به‌شمارمی‌رود که کسب‌و‌کارهای بسیار اندکی می‌توانند از آن چشم‌پوشی کنند. ولی شما باید این ذهنیت و تصور را کنار بگذارید که هرچه تعداد کلیک بیشتر باشد بهتر است. شما باید برای ایجاد کمپین تبلیغاتی سودآور، به‌جای تعداد کلیک، بر نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه تمرکز کنید.

منبع: چطور

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *