Pages Menu
Categories Menu

ارسال در 5 آگوست, 2018 در دیجیتال مارکتینگ | بدون دیدگاه

ابزار گوگل آنالیتیک ، بخش ۷ (Behavior)

ابزار گوگل آنالیتیک ، بخش ۷ (Behavior)

در مطلب قبلی به نحوه استفاده از ابزار گوگل آنالیتیک قسمت Acquisition پرداختیم. در ادامه توضیح ابزار گوگل آنالیتیک به بررسی قسمت رفتار یا Behavior خواهیم پرداخت. این قسمت کاربرد بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. شما میتوانید، رفتار کاربران خود را رصد کنید و ببینید چطور با سایت شما تعامل کرده‌اند و چه کارهایی در آن انجام داده‌اند. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف این قسمت می‌پردازیم.

اطلاعات کلی (Overview)

در این قسمت شما اطلاعات کلی در مورد رفتار کاربران را مشاهده می‌کنید. می‌بینید که کاربرانتان چه تعداد صفحه را بازدید کرده‌اند و چه تعداد از این بازدید‌ها تکراری نبوده است (Unique Pageviews)، به طور میانگین چقدر در صفحات شما بوده‌اند (Avg.Time on Page)، چقدر از آن‌ها پریده‌اند (Bounce Rate) و بیشتر چه صفحاتی را بازدید کرده‌اند. همچنین می‌توانید ببینید که چه نوع تعاملی با شما داشته‌اند (Evenets) و چه عبارتی را در سایت شما جستجو کرده‌اند (Site Search). در واقع در اینجا شما دید کلی نسبت به رفتار کاربرانتان بدست خواهید آورد.

ابزار گوگل آنالیتیک

 

جریان رفتار (Behavior Flow)

در این قسمت شما مسیر رفتار کاربران را می‌بینید. ابتدای این مسیر را به دلخواه انتخاب کنید و گوگل به شما نشان می‌دهد که اولین، دومین، سومین و… مسیر کاربران سایت شما چگونه بوده است.

محتوای سایت (Site Content)

صفحه اول این بخش (All Page) است که می‌توانید در مورد محتوای سایت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. یعنی اینکه ببینید هر صفحه و مطلب سایت شما چقدر بازدید داشته است یا بطور میانگین چقدر در آن وقت گذرانده‌اند، چقدر کاربر پرانده است، چقدر برای شما پولساز بوده است و در نهایت چقدر از طریق آن خارج و داخل شده‌اند.

درادامه صفحات می‌توانید، اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید. یعنی ببینید که در هر سطح از زیر دامنه ها رفتار چگونه بوده است (Content Drilldown)، صفحات فرود یا ورودی کدام‌ها بوده (Landng Page) و صفحات خروجی (Exit Pages) کدام‌اند.

ابزار گوگل آنالیتیک

سرعت سایت (Site Speed)

در این بخش شما اطلاعات ارزشمندی برای بهبود سرعت سایت خود بدست می‌آورید. در صفحه اصلی شما می‌توانید ببینید، میانگین زمان بارگذاری صفحه به ثانیه چقدر است. سرعت موارد دیگر از جمله زمان ریدایرکت شدن، زمان پاسخ سرور و… به شما نشان داده می‌شود. همچنین این امکان را دارید که بر اساس نوع مرورگر، کشور و صفحه، نیز سرعت وب‌سایت خود را بررسی کنید.

ابزار گوگل آنالیتیک

این مطلب را از دست ندهید: اصطلاحات گوگل آنالیتیک را بدانید

در صفحات بعدی اطلاعات سرعت دقیق‌تر و جالب‌تر می‌شوند. در زمان‌بندی صفحه (Page Timing) شما اطلاعات دقیقی در مورد سرعت هر صفحه پیدا می‌کنید. همچنین در صفحه پیشنهادهای سرعت (Speed Suggetions) نیز شما می‌توانید با استفاده از پیشنهادهای خود گوگل برای افزایش سرعت هر صفحه از وب‌سایت خود استفاده کنید.

جستجوی سایت (Site Search)

با متصل کردن سیستم جستجوی داخلی سایت به گوگل آنالیز، شما می‌توانید، اطلاعات دقیقی را در مورد جستجوهای صورت گرفته شده در وب‌سایت خود مشاهده کنید.

رویداد‌ها (Event)

وقتس از رویداد‌ها صحبت می‌شود، منظور آن تعاملاتی است که شما قصد اندازه‌گیری آنها را دارید. برای مثال می‌توانید، مشخص کنید که با کلیک بر روی یک گزینه رویدادی در گوگل آنالیتیک ثبت شود تا بتوانید، تعداد کلیک‌های انجام شده روی آن گزینه را اندازه‌گیری و بررسی کنید.

ابزار گوگل آنالیتیک

به انتهای بخش ۷ از سری آموزش‌های استفاده از ابزار گوگل آنالیتیک می‌رسیم. قسمت Behavior  توضیح داده شد و از امکانات این بخش برای تحلیل و بررسی برنامه خود استفاده کنید.

منبع: نوین 

cotinttelegram

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *